07.12.20 Technická analýza BCH/USD a EOS/USD – Rázná zamítnutí na některých altcoinech

4
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Vítám vás u další analýzy, ve které se zaměříme na altcoiny – Bitcoin Cash (BCH) a EOS. Včera jsme si rozebrali Bitcoin, kde jsem byl toho názoru, že trh nejspíš má ještě poslední šanci prorazit o pár tisíc dolarů. Avšak trh by si už skutečně pročištění zasloužil a hlavně mi přijde, že celý minulý týden někdo postupně distribuuje.

Vlastně distribuce pokračuje do těchto chvil. Všimlo si určitě i více lidí, což právě z nynější situace dělá dobrou past na shortaře. Řekl bych, že jednorázová pumpa k 23 000 USD by všechny držitele krátkých pozic pěkně vymetla. No, a pak by mohli vymést i s držiteli dlouhých pozic.

Co se týče altcoinů, tak už jsem se počátkem tohoto týdne nechal slyšet, že je jejich chování podezřelé. Bitcoin relativně dlouho konsoliduje a alty nereagují agresivními pohyby jako tomu bylo minulý měsíc. Co z toho plyne? Tržní podmínky se jednoduše změnily a evidentně není valná důvěra, že Bitcoin překoná 20 000 USD.

Aktuální situace na 1W TF BCH/USD

Začneme s trhem BCash, kde opětovně došlo k zamítnutí ceny jako u před předešlé svíčky. Ta bližší (žlutá) zakreslená rezistenční trendovka tedy zůstala neproražena, což je jednoznačně bearish. Poté považuji za extrémně bearish podobu posledních tří zavřených svící, protože ty horní knoty neevokují nic pozitivního.

První z těch zmíněných svíček má sice velké tělo, ale ty dvě následující mají malinkaté tělíčko a hrozně dlouhé horní knoty. Zkrátka absolutně žádná dobrá motivace k nákupu a spíš bych řekl, že máme před sebou předehru pro tvrdý pád. Navíc close ceny je už třikrát po sobě těsně pod S/R levelem 292 USD. Přitom vrcholy knotů hranici významně převyšují.

Z pohledu price action se aktuální situace jeví jako definitivní konečná, protože si nedokážu představit, že po tolika zamítnutí je kurz schopný expandovat. Nicméně je pravdou, že altcoiny čekají na impuls ze strany BTC. A pokud ho dostanou, tak Bitcoin Cash může dropnout až k 205 USD. Možná škrtne i nižší úrovně, ale v blízkosti zmíněného levelu předpokládám iniciativní nakupující ochotné padající nůž chytat.

Indikátory

RSI je dost neutrální a v případě propadu by nemělo dojít k breakdownu skrze zakreslenou trendovou diagonálu. Trh by to nejspíš vzal dost bolestivě. Co se týče vývoje křivek MACD, tak respektují zakreslenou růstovou trendovku. Plus histogram MACD prorazil rezistenční trendovku, což je naopak bullish signál.

Aktuální situace na 1W TF EOS/USD

Dalším trhem pro rozbor je EOS, kde je též vidno zamítnutí na zakreslené rezistenční trendovce. Svíce též nelze vnímat jinak než jako bearish, čímž vyniká především před předešlá svíčka. Dlouhé horní knoty s malým tělíčkem neavizují nic dobrého a nejspíš lze spíše očekávat drop. Problém je ovšem v tom, že když Bitcoin dumpne o 40 %, tak mince jako je EOS může dumpnout ještě víc.

Což by znamenalo pád až k cca S/R levelu 1,7494 USD. Avšak v rozmezí 2,9691 – 2,2318 USD je velmi likvidní cenové pásmo s point of control (2,9377 USD). Proto si myslím, že se EOS až k té nejnižší řečené hranici nemusí dostat, i kdyby Bitcoin padl o těch 40 %. Ale to nelze samozřejmě určit s jistotou, protože ve finále záleží především na kurzové reakci na řečených levelech.

I v situaci, kdy kurz klesne až k 1,7494 USD, tak moc nepředpokládám, že zde bude výrazná ochota prodávat. Spíš je na posledním levelu naprosto marginální, což dokazují podoby svíček, které se úrovně dotýkají. Pro EOS je to očividné dno a málokdo je ochotný tržní dno shortovat.

Indikátory

Křivka se stále drží nad klíčovou bodovou úrovní 45,75. Leč je aktuální stav jasně neutrální, protože jsou aktuální hodnoty 53 bodů. U histogramu MACD před sebou máme negativní reakci při dotyku zaznačené rezistenční diagonály – vrcholy jsou pořád nižší. EOS i z tohoto úhlu pohledu zůstává bearish. Na druhou stranu křivky MACD jsou soustavně schopny generovat vyšší low.

Závěrem

Záměrně jsem vybral altcoiny, které jsou blízko svého tržního dna. I přesto, že jsou analyzované coiny dost bearish, vidím v nich obrovský potenciál. Když bych to měl říct polopaticky, tak jsou hrozně levné a zároveň patří mezi top alty. Jestli se nemýlíme, že je Bitcoin v novém býčím cyklu, tak mince jako BCH a EOS má potenciál zhodnocení v řádů tisíců procentních bodů.

A jako obrovské plus je to, že už v podstatě nemají kam padat, protože jsou u svého tržního dna. Sice jejich vývoj z počátku nebude tolik agresivní jako u jiných silných coinech (třeba Ethereum), ale nebojím se, že by to pak nedohnaly.

Bitcoin každopádně brzy nad ránem prorazil ze zakresleného trianglu. Avšak postup kurzu velmi rychle ztratil momentum – to jest nesmírně bearish a na základě toho přejímám postoj, že BTC nedokáže spiknout ani o těch pár tisícovek. Ale kdo ví, brzy snad uvidíme.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

10 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: