07.03.20 Technická analýza ETH/USD – Ethereum nabírá sílu a vypadá velmi slibně

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Vím, že analýza na Ethereum (ETH) byla z mé strany před několika málo dny, ale pro mne osobně je Ethereum tento rok hvězda a oproti jiným altcoinům a Bitcoinu samotnému z něj cítím obrovskou sílu. V podstatě se tím snažím říci, že Ethereum si jde pravděpodobně pro nové roční high. Ovšem je pravda, že stále je tu ten strašák, že jsme jen uprostřed korekční vlny B. To by se ale mělo zneplatnit ve chvíli, kdy se dostaneme nad rezistenci v úrovni 263,88 USD. Každopádně, ať to bude v závěru jakkoliv, tak Ethereum v těchto chvílích vypadá docela bullish, což je za ty tři týdny pěkná změna.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

analýza ETH

Další propad se nakonec nekonal a pokračující price action nám nabídla obratovou strukturu v podobě rostoucího trianglu. To je velmi příznivá záležitost, neboť bullish patterny (jako je právě tento trojúhelník) jsou jako dar z nebes a člověk pak má velkou jistotu v tom, že korektivní proces je u konce. A pokud celý proces u konce definitivně není, tak alespoň víme, že bude cena několik dní posilovat. A na to právě spoléhám momentálně i já. Včera došlo k breakoutu horní hrany trianglu a následně přišel i mírný růst. Poté proběhl slabší throwback k horní hraně, který býci hned vykupovali.

Malý bull flag

Úspěšný retest byl signálem pro nákup a trh na to tímto způsobem zareagoval. Cena mírně pumpla a zaútočila na rezistenci v S/R levelu 247,12 USD. Jak je vidět z grafu, tak proběhlo zamítnutí a nyní kurz pod rezistencí konsoliduje. Na 4H časovém rámci to není moc vidět, ale kurz konsoliduje do podoby malého bull flagu. Vzhledem k tomu, že je to pod rezistencí, tak očekávám brzy breakout z flagu a tím i průraz skrze rezistenci. Tím se nám otevře prostor pro další postup. Druhou překážkou je odpor v úrovni 263,88 USD a zde by se právě mohlo ukázat, zda si jde trh pro nové roční high, či to bude vrchol vlny B.

Jestli se průraz zdaří, tak snad budeme na začátku další impulsní vlny. Pokud dojde k zamítnutí a neobnovení nákupního tlaku, tak je zřejmé, že vyklesáme pod hladinu 215,33 USD. V takovém případě bychom si museli o něco déle počkat. Každopádně, když se budeme držet bullish scénáře, tak třetí překážkou je cenová relace 278,89 – 289,54 USD. V případě, že se cena vyšplhá až sem, tak nevidím důvod, proč by to pak mělo selhat.

Indikátory

Z RSI indikátoru je znát, že postup ceny je dost střídmý. Zatím to není nic agresivního, ale to se po průrazu skrze aktuální rezistenci může zase změnit. Křivka indikátoru je teď pod hranicí 70 bodů. Uvidíme tedy brzy, zda býci zabojují a posunou to nahoru. Na MACD je pozitivní momentum již devět dní, ale jak již víme, tak je to dosti střídmé. U Stoch RSI vidíme, že medvědi to s agresivitou zrovna nepřehání.

Závěr

Jak jsem řekl v úvodu, tak Ethereum je pro mě velký favorit. A to především na přicházející jaro. Pokud vše půjde, jak má, tak by tato mince mohla během dubna atakovat cenovou hranici 400 USD. Nicméně, nechci tu sebe dělat věštce a za tu dobu se může zase dost věcí pokazit, nebo se jen prostě změní tržní situace. Tím se třeba náš cíl pouze oddálí, ale nevyloučí. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře