03.03.20 Technická analýza ETH/USD – Začíná oživení?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

V posledních dvou dnech začaly kryptotrhy mírně ožívat, ale je tu jeden velký problém, nemá to sílu. Nákupní tlak je na všech coinech příliš slabý a zatím to rozhodně nemůžeme považovat za ukončení korektivního procesu, který trvá již od poloviny února. V minulé analýze na Ethereum se kurz nacházel vně pokračovacího patternu, takže se předpokládal další brzký propad. Nicméně prodejní tlak značně ustoupil a tak nebylo pro nakupující zas tak těžké cenu trochu pushnout up.

Osobně jsem právě dost překvapený, kam se ten prodejní tlak najednou poděl. Medvědi měli výbornou šanci Ethereum shodit o dalších 15 %, ale nevyužili toho. Proto bylo pro býky tak jednoduché cenu popostrčit tím svým chtěným směrem.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

ETH

Krátce po pátém dotyku v rámci pokračovacího trianglu došlo k breakdownu skrze spodní hranu patternu. Jestli si správně vzpomínám, tak target byl až na S/R levelu 182,75 USD. Po průrazu následně došlo k pullbacku ke spodní hraně a z počátku došlo i k zamítnutí. To muselo být považováno, ze strany konzervativních obchodníků, jako výborná příležitost pro vstup do krátké pozice. Jenomže, kurz narážel na spodní hranu trianglu čím dál více a to už začalo být podezřelé. Z těch knotů je znát, že shortaři se situace snažili využít, ale nakonec  museli zaplakat, protože kurz hranu prorazil a pokračoval v dalším růstu.

Zde je velkou otázkou, jak moc tomu pomohla zakreslená trendovka. Příjde mi, že v poslední době trhy moc interní trendovky nerespektují. Z toho důvodu mi vrtá hlavou, jestli křivku vůbec brát vážně. Mohla to být opravdu jen náhoda, že se u ní kurz odrazil. Každopádně, průraz z trianglu byl bezesporu falešný a určitě se dost shortařů nachytalo. Skoro jsem se nachytal i já, ale když jsem vzal úvahu trh s Bitcoinem, tak mi to na další propad úplně nesedělo. Nechal jsem to tedy být, i když si o to Ethereum docela říkalo. Alty se prostě nedají analyzovat samostatně.

Jenom krátký retracement?

A zde se dostáváme k další otázce. Je aktuální posun ceny vpřed jenom krátký retracement, či se jedná o snahu ukončit korektivní proces? Za dobu toho strmého poklesu se z trhu vylilo dost velké množství kapitálu. Během aktuálního růstu je ten nákupní tlak opravdu žalostný. Vlastně je docela překvapivé, že si trh nešel pro target z trianglu. Holt prodejní tlak úplně ustal a tak stačilo opravdu jen velmi málo k tomu, aby to cenu posunulo výše. V podstatě je současný postup kurzu jenom takové plivnutí do oceánu.

Nemáme totiž žádné potvrzení, že bychom to měli brát vážně. V rámci postupu se cena dostala k rezistenci v úrovni 233,2 USD. Zde došlo ke slabšímu zamítnutí a není vyloučeno, že se býci o průraz znovu nepokusí. Jestli by se průraz povedl, tak by to mohlo mít na trh výrazný vliv. Najednou by se objevil důvod pro zvýšení nákupního tlaku. Pokud by ale po průrazu toto nenastalo, tak nevěřím tomu, že to dlouho vydrží. To by medvědi museli úplně spát a situaci ignorovat.

Indikátory

Hodnota RSI se stále zvedá. Je to pomalé a slaboučké, ale evidentně to zatím stačí. Nicméně je to málo k tomu, aby to všechny přesvědčilo. Na MACD je situace vlastně stejná. Naopak u Stochastic RSI je znát, že je hned negován negativní směr pohybu.

Závěr

Ta situace je celkově dost nejasná a mezi analytiky rozhodně nenajdete žádný konsensus ohledně toho, co se vlastně děje. Mně na tom vadí ten slabý nákupní tlak, protože pak stačí opravdu málo k tomu, aby to tvrdě sestřelili.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img