06.06.23 Analýza BTC/USD – Strmý propad k 25 000 USD

3.7
(15)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin se včera večer strmě propadl. Kurz bitcoinu se tak dostal do těsně blízkosti supportního pásma, které se nachází kolem 25 000 USD. Byl to rychlý kurzový pohyb s nadprůměrnými objemy. Zároveň se tím vytvořilo od poloviny března nejnižší kurzové low. A zároveň nejnižší kurzové close. Technicky si trh jednoznačně pohoršuje, ale v těchto chvílích to pořád není až taková tragédie. Alespoň já to v tom tedy nevidím. Co ale teď? Co očekávat v následujících dnech?

SEC žaluje Binance

Kurz bitcoinu neslítl tak rychle jenom náhodou. Trh dostal konkrétní impuls v podobě žalobě SEC vůči Binance a jejímu zakladateli CZ. SEC v podstatě tvrdí, že Binance nijak nebrání tomu, aby se američtí občané nemohli dostat ke službám a produktům. Které nejsou regulované. Jde o ty různé investiční produkty v rámci Binance Earn. Což samozřejmě burza zcela odmítá a prý s americkými regulačními orgány v tomto ohledu spolupracují.

Pro Binance to není ani náhodou žádný likvidační problém. Nicméně to směřuje k tomu, že úplně přijdou o zákazníky ze Spojených států. Jako tomu bylo u jiných krypto burz. Americký trh je ale samozřejmě velmi silný. Takže by šlo pro Binance o nemalou ztrátu. Bohužel je trend takový, že Američani si koupí krypto leda tak přes nějaký derivát nebo „vehicle“ jako je GBTC.

Bitcoin se propadl k 25 000 USD

Kurz bitcoinu se značně dynamicky nakonec propadl pod support 27 000 USD. Já bych řekl, že je ta úroveň definitivně ztracena. Což je paradox, když to někdo silný prakticky celý květen tolik bránil. No, nakonec to evidentně pustil. Možná nabral shorty a už neměl důvod kurz na hladině za každou cenu držet. Tohle bohužel nemůžeme vědět úplně s jistotou.

V každém případě se nám v grafu vytvořila dost medvědí denní svíce s nadprůměrnými objemy. Za jediný den dosahuje čistá ztráta více jak 5 %. Nicméně jsem před něčím podobným varoval jako o velmi reálné možnosti, takže by to mé čtenáře nemělo překvapit. Samozřejmě jsem netušil, co bude tím impulsem k poklesu. Ale tady můžete vidět, že technická analýza je výborná pro jisté pochopení toho, co se na trhu děje. A kam se trh vlastně ubírá.

Kurz bitcoinu ještě plně neotestoval support kolem 25 000 USD. Ale vzhledem k podobě pondělní svíce, je velmi pravděpodobné, že se toho v následujících dnech dočkáme. Poté je pro nás důležité, jak kurz na otestování hladiny zareaguje. Samozřejmě lze očekávat kladnou reakci. Ale spíše nás zajímá, jak moc kladná ta reakce bude. Jestli budeme na hladině konsolidovat, atd.

Závěrem

Bitcoin dostal konečně nějaký impuls, který ho zřejmě dostal pryč z těch cenových úrovních, kde se trh nacházel po mnoho týdnů. To ale neznamená, že není třeba být i v těchto chvílích trpělivý. Jeden větší pohyb neznamená, že půjdeme dolů volným pádem. Máme pod sebou silné supporty, které mohou vydržet hodně. Pravdou ale je, že skoro dva měsíce kurz bitcoinu soustavně klesá. Pořád může jít jenom o korekci. Ale se včerejším propadem je to na hraně.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 15

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pedro Herrero

Tak to ti moc nevyšlo už jsme zpátky 😆

Vojtech

Otázka zní na jak dlouho. Dnes vyjebou s shortaři, zítra nebo pozítří… Kdo ví. Zlatý spotový obchody🙂

spot_img