06.06.21 Technická analýza XRP/USD – reatracement ve svém závěru?

0
ripple, transakce,
Zdroj: Pixabay

Po včerejší analýze na zlato (XAU/USD) se zase budeme věnovat trhu s kryptoaktivy, konkrétně se zaměříme na XRP. Na XRP jsme nedělali analýzu dost dlouhou dobu, takže si myslím, že je již na čase. Jak jistě víte, trh se prozatím vyhýbá větším pohybům, což skutečně můžeme považovat za klasický klid před bouří.

Snad se ovšem konečně rozhodného pohybu dočkáme, neboť pak máme i s čím pracovat. Ta nynější situace totiž silně začíná připomínat typický hod mincí. Chce to prostě trpělivost a být připravený na možnosti, které se mohou naskytnout. Určitě se trh vyplatí během dnešního dne sledovat, protože víkendy mají zpravidla horší likviditu, čehož může kdokoliv silný využít. Proto jsem zvědav, zda se již dnes něco odehraje, nebo si to trh nechá na příští týden.

Avízo k dnešní video analýze:

Během nedělního odpoledne vydám pravidelnou video analýzu. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací, kde si i vysvětlíme důležité souvislosti, které se od většiny jiných analytiků nedozvíte. Když tak si dejte rovnou odběr, abyste analýzu nepropásli.

Aktuální situace na 1D TF XRP/USD

XRP

Teď máme před sebou denní graf s logaritmickým měřítkem, abychom měli makro pohled trhu mnohem přehlednější. Začnu tedy s tím, jak vysoko se vlastně XRP dostalo, což jsou téměř 2 USD. Pro připomenutí je all time high na 3,3 USD, takže byl trh docela blízko. Pravdou je, že nad 2 USD už těch překážek moc nebylo a pokud by kryptotrh dokázal držet momentum, brzy bychom přirozeně historické maximum překonali.

První drop přišel v dubnu o přibližně 56 %, což jsou zkrátka cenové pohyby, které jsou na XRP jakýmsi standardem. Během několika dní se podařilo většinu ztrát umazat, ale pokus o průraz ročního high skončil neúspěchem. Pak nastal druhý drop, který celkově znamenal ztrátu o cca 67%, což je dost bolestné pro všechny, kteří nakupovali nad 1 USD.

Tyhle hluboké dropy jsou na Ripplu zcela normální, a pokud s nimi nepočítáte, děláte velkou chybu. Každopádně low se vytvořilo na S/R levelu 0,63898 USD, Od této chvíle je trh v retracementu a podařilo se umazat asi 30 % ztrát, což je za dva týdny skutečně málo. Objemy jsou bizarně nízké a soustavně klesají, což nám říká, že na trhu poslední dobou neoperuje nikdo s větším kapitálem.

Leč samotný drop spike v objemech má. Nejedná se sice o nic monstrózního, ale jako potvrzení to brát můžeme. Co se týče struktury trhu za uvedené dva týdny, skutečně se zatím jedná o pouhý retracement. V relativních číslech kurz poskočil o více jak 60 %, ale v kontextu to nepřináší nic zásadního. Momentálně se kurz drží u cenové úrovně 0,9577 USD.

Volatilita se postupně snižuje, takže se snad průrazu brzy dočkáme. Nicméně je jasné, že v tomhle ohledu rozhoduje Bitcoin. Pokud král prorazí nad 42 000 USD, XRP určitě otestuje roční vrchol pod těmi 2 USD. Jestli však Bitcoin propálí těch 30 000 USD, je vysoká pravděpodobnost na pád pod 0,5 USD. Co se týče S/R levelů a Point of Control, nejbližší silná hladina je 0,75388 – 0,63898 USD. POC je až na cca 0,31 USD.

Indikátory

Dno RSI máme na 34 bodech, takže jsme přeprodané hodnoty ani neotestovali. Nicméně následné momentum je bída, což je typické pro retracementy, které nastanou po hlubokých dropech. Indikátor nepřekonal ani 50 bodů. Ovšem prostor pro další stlačení samozřejmě máme. Zatímco MACD nabízí záchranu v podobě čerstvého bullish crossu. Nicméně trh na signál zatím nikterak nezareagoval. Navíc od dubna již k jednomu bullish crossu došlo a signál byl falešný.

Závěrem

Na XRP je nutné si dávat pořádný pozor, protože má ve zvyku padat mnohem více než jiné altcoiny. Když Bitcoin učiní další ponor, počítejte s tím, že když nastane totální panika, budeme u Point of Control na 0,31 USD velmi rychle. Záleží samozřejmě na jednotlivých supportech, pokud bude dostatečná vůle bránit jednu z vyšších hladin, nemusíme ani POC otestovat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře