05.12.22 Analýza BTC/USD – Otestování bývalého supportu

4.7
(6)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Kurz bitcoinu (BTC) měl oproti akciovému trhu dosti střídmý průběh. Za minulý týden tak došlo jenom k malému posunu. Bohužel jsem to proto více jak tři týdny, kdy se kurz bitcoinu prakticky nehne z místa. Doufal jsem, že konsolidace po listopadovém propadu bude trvat kratší dobu. Abychom se právě vyvarovali price action, které nyní probíhá. Zas na druhou stranu, střídmý růst znamená, že se vytvoří větší polštář při potenciálním propadu kurzu. Raději vysvětlím na grafu.

Kurz bitcoinu jde otestovat bývalý support

Jak jsem říkal v úvodu, kurz bitcoinu má od toho velkého propadu velmi střídmý průběh. Bohužel si zase musíme počkat na nějaký impuls, který trh posune. V každém případě je na týdenním grafu evidentní, že se schyluje k otestování S/R pásma kolem 19 000 USD. Na úrovní je rezistenční konfluence tvořená high volume node volume profile, cenovou hladinou a 300týdenním klouzavým průměrem. Jedná se o hodně hutnou rezistenci, kde lze očekávat silný prodejní tlak. Úspěšný průlom je proto méně pravděpodobný.

Ten střídmý růst kurzu bitcoinu má ale jednu výhodu. Vytvoří se tím větší polštář pro případ dalšího poklesu. My na ten finální leg na 12 000 USD čekáme poměrně dlouho. A nyní doslova stačí jeden hodně špatný den a jsme tam. Mnozí čekají na uvedený level celý rok. A nyní jsme tak blízko.

Ten polštář má výhodu v tom, že se nemusíme bát nějakého většího kolapsu. Respektive se s tím polštářem snižuje pravděpodobnost, že kurz bitcoinu klesne jedním tahem třeba na 6 000 USD. Tohle my nechceme. Potřebujeme, aby šlo o postupný proces, který můžeme sledovat na nižších časových rámcích, než je týdenní. Price action v řečených cenových pásmech je pro nás hodně důležité. Z toho pak budeme vycházet. Tudíž představa hlubokého průniku skrze celý cluster mezi 12 000 – 6 000 USD není nijak příznivá.

Závěrem

Dnes to bylo o něco stručnější, ale bohužel kurz bitcoinu se zase jaksi zasekl a už to trvá více jak tři týdny. A vzhledem k tomu, co se děje na akciovém trhu, si možná dalších pár týdnů na pokračování v poklesu počkáme. Mimochodem, finální dno na 16 000 USD se zdá být technicky nepravděpodobné. Když se podíváte na volume profile, nedává to příliš smysl.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

Aneb další příprava skluzavky a následný skluz (před asi 3/4 h). Obojí jsme za tento rok viděli snad 1000x. Každopádně jak říká Jarda, “polštář” zafungoval a extrémně dolů nejedem… zatím…

Vojtech
Hodnocení článku :
     

A co na to big boy Jim Cramer?😃

https://www.cnbc.com/2022/12/05/jim-cramer-urges-investors-to-exit-crypto-its-never-too-late-too-sell.html

Neuvěřitelné….

spot_img