05.11.21 Technická analýza LTC/USD – Litecoin mírně postoupil, otestujeme další rezistenci?

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Litecoin (LTC) nemá momentálně nejsilnější období, ale jedná se o jeden z nejoblíbenějších coinů, takže si zpracujeme stručnou analýzu. Bohužel altcoiny, až na výjimky, se moc nemají k tomu, aby šly nějak dynamicky nahoru. Je to taková plácaná bez udaného směru, což samozřejmě není nic příjemného i ve spojitosti s tím, že Bitcoin se též nikam příliš nedostal.

Aktuální situace na 1D LTC/USD

Litecoin je stále kolem S/R levelu 195 USD. S tím rozdílem, že se kurz s přehledem dostal zpátky nad tuto úroveň. Po posledním výprodeji jsme dramaticky padli pod, ale nakonec se cena postupně vrátila zpátky. To můžeme určitě považovat za pozitivní. Co se týká objemů, ty jsou bohužel pořád podprůměrné. Což vůbec není dobré, protože jestli chceme výrazněji nahoru, je lepší, když se tyto objemy objeví.

LTC

Kurz momentálně konsoliduje na řečené úrovni. Včera došlo k menšímu výprodeji a díky knotu čtvrteční svíce víme, že nakupující mají tendenci drop vykupovat. Což je samozřejmě dobrý signál, který nám říká, že support je pro nás validní. Pro Litecoin je nyní zásadní, aby pokračoval v cenovém růstu.

Respektive je nutné vidět snahu, jak se trh snaží překonat vrchol ze začátku září. Což znamená, že je třeba otestovat S/R level 240 USD, který je relativně blízko. U této úrovně zářijový růst skončil, takže případný průraz by byl velkým úspěchem. Navíc dle objemového profilu zde končí větší hloubka trhu. Tudíž by při průlomu 240 USD nemusel být až takový problém s dalším postupem.

Indikátory

RSI je nyní pod 60 body. Právě od září jsme se nad 70 bodů ani nedostali. Případné otestování rezistence tedy asi zrovna vychází zase na těch hraničních 70 bodů. Bohužel dle MACD nemá Litecoin příliš velké momentum.

Závěrem

Litecoin musí překonat 240 USD, protože jinak si nemyslím, že se dočkáme lepšího price action. Pořád jsme v takové té cenové oblasti, která moc pozornosti nepřitahuje. Mince musí jít nahoru a něco konečně předvést. Dokud ale držíme aktuální support, je lepší nad trhem přemýšlet v kladné rovině.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

Ty alty jsou celkově takové „nicmocové“ to víme. Ale některé vyjímky mě překvapují, třeba takové OMG jak vylítlo… to prostě nechápu… nějaká, pro mě, malá síť v asii, o které se ví snad jen to, že se tím dá platit v asi 200 pobočkách mekáče a kterou jsem si do portfolia dal tak nějak ze „srandy“, jako takový doplněk a ono to už dává skoro 200%, přitom ostatní, s MNOHEM větším potenciálem růstu, se flákají… ze zajímavosti jsem pátral na netu a nedopátral jsem se ničeho…

Libor

jj, nahoru střílí kdejaká blbost, stabilní pohyby má snad jen BTC a ETH , třeba ADA, sice od loňska vyletělo 20x ale teď chvíli pěkně čučí na místě

bkf1

No právě ADA mě zajímá. Já jsem solidně v plusu (dle mých měřítek a očekávání), když jsem kupoval za 1,24 $, což mě osobně stačí, nejsem nenažranec, ale samozřejmě by se mi mnohem víc líbilo, kdyby to už lezlo přes ATHáčko, ke kterému se to bohužel zatím ani neblíží. No nevadí, počkám si, rychle se ani pes nev*sere 😀 Celkově Cardanu hodně věřím a fandím jim, mají rozjetých hromadu zajímavých projektů a celkově jsou velmi snaživí, takovým lidem já obecně moc držím palce.
PS: Už jsem konečně zjistil, co stálo za tím růstem OMG… spustili další fázi „fungování“… stejně ale pro mě velké překvapení, nečekal jsem, že zrovna teď a zrovna takové crypto půjde nahoru a ještě o tolik…

Poslední editace 9 měsíců před přes bkf1
Petr

13. teho padne OMG zpět

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: