05.03.20 Technická analýza BTC/USD – V grafu se nám rýsuje reverzní dno korekce!

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Máme moc pěkné slunečně ráno (alespoň tady v Brně), a tak se vám pokusím ten pěkný den ještě trochu více zpříjemnit analýzou na trh s Bitcoinem (BTC). Jak jistě všichni víte, tak trh se posledních pět dní trošku snaží vykompenzovat předešlé ztráty. Cena tedy pomaličku stoupá, ale vidím zde hned několik problémů. Aktuální struktura trhu se mi prostě nelíbí a zároveň nákupní tlak je vcelku žalostný. No, alespoň to mají market makeři jednodušší a můžou si s trhem dělat, co uznají za vhodné. Každopádně, kurz je zrovna v cenové relaci, kde za poslední týden došlo již ke dvěma zamítnutím a nyní se rozhoduje o tom, zda dojde ke třetímu.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Tak si pojďme situaci zevrubně rozebrat a zároveň naváži na svoji poslední analýzu, kde jsem nastínil, že důvodem pro propad je asi reverzní H&S. Vzhledem k tomu, že trh opravdu hitl target patternu, tak můžeme zpětně říci, že tomu tak opravdu bylo. Každopádně, pokles se zastavil až na úrovni 8 414 USD a již předtím bylo znát, že negativní setrvačnost slábne. Na supportu proběhl odraz, ale brzy došlo ještě k jednomu retestu této hladiny a svíce dotyku se uzavřela jako býčí hammer.

Tím se vlastně vytvořilo double bottom a následoval odraz up a to až těsně nad úroveň 8 880 USD, ale stejně jako 27. února následovalo zamítnutí. Až do včerejška cena mírně klesala, až vytvořila bullish pattern tzv. megafón. Z něj nakonec kurz hezky pumpnul a tím se dostal zase tam, kde již dvakrát došlo k zamítnutí.

Rostoucí triangl?

V úvodu jsem říkal, že se mi nelíbí struktura trhu. To není tak úplně přesné, protože nám graf potenciálně nabízí na dně korekce reverzní/bullish pattern rostoucí triangl. Bude breakout up definitivně znamenat, že je korektivní proces u konce? Tak tím bych si právě nebyl tak jistý, protože sklon toho předešlého propadu je opravdu agresivní a vylilo se během něj dost kapitálu. Navíc hladina 9 159 – 9 401 USD je sama o sobě silná úroveň a mohl by zde pokus selhat. Nicméně ty snižující se objemy zase naopak dokazují, že na dně korekce ten triangl asi opravdu je. Zároveň by to i osvětlilo otázku, proč i přes ten mizivý nákupní tlak cena roste. Proč by totiž měl sílit prodejní tlak vně býčího útvaru?

Target z trojúhelníku je právě na úrovni 9 401 USD. Z toho vyplývá, že když si pro něj trh půjde, tak se tím cena nemusí vůbec dostat nad tuto rezistenci a v tom by mohl být problém. Jak bych si já osobně představoval ideální scénář? Breakout skrze horní hranu trianglu a následný throwback k této hraně. Konzervativní obchodníci retest s odrazem určitě rádi využijí pro vstup. Pak samozřejmě překonání úrovně 9 401 USD. Pokud by se trhu tohle povedlo, tak věřím tomu, že si jde pro nové roční maximum.

Indikátory

Hodnoty RSI stabilně stoupají a není to tedy nic agresivního. Bohužel kolem úrovně 60 bodů je neviditelná zeď, od které se křivka opakovaně odráží. Pro trh je proto klíčové, aby křivka atakovala alespoň hranici 70 bodů. Na MACD se už týden drží pozitivní setrvačnost, ale je dosti slabá. Ze Stoch RSI je zase zřejmé, že prodejní tlak hodně ustal. Mezi 28. únorem a 3. březnem byl v podstatě nijaký. Stoch RSi je silně volatilní indikátor, takže je ideální pro identifikaci těchto aspektů trhu.

Závěr

Již brzy by se trh měl rozhodnout, zda aktuální strukturu dna korekce využije, či nikoliv. Já osobně bych řekl, že ještě dnes ten breakout proběhne. Jenomže ani tak se mi celková situace moc nelíbí, a pokud nebude breakout potvrzený opravdu mohutným nákupním tlakem, tak nevěřím tomu, že se to přes rezistenční pásmo 9 159 – 9 401 USD dostane. Ale když uvidíme, že se do trhu zase nalije to, co se z něj na konci února vylilo, tak to můžeme brát jako jasné potvrzení.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: