04.09.21 Technická analýza LTC/USD – impulsní růst, z krátkodobého hlediska solidní objemy

5
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

V dnešní analýze se zaměříme na Litecoin (LTC). Litecoin má za sebou čerstvou pumpu, což jsme tu již několik měsíců neměli. Jak jsem ukázal ve včerejší analýze na altcoinový index, alty mají v obecné rovině pré. Pravdou ovšem je, že celý index táhlo především pár vybraných altů. I když má tedy Litecoin za sebou solidní impuls, pořád je dost opožděný.

Aktuální situace na 1D TF Litecoin

Litecoin více jak dva týdny formoval stranovou tržní rovnováhu. Konkrétně kolem S/R levelu 179 USD a dle objemového profilu můžeme vidět, že ta vytvořená rovnováha byla masivní. Respektive se zde postupně akumulovalo, po čemž by mělo dojít k průrazu směrem nahoru. Určitá nevýhoda však spočívala v tom, že průraz byl hrozně rychlý.

LTC

A do rozjetého vlaku se samozřejmě nenastupuje. Pokud si nechcete tedy zlomit vaz. Samotný průraz zároveň znamenal průlom 200denního klouzavého průměru (MA 200). Což i přidalo palivo pro další expanzi ceny, díky čemuž cena vzrostla o více jak 20 %. Co se týká objemů, v kontextu posledních pár měsíců byly famózní.

Svíce impulsní a objemy jsou na první pohled úměrné. Když se ale podíváme na přelom 2020/2021, zjistíme, že denní cenové růsty v rozmezí 15-20 % měly i několikanásobně větší objemy. Tudíž v kontextu celého bull runu, se jedná o slabý průměr. Tím neříkám, že je expanze kurzu falešná, ale faktem je, že tu při makro pohledu cosi nehraje.

Dřív bylo totiž potřeba mnohem větší úsilí, aby cena obdobně stoupla. Kromě toho bylo očividné, že do trhu vstupuje velkokapitál. Nyní si tím nemůžeme být tolik jistí. Nelze však vyloučit i možnost, že včerejšek byla první vlaštovka a objemy rychle porostou. Je ovšem rozumné nad tím minimálně přemýšlet a brát uvedený faktor v zřetel.

V každém případě má nyní LTC na své straně S/R level 209,6 USD a Low Volume Node objemového profilu. Určitě pomáhá i blízké MA 200, takže je zde supportní konfluence. V grafu je zaznačených několik důležitých rezistencí, které je třeba sledovat. Golden Ratio je přesně na S/R hladině 306,57 USD.

Indikátory

Na indikátoru RSI je medvědí divergence, ale původně byla mnohem větší. Nyní fakticky stačí, aby cena ještě trochu povyrostla a divergence je zcela zneplatněná. Takové Price Action je velmi býčí. Na MACD jsou též divergence (vrcholy křivek a histogram), ale jinak máme čerstvě po bullish crossu. Uvidíme, jak dlouho tedy trh vydrží jít proti tomu.

Závěrem

Cenový průběh za předešlých pár dní je vážně hezký. Pokud bych měl vycházet i z indikátorů technické analýzy, prostoru pro expanzi je dostatek. Kromě toho Litecoin na Fibonacciho posloupnosti dosáhl pouze úrovně 38,2 %. Přitom Ethereum je téměř na svém all time high. Tím chci říct, že potenciálního prostoru pro cenovou expanzi je dostatek. Přirozeně nám ale nic nezaručuje, že toho trh využije.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: