04.06.21 Technická analýza Binance Coin (BNB) – část ztrát zredukována, ale vyhlídky dobré nejsou

5
binance
zdroj: pixabay.com

Vzhledem k tomu, že Bitcoin stále není schopen jakkoliv prorazit, je lepší se zaměřit na jiný trh, třeba na Binance Coin (BNB). Burzovní BNB je navíc mezi investory dost oblíbené, takže má určitě smysl si udělat nějaký makro pohled na tento trh. Tudíž si rozebereme měsíční a týdenní graf, abychom měli ucelený přehled o celkovém stavu.

Mějte ale na paměti, že o všem nyní rozhoduje právě BTC. Jak jsem říkal ve včerejším live streamu, pokud se náš král vyleje, alty těžce vykrvácí. Buďte proto opatrní a dodržujte alespoň základní risk management. Prostě chraňte svůj kapitál před ztrátou.

Aktuální situace na 1M TF BNB/USD

BNB

Začneme tedy s měsíčním grafem, kde se především zaměříme na relativně čerstvě uzavřenou měsíční svíci. Abych nezapomněl, máte před sebou logaritmický graf, abychom měli mnohem větší dlouhodobý přehled o cenovém průběhu na trhu. Je na to potřeba myslet, protože měsíční drop nevypadá vizuálně až tak hrozně. Nicméně ta ztráta byla fakticky o více jak 70 %, což je velmi hluboký pokles.

V dřívějších analýzách jsem právě varoval, že Binance Coin je nesmírně přepumpovaná potvora a když dojde k problému, určitě se trh vyleje v rozmezí 50-70 %. BNB se tedy vypláchlo ještě o něco více, než jsem očekával – naprostý red flag. Tudíž se rozhodně nejednalo o obyčejnou korekci. Co se konečně týče samotné svíce, její podoba není samozřejmě vůbec kladná.

Spodní knot znamená asi 30% umazání předešlých ztrát (maximum bylo během retracementu asi 50 %). Tudíž podstatná část znehodnocení zůstala. Jistým úspěchem ovšem je, že nakupující vytlačili cenu zpátky nad S/R level 320 USD. Nicméně se od té doby BNB po technické stránce nijak neposunulo. Pořád se totiž držíme v blízkosti řečené hranice. V kontextu trhu se proto jedná o pouhý retracement.

Pokud se BNB ještě jednou otřese, je zřejmé, že nakupující blízký support určitě neudrží. Další hladina je kolem 200 USD, kde jsme se odrazili posledně. V případě průlomu uvedené hladiny nastane obrovský problém. Únorová svíce je jeden velký gap, který, když praskne, cena může velmi rychle slítnout až na 40 USD, kde je další dostupný support.

I na základě Volume Profile můžete seznat, že likvidnější oblast začíná až na 40 USD, nad tím není v podstatě nic, o co bychom se mohli opřít. Point of Control se nachází kolem cca 14 USD, což je totální „beton“. Zde můžeme kalkulovat s mohutnou poptávkou ze strany velkých hráčů. Bohužel tak hluboký propad znamená od ATH ztrátu o přibližně 98 %.

Indikátory

Takže vrchol RSI se nakonec vytvořil na 98,19 bodech – právě díky příliš vysoké hodnotě na měsíčním grafu jsem před BNB dost varoval. Je to učebnicová past, kdy trh je v extrémních hodnotách a stejně dokáže agresivně expandovat, což samozřejmě naláká retail.

Ti třeba vážně zarobí i desítky procent a pak je během jednoho dne vše fuč, když pozice nijak nekontrolují. Každopádně aktuální hodnoty jsou asi 67 bodů. Trh se samozřejmě dost pročistil, ale nyní vážně záleží na BTC. Jinak na histogramu MACD můžeme identifikovat medvědí divergenci.

Aktuální situace na 1W TF BNB/USD

BNB

Na týdenním grafu se zaměříme jenom na jeden důležitý faktor a tím jsou objemy. Pro mne osobně je dost zvláštní, že stačilo tak málo, aby se BNB vylilo o více jak 70 %. Likvidita musela být v danou chvíli vážně hrozná, když se cena dokázala tak hluboko propadnout. Dále nám tohle zároveň říká, že Binance Coin byl vypumpován do naprostého absurdna.

Indikátory

Na RSI strašila dvojnásobná medvědí divergence, která se jednoznačně uplatnila. Dno indikátor vytvořil na cca 48 bodech a od té doby se drží pozitivní momentum. Leč je viditelně slabé. Nejvíc by nás ovšem měl zajímat bearish cross na MACD. Jestli se signál potvrdí, určitě na těch 40 USD půjdeme. Potvrzení hledejte v silném prodejním tlaku a dynamicky klesajícím kurzu.

Závěrem

Na závěr chci akorát upozornit, že text neimplikuje, že půjdeme na jisto pod 200 USD. Jedná se pouze o reálnou možnost, která asi nastane ve chvíli, když Bitcoin prolomí 30 000 USD. Bohužel v případě prasknutí zmiňovaného gapu, nelze moc očekávat, že dojde k zastavení poklesu ceny dříve jak na těch 40 USD.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře