04.01.23 Analýza ETH/USD – Masivní ztrátu vystřídala stabilita

3.4
(5)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Ethereum kurz zaznamenal za minulý rok masivní ztrátu. A to hlavně během první poloviny roku 2022, kdy to altcoinový trh těžce schytal. Během druhé poloviny roku se krypto trh přepnul do trochu jiného módu. Mnohem stabilnějšího a na tom i budeme stavět celý letošní rok. Trh s kryptoměnami je totiž všeobecně podceňován jako nějaký odpad.

Přitom druhá polovina roku 2022 ukázala, že prostor pro výprodeje je již značně omezen. Navíc volatilita byla znatelně nižší než u akcií. A to můžeme brát tak, že jsou kryptoměny snad blízko u tržního dna. Nikdo ale nevidí do budoucnosti. Je to jen a pouze hypotéza založená na reflektování současného stavu věcí.

Ethereum kurz se za rok 2022 propadl o 67,5 %

Ethereum kurz zaznamenal za minulý rok velké ztráty. A většina těchto ztrát se odehrála v první polovině roku. Tehdy to bylo skutečně velmi dynamické. Následně se trh stabilizoval kolem 1 200 USD. V každém případě roční svíce nevypadá absolutně dobře. Ve srovnání se svící z roku 2021 je ten kontrast enormní.

Většina zisků nabytých v roce 2021 během dalšího roku zmizela. Tady vidíte, jak je hrozně důležité mít konkrétní plán. A ten plán musí být realistický. Narazil jsem na portfolia, kde držitelé počítali s odprodejem na naprosto nerealistických cenách. Čekali až ethereum kurz dosáhne částek více jak 10 000 USD. Strašně riskantní. Přitom mohli prodat v obrovských ziscích. A teď tihle investoři neví, co mají dělat. Mnozí z nich samozřejmě během první poloviny roku 2021 prodali. Další část z nich je určitě rozhodnutá si to vysedět na další bull run.

Dále nám roční graf říká jednu podstatnou věc. Ty nejhorší ztráty máme dost možná za sebou. Samozřejmě vám nikdo neslíbí, že nemůžeme padnout z aktuálních cen o dalších 67,5 %. Ale nám jde o to riziko. To riziko s masivním poklesem pro ethereum kurz taktéž šlo dolů. Naopak každý investor strašlivě riskoval, když se zavřela roční svíce za rok 2021. Nakupovat vrcholy těchto svící není úplně nejrozumnější. Abych to uvedl na pravou míru, je to nerozumné bez plánu.

Když se podíváme na týdenní graf, zjistíme, že v druhé polovině roku ethereum kurz začal konstruovat pattern v podobě symetrického trianglu. A prozatím se kurz v tomto patternu stále nachází. Volatilita jednoduše pořád klesá, klesá a klesá. O tom tyhle symetrické grafické útvary jsou. Ale po jisté době by se měl trh dostat do bodu, kdy naopak volatilita vzroste.

Buď se trh pokusí o průlom skrze S/R level 1 350 USD. Nebo dojde k retestu hladiny kolem 900 USD. A pokud klesneme někdy v budoucnu pod 900 USD, další zastávka nás nejspíš čeká na 380 USD. Což je technický level, kde začíná silný likvidní cluster na volume profile.

Závěrem

Nikdo vám nezaručí, že ethereum kurz ještě neklesne o velká čísla. Máme ale jistotu, že s tím masivním poklesem v minulém roce hodně kleslo riziko. Čím niž investor nakoupí, tím logicky minimalizuje možné riziko. Avšak rizika se nikdy úplně nezbavíte. Nic jako investování bez rizika neexistuje. Proto je nutné mít plán a počítat s tím, že medvědí trend stále trvá. A dle toho se zařídit.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img