03.01.21 Technická analýza LTC/USD – Bull run potvrzený?

4.9
(14)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Jak jsem avizoval ve včerejší analýze na Monero, i dnes si rozebereme pouze jednu vybranou minci. A tím je Litecoin (LTC). Analýza bude tedy trochu detailnější, protože máme více prostoru pro jeden trh. Chtěl bych vás i pozvat na novou video analýzu Bitcoinu, kterou vydám dnes kolem 18:00. Trh přešel velmi rychle rovnou do euforie, což je holt dáno dalším strmým růstem ceny.

Litecoin nakonec převedl slušný price action, čímž akorát potvrdil svoji dřívější pozici. Zkrátka je dobré s tímto coinem do budoucna počítat, i když byl dlouhodobě dost slabý. S novým býčím cyklem se zase vše změní a zrovna LTC je jednoduše jeden z coinů, které minimálně svoje staré all time high tento rok atakují.

Aktuální situace na 1M TF LTC/USD

Měsíční graf Litecoinu je bezesporu velmi bullish a do trhu se dostaly i nové mohutné objemy. Říjnová svíce byla ještě docela nic neříkající, ale listopadová už naznačovala, že se na trhu něco děje. Bull volume měla mohutné, takže bylo vyloučeno, že máme před sebou obyčejné fake rally. Prosinec začal být extrémně volatilní na obě strany a nebylo vůbec jisté, kam se nakonec trh vydá.

Close prosincové svíce mělo ovšem bullish podobu a objemy ještě větší, než za listopad. Navíc došlo k definitivnímu průrazu z bearish struktury a oblasti hodnoty na Volume profile. Všechno zkrátka naznačuje, že Litecoin konečně přeskočil do býčí fáze. Nicméně všichni kalkulujeme s brzkou korekcí na BTC, takže je ještě šance, že se cena vrátí zpátky do zmíněných oblastí.

I kdyby však LTC padlo o cca 50 %, nic se tím nezmění. V bull runu jsou takové dumpy normální. Býci totiž překonali swing high z roku 2019, čímž se uptrend technicky potvrdil. Těch signálů bylo ovšem vícero a my máme nyní už hotovou sbírku. Celkově Litecoin od low po konec roku udělal přes 500 %.

Indikátory

RSI hodnoty se ještě nepřehouply přes hraničních 70 bodů, ale to vůbec nevadí. Těch potvrzení máme dostatek.

Aktuální situace na 1W TF LTC/USD

Bohužel na týdenním grafu vidíme, že už ta expanze není moc zdravá a případný nákup je za těchto podmínek dost riskantní. Není to zatím extrém jako na BTC, ale přece jenom Litecoin není Bitcoin. Co si může dovolit jeden trh, nemusí vyjít na druhém. Proto bych byl dost opatrný, pokud vás láká vstup do paraboly, kterou máte před sebou. Nemusí se to vyplatit.

Co se týče posledních tří týdenních svící, ty jsou hodně bullish, až na tu „prostřední“, která byla příliš volatilní na obě strany trhu. Zas na druhou stranu nakupující ukázali, že jsou ochotni silné supporty okamžitě vykupovat, což je bezesporu dobré znamení. V těchto chvílích se Litecoinu asi podařilo prorazit rezistenci v S/R levelu 143 USD.

Další jsou až na 162,9 USD a 175,66 USD. Uvidíme tedy, jak daleko se ještě Litecoin bude schopný dostat. Když je FOMO, těžko se cokoliv odhaduje, protože masy lidí jsou tupě ochotny vykupovat i silné rezistence. Ta iracionalita paradoxně trhu pomáhá, protože jsou jak stádo býků.

Všechny supportní úrovně v grafu samozřejmě platí, ale nejzajímavější jsou levely 95 USD, 81,73 USD a 67,87 USD. Na vypsaných úrovních existuje konfluence, s čímž rostou šance na možný odraz.

Indikátory

Současný stav RSI je více jak 85 bodů, což je dost. V závěru roku 2017 byla hodnota téměř 92 bodů, takže teoreticky prostor pro růst ještě je. Ovšem nákupy za nynějších okolností jsou hrozivě riskantní. U MACD si křivky drží trend a momentum neustále sílí. Histogram indikátoru i potvrdil nově vzniklý uptrend, což jsem už dříve poznamenával.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Kurz Litecoinu je na nižším časovém timeframu v rámci expanzivního kanálu. Vzhledem k tomu, že cena nyní zase šíleně pumpí, jsme už u horní stěny. Abych shrnul ve stručnosti předcházející průběh, cena krátkou dobu konsolidovala uvnitř klesajícího trianglu. Nicméně, jak víme, trh na bearish patterny naprosto kašle. Stejně nakonec k breakoutu up dochází.

Jestli se nakupujícím podaří prorazit skrze horní stěnu kanálu, budeme hodně rychle u blízké rezistence v úrovni 162,9 USD. Zkrátka průraz způsobí větší agresivitu nakupujících. Pokud dojde u několikrát zmíněné horní stěny k zamítnutí, lze počítat s throwbackem k horní stěně klesajícího trianglu.

Indikátory

RSI na 4H grafu se paradoxně teprve zahřívá. Prostoru pro expanzi je proto fůra, ale vyšší časové rámce nám říkají, že bychom měli být sakra opatrní.

Závěrem

Trh je šíleně dynamický a skoro ani nestihnu dopsat analýzu a cena zase pumpuje. Trh s kryptoaktivy je strašně euforický, což samo o sobě avizuje, že v dohledné době bychom se konečně mohli dočkat pročištění. Na základě toho si člověk musí vše několikrát rozmyslet, i když ho trh svoji agresivitou nutí vše dělat zbrkle.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře