03.11.22 Analýza BTC/USD – Žádný pivot, bear pokračuje

4.3
(11)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) měl včera parádně dramatické price action, které muselo zlikvidovat nejednoho býka a medvěda. Jak je již letos standardem, kurz prvně mírně klesl, pak pumpnul a do třetice všeho dobrého šel kurz tentokrát pořádně dolů. Jakože technicky žádný posun není. Ale akciové trhy jaksi dávají najevo, kam se vývoj bude nejspíš ubírat. A co vlastně včerejší Fed?

Meme vtípek z linkedin

Včerejší zasedání Fed

Ze včerejšího zasedání Fed mám hodně rozpačité dojmy. Přišlo mi to jako takový kočkopes a nebylo mi moc jasné, co ty informace vlastně implikují. A nebyl jsem sám. Ani trh to vesměs nevěděl. Proto prvně kurzy klesly, následně šly strmě nahoru. A na závěr to zase šlo dolů. Jak jsem několikrát zmiňoval, býci hodně sázeli na tzv. pivot ze strany politiky Fed. A skutečně v statementu byla krátká pasáž, která cosi takového naznačovala. Respektive se tímto způsobem dala interpretovat.

Nicméně během tiskové konference Jerome Powell tuhle interpretaci smetl ze stolu. Nebylo to ovšem hned. Z počátku mi přišel projev dosti střídmý. Ale postupně jestřábí rétorika nabírala na síle. Během těch cca 40 minut postupně zaznělo několik informací, které vážně jenom potvrzovaly pokračování v jejich restrikcí. Powell tvrdil, že vychází hlavně z dostupných dat. Což se dá interpretovat tak, že jádrová inflace je pořád roste a s tím je nutné něco udělat.

Trhy jsou každopádně, co se prosincového zasedání, tak půl na půl. První polovina kalkuluje s prosincovým „hikem“ v úrokových sazbách o 0,5 procentního bodu. Kdežto druhá polovina s pátým zvýšením v řadě o 0,75 procentního bodu. Osobně se přikláním k té druhé variantě.

Aktuální situace 4H BTC/USD

Včerejší price action na BTC je pěkně viditelné na 4H grafu. Výsledkem je pro podobné eventy typická svíce v podobě double dilda. V relativních číslech se nejednalo o žádné extra velké pohyby. Ale když bych si ty procentní body sečetli, zase tak málo to rozhodně není. Jednoduše price action zlikvidovalo obě strany trhu. Býky dokonce dvakrát. Zobchodovaly se objemy, které jsou několikanásobek průměrného obchodního dne.

Pro mne je v každém případě překvapením, že Bitcoin se víceméně drží nad 20 000 USD. Když jsem viděl středeční close na akciových indexech, čekal bych, že kurz BTC padne zpátky na 19 000 USD. Tedy nějakých 8 % dolů. Zatím se nic takového nestalo a já tomu upřímně moc nerozumím. Rapidní propad má vzhledem k informacím ze včerejšího večeru svou logiku. Tak uvidíme, co se stane, až se trhy zcela otevřou. Buďte proto opatrní.

Závěrem

Dnešní analýza byla jenom krátké shrnutí včerejšího price action a informací, které jsme získali po zasedání Fed. Mnohem obšírněji se však tématu budeme věnovat dnes v 19:00 na streamu. Pokud máte jakoukoliv otázku, můžete využít chatu během streamu.

Pamatujte, že jsme pořád medvědím trhu. A ještě nikdy za předešlých 100 let medvědí trh neskončil, dokud Fed nezačal snižovat úrokové sazby. A nyní ne jenom, že sazby nesnižuje, ale pokračuje v jejich rychlém navyšování. Nepodceňujte proto ten makroekonomický kontext. Ubránění supportu na 19 000 USD není důkazem pro finální dno. To by pak bylo hodně jednoduché, nemyslíte?

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan

DCA panove DCA. Jak pise Pan Jaroslav 100 let, snad si nekdo nemysli ze je po vsem.

bkf1

Přesně tak, konec je v nedohlednu. Následky covidohovadiny (a hlavně navazujících věcí, které jsou nejvíce viditelné, na covidohovadinu si dnes totiž nevzpomenou ani ekonomové, ti už taky zapomněli) tu s námi budou ještě hooodně dlouho… kéžby třeba jenom rok… zbožné přání…

Jan

Souhlas. Kdo si samozrejme nepreje aby byl konec a jedeme bull. Ale kazdej kdo ma jakoukoliv zodpovednost, musi sundat ruzove bryle a racionalne jednat.

spot_img