02.12.22 Analýza XAU (zlato) – Další růstový týden pro zlato

2.3
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Kurz zlato předvedl v předešlých cca 48 hodinách velmi solidní vývoj. Zlato k tomu logicky dostalo impuls ve středu večer, kdy měl předseda Fed Jerome Powell svůj projev. V podstatě všechna aktiva jako jsou komodity a akcie šla nahoru. Bitcoin jenom velmi střídmě. A většinu těch zisků si k této chvíli ani neudržel.

Zlato dlouho trpělo tím, že rostly úrokové sazby. Růst úrokových sazeb totiž krotí inflační očekávání. Takže samotná zpráva, že sazby neporostou tak agresivním tempem, je pro investory do zlata něco hodně příznivého. Zas na druhou stranu, sazby porostou i nadále. Takže těžko říct, jestli je tržní reakce racionální.

Kurz zlato pokračuje ve slibném price action

Zlato i aktuální týden pokračuje v solidním kurzovém růstu. Trh se zlatem tak navazuje na kurzový průběh z první poloviny listopadu. Tehdy kurz zlata za jediný týden posílil o více jak 5,5 %. Následně ale kurz zlato reagoval nepříznivě na point of control volume profile, které se nachází nad S/R levelem 1 765 USD/unce. Cena zlata poté několik dní pomalu klesala v doprovodu nižších objemů.

Následně ale do trhu začaly vstupovat býci. A to konkrétně na ceně 1 720 USD/unce. Všimněte si, že nejde o náhodu, protože jde o úroveň, kde je přibližně dle volume profile high volume node. Trh hladinu proto využil jako support. Výsledkem byl pěkný pin bar, ale pořád se zlato nacházelo pod S/R levelem 1 765 USD/unce.

To se změnilo ve čtvrtek. Býci okamžitě reagovaly na zprávu ze středečního večera našeho času. Máme proto před sebou průlomovou týdenní svíci. Došlo k průrazu S/R levelu 1 765 USD/unce, point of control a 100týdenního klouzavého průměru. Týdenní svíce ještě logicky nezavřela. Jestli se ale nijak její podoba nezmění, kurz zlata si může připsat čistý zisk ve výši 3,5 %.

Závěrem

Zlato předvádí za předešlých pár týdnů velmi obdivuhodné price action. Vlastně kopíruje akciový trh. Co se stane, až santa rally na akciích skončí? Půjde zlato svou cestou? Nebo bude pokračovat v kopírování obecného akciového trhu? Ať to skončí jakkoliv, zlato předvádí po dlouhé době velkou sílu.

79 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: