02.12.21 Technická analýza BTC/USD – další selhání u rezistence

4.3
(6)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) několik dní bojoval v blízkosti rezistence, která se nachází zhruba kolem 61 000 USD. Bohužel ten boj skončil neúspěchem. Zatím to tak alespoň dle close několika denních svící vypadá, což je velká škoda. Bitcoin měl příležitost z té korekční struktury prorazit a pokračovat v růstové vlně.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak vyplývá z denního grafu, můžeme sledovat, jak Bitcoin útočil na rezistenci opakovaně. Ve stejnou chvíli docházelo i k otestování horní hrany korekční struktury. Několikrát ale došlo k zamítnutí. To víme díky podobám jednotlivých svící. Hlavně středeční svíce je dosti medvědí, protože má velmi malé tělo a hodně dlouhý horní knot. To značí, že nabídka zcela absorbovala poptávku.

BTC

Uvidíme, jak zavře dnešní svíce, protože se objevuje docela iniciativa ve vykupování poklesu. Čili i přes předchozí nezdary se nedá říct, že se musíme vrátit k 52 500 USD. Tedy k tomu našemu dlouho sledovanému S/R levelu, kde je významná supportní konfluence. Ale dokud se držíme v rámci toho klesajícího klínu, půjdeme dolů, pokud se nepovede prolomit.

Závěrem

Dnes to bylo hodně krátké, což je dáno tím, že večer bude stream, kde si trh pořádně rozebereme. Tudíž jsem nyní dal jen krátký náhled na to, co se na trhu odehrálo. Na finančních trzích se nyní odehrávají velké věci, které si naši pozornost jistě zaslouží.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: