02.05.21 Technická analýza pro stříbro – prorazí blízkou rezistenci?

0
stribro
Zdroj: Pixabay.com

Po sobotní analýze na zlato mne napadlo, že bychom se po dost dlouhé době mohli podívat i na trh se stříbrem. Zdá se mi to jako docela příhodné, protože na trhu registruji, že býci jsou docela aktivní a dokud je kurz v obchodním pásmu, předpokládám, že dochází k potenciální reakumulaci. A pokud se nic těžce nepokazí, mohli bychom se do léta dostat nad 30 USD/unce.

Nicméně, jak jsem včera říkal, nejsem si úplně jistý, zda budou dostatečně dobré fundamentální podmínky pro cenovou expanzi na drahých kovech. K tomu je potřeba vysoká inflace, což se mi nezdá jako delší dobu udržitelná situace. Leč i pár měsíců vyšší inflace může teoreticky vytvořit dostatečně silné momentum, které stříbro a zlato vystřelí.

Avízo k dnešní video analýze:

Během nedělního odpoledne zase vydám video analýzu na Bitcoin. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací, kde si i vysvětlíme důležité souvislosti, které se od většiny jiných analytiků nedozvíte. Když tak si dejte rovnou odběr, abyste analýzu nepropásli.

Aktuální situace na 1W TF SI (stříbro)

stříbro

Začneme napřed s týdenním grafem, kde trh vytváří obchodní pásmo v relativně širokém intervalu 21,831 – 29,855 USD/unce. Jak již bylo řečeno v úvodu, osobně považuji toto pásmo za obyčejnou reakumulaci, po které by měl následovat průraz. Každopádně má trh za sebou dva neúspěšné pokusy o breakout S/R úrovně 29,855 USD/unce.

Obzvlášť druhý pokus nevypadá moc hezky, neboť svíce dotyku zavřela jako Doji. Zkrátka typické zamítnutí, po kterém následoval docela dlouhý, ale střídmý pokles k S/R úrovni 24,191 USD/unce. Na uvedeném levelu došlo k bezchybné reakci a dotyková týdenní svíce zavřela jako Hammer. V podstatě je ta reakce na supportu identická s trhem zlata.

Stříbro pak pokračovalo v cenové expanzi a atakovalo S/R level 26,341 USD/unce. Aktuálně kurz pod úrovní konsoliduje, takže můžeme odhadovat, že se dočkáme dalšího pokusu o prolomení a pokračování v růstu. Jinak, když by došlo k dumpu, nejsilnější úroveň je samozřejmě spodní hrance sledovaného pásma, tedy S/R level 21,831 USD/unce. Jestli sem padneme, očekávám hutnou obranu.

Indikátory

Týdenní RSI je dost neutrální, ale hodnoty indikátoru se spíše zdržují nad 50 body. Na MACD došlo v únoru k bullish crossu, ale nakonec se signál rychlým bearish crossem invalidoval. Připomínám, že na zlatu je se též schyluje k bullish crossu. Ale jak vidíte, není to zárukou ničeho.

Aktuální situace na 4H TF SI (stříbro)

Na 4H grafu chci pouze ukázat, jak vypadala struktura toho posledního růstu. Můžeme sledovat, že u rezistence trh ztratil jaksi páru. Leč dokud konsolidujeme pod onou rezistencí, je šance, že se trh pokusí o druhý průraz. Za další mi nepřijde, že trh chce vyloženě zarotovat dolů. Zatím se mi price action jeví jako malá korekce.

Závěrem

Co tak sleduji, na stříbro a zlato zase začínají být někteří analytici a ekonomové přehnaně bullish. V dlouhém období to má určitě logiku, ale ze střednědobého hlediska si nejsem vůbec jistý, zda fundamentální podmínky zůstanou příhodné. Pozitivní ovšem je, že retail si drahých kovů jako investici prozatím nevšímá. Z psychologického hlediska se mi tedy situace jeví jako velmi dobrá.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře