02.04.21 Technická analýza BTC/USD – Bitcoin pořád bojuje

4.6
(14)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC) jsme si shrnuli spíše měsíční časové rámce, jak u BTC, tak i u dolarového indexu. Dneska se tedy opět zaměříme pouze na 4H graf, ale vzhledem k chudšímu price action necháme dnešní analýzu pouze stručnější. Následující tři dny se pak spíše zaměříme na altcoiny, kde se toho odehrálo relativně dost.

Aktuální situace na 4H TF DXY

Dolarový index pokračuje v korektivním pohybu, což samozřejmě nahrává BTC. Respektive Bitcoin dokázal vždy dost solidně využít korekce na DXY pěkným růstem. Nyní to žádná hitparáda sice není, ale zas na druhou stranu, korekce na indexu je zatím spíše menší. Pokud však index začne korekci ukončovat, Bitcoin s nemalou šancí bude muset zase dolů.

Leč ve všeobecnosti se Bitcoin pěkně drží. I když je DXY od začátku ledna v uptrendu, Bitcoin má stále snahu jít nahoru. Což je z tohoto úhlu pohledu docela bullish, ale myslím si, že je to právě ten důvod, proč jsou objemy na BTC tak nízké. Poptávka po americkém dolaru je mohutná, takže i když je třeba chuť nakupovat, není za co. Bez dolaru si prostě nic nekoupíte.

Technicky na DXY zatím drží lokální supportní pásmo. Zatím to ale na odraz moc dle price action nevypadá. Leč na indikátoru RSI jsme blízko spolehlivého pásma podpory, které funguje už nějaký měsíc. Tudíž může být už dnešek pro americký dolar zelený, což se zase nemusí líbit trhu s kryptoaktivy.

Aktuální situace na 4H TF BTC

BTC

Na 4H grafu BTC můžeme sledovat velmi slabou volatilitu, kdy se trh drží v rozmezí 60 000 – 58 189 USD. Jedná se nesporně o bídné price action, ale zas na druhou stranu se nakupujícím daří bránit support, o který již mnohokrát přišli. Osobně ovšem stále moc nechápu, proč je zrovna těch kulatých 60 000 USD takový problém, že zde postup tak často selhává.

Co se tedy týče objemů, tak ty jsou i v kontextu několika týdnů docela podprůměrné, což zase není nic překvapivého vzhledem k čerstvému cenovému vývoji. Každopádně mají nakupující nyní příležitost prorazit a myslím si, že když budou úspěšní, cena pak může klidně jít na nové all time high.

Je však nutné, abychom měli potvrzení ze strany objemů. Nepotvrzený pohyb je podle mého názoru velký špatný. Poptávka je sice obstojná (v USD), ale je to i tak dost na hraně. Hrozí pak, že nabídka další poptávku naprosto pohltí. A s rostoucí poptávkou po měně se právě zvyšují šance, že likvidita na nákupy BTC vyschne.

Osobně si každopádně stojím za tím, že je trh děsný chaos a že v těchto chvílích absolutně nikdo neví, co se v příštích 24 hodinách stane. Pokud tvrdí, že ano, pěkně kecá.

Indikátory

RSI je dost neutrální, v podstatě všechny intraday jsou v neutrální pozici. Indikátor nám tedy v ničem moc nepomůže. Jinak zatím se zdá, že bearish cross na MACD byl falešný signál a asi se brzy i dočkáme bullish crossu.

Bitcoin závěrem

V posledních 48 hodinách jsem dost sledoval všechny různé analytiky, které považuji za kvalitní a vážně bych řekl, že nikdo nemá páru, co od trhu očekávat. Někteří jsou stále dost bullish, jiní právě vidí obrovský problém v soustavně rostoucím DXY. Jiní zmíněné věci buď ignorují, nebo vyloženě zlehčují. Faktem je, že těch signálů pro potenciální pokles je vážně hodně. A jestli i tak půjdeme nahoru, těžko se pak z něčeho vychází.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: