02.02.20 Technická analýza NEO/USD – Velmi blízko u klíčové rezistence

0
neo

Tak tu máme neděli a s ní další analýzu na vybrané kryptoaktivum. Momentálně se trhy docela plácají na místě, ale zrovna NEO má za sebou čerstvou pumpu, která udělala skoro 10% a přiblížila kurz ke klíčové rezistenci, která musí být pokořena, aby se tomuhle trhu otevřely brány pro další postup do vyšších cenových hladin. Já bych si dovolil tvrdit, že zrovna NEO vypadá docela dobře i na vyšších časovým rámcích. Ta struktura trhu je teď v podstatě příznivá a brzy budeme i dost možná překvapení, jak se to vyvrbí.

Tím ale nechci avizovat žádné jisté světlé zítřky. Naopak, pokud čtete moje analýzy pravidelně, tak víte, že jsem dost opatrný a skeptický. Ona je totiž chladná hlava potřeba a emoce na finančních trzích nemají místo. Nicméně, zdravý strach vás vždy ochrání před úhonou. To je na úvod vše a nyní přejděme ke grafu.

Bullish cross na MACD

NEOMACD

Indikátor MACD na weekly grafu zřetelně ukazuje, že NEO si už docela dlouho drží svoji sílu. Jde tu znát zaváhání, které vyplývá z letních velkých poklesů. Což vyústilo v bearish cross. Nicméně, už na přelomu října/listopadu tu došlo zase k bullish crossu. To vzešlé momentum up je sice zatím slabé, ale osobně očekávám, že rapidně zesílí.

Aktuální situace na 4H TF NEO/USD

NEO

No, vlastně již během posledního příspěvku na NEO jsme byli v závěru korekce, která začala na úrovni 12,43 USD. Následný pokles byl v rámci klesajícího kanálu a skončil až na supportu v úrovni 10,19 USD. Zde se momentum překlopilo a vyústilo to v breakout z tohoto klesajícího koridoru. Následovalo překonání hladin 10,75 USD a 11,37 USD. Kolem druhého S/R levelu se cena relativně dlouho zdržovala až z toho byla pumpa, kterou máte v podobě té dlouhé bullish svíce. Konec pumpy je až u úrovně 12,43 USD a boj ještě asi zdaleka neskončil. Na aktuální rezistenci není zatím vidno žádné zamítnutí, takže je tu ještě šance, že to bude mít brzké pokračování.

Průraz by samozřejmě znamenal automaticky další růst ceny a díky tomu bychom se brzy mohli dostat k další rezistenci v cenové hladině 13,36 USD. Zde máme totiž vrchol z přelomu října/listopadu. Trh se sice o průraz pokusil ještě jednou, ale to skončilo nezdarem, po kterém následoval těžký pokles až po cenu 7,9 USD. Reakce kurzu na tomto S/R levelu je tedy pro nás zásadní. Jakmile dojde k průrazu hranice odporu, tak již nebude cesty zpět. Osobně to budu brát tak, že si trh jde otestoval cenové relace, kterých dosáhl v létě. Což činí cenovou úroveň 20 USD.

Indikátory

Křivka RSI se opakovaně dostala do vyšších hladin (nad 70 bodů). Trh tedy ukazuje, že má dostatek sil. V přeprodaných hodnotách byl trh naposledy 17. prosince a jen na krátkou dobu. Býci jsou od té doby jednoznačně ve vedení. Křivky na MACD se kříží jako had, takže pro nás produkuje nerelevantní signály. Ze Stochastic RSI je zase znát, že posledních pár dní u trhu ta síla absentovala, což se teď změnilo.

Závěr

Tento čínský coin se teď určitě vyplatí sledovat. A to především kvůli struktuře trhu a price action jako takovému. Ty cenové pohyby tu dávají vcelku smysl a není to pumpa tam, dump zpátky. To dělá právě trh s Monerem a graf pak vypadá dost chaoticky a člověka to akorát odradí. Graf s trhem NEO je naopak přehledný a trh moc hezky respektuje větší S/R levely. A takové trhy my přesně chceme.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře