01.08.21 Technická analýza ETH/USD – Ethereum překonává rezistence, ale objemy jsou průměrné

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Ve včerejší analýze jsme dali prostor Litecoinu, nyní se zase krátce zaměříme na Ethereum (ETH). Jak jste si jistě všichni všimli, Bitcoin je vcelku úspěšný, co se týče táhnutí celého trhu. Prakticky nám vše roste díky aktuální setrvačnosti celkového trhu, takže již mnozí otevírají šampáňo a spoléhají na to, že bude nové all time high.

Skutečně se nám po delší době vrátila na trh dynamika a vypadá to docela nadějně. Nicméně nesmíme zapomínat na to, že jsou letní prázdniny. Letní prázdniny se musí brát s rezervou, stejná tak jako pre-market na tradičních finančních trzích. Objemy jsou totiž malé a proto jsou cenové pohyby do jisté míry nesměrodatné. Což ovšem neznamená, že se zvýšené objemy nemohou v průběhu srpna objevit.

Aktuální situace na 1D TF ETH/USD

ETH

V týden staré analýze na Ethereum, byl kurz ještě v rámci té trojúhelníkové struktury. Respektive se kurz blížil k horní hraně, takže bylo přirozeně dost důležité, zda přijde odraz nebo průlom. Bitcoin alty potahal, takže přišel průlom. A dokonce se povedlo překonat 200denní klouzavý průměr (MA 200).

Samotný průraz byl doprovázen objemovým spikem, ale samotná podoba denních svící bullish zrovna nebyla. Jak jsem říkal, když trh táhne Bitcoin, na altech mohou klidně být velmi malé objemy, price action může zůstat nestálé, ale cena stejně půjde nahoru. Což se nyní i děje. Cenový postup mi přijde dost vynucený a hlavně nemáme potvrzení v podobě objemů.

Úplně stejný problém má i Litecoin a další altcoiny. I přesto Ethereum prorazil druhý důležitý klouzavý průměr – MA 100. Zatím nemáme ještě denní close nad touto dynamickou úrovní, takže to ještě není úplně jisté. Kurz je totiž velmi blízko od S/R hladiny 2 891 USD. A čím blíže bude, tím větší prodejní tlak může Ethereum přepadnout.

Pokud ovšem nakupující řečenou úroveň prolomí, dle Volume Profile je nad 2 891 USD téměř prázdno. Při cestě nahoru pak lidově řečeno nejsou významné překážky, takže teoreticky vzato by nemuselo být až tolik těžké otestovat all time high. Ale zde řečené berte s nadsázkou, protože nyní o všem zcela jistě rozhoduje Bitcoin.

Indikátory

RSI bylo úspěšné při snaze překonat hraničních 70 bodů, ale zatím nemáme nad touto úrovní i denní close. Hodnoty indikátoru tedy ještě mohou klesnout pod hraniční úroveň. V každém případě je z pohledu RSI nemalým úspěchem, že se trh vyškrábal tak vysoko. Navíc jsme se většinu času zdržovali pod 50 body. Momentum up na MACD postupně sílí.

Závěrem

Stejně jako u jiných altcoinů, tak i Ethereum nás nemůže úplně přesvědčit, protože expanze nemá dostatečně velké objemy. Popsané nám nic logicky nezaručuje, ale jedná se o jeden z nejvíce relevantních faktorů, které nemůžeme ignorovat.

Pravdou ovšem je, že pokud Bitcoin prorazí, vše bude následovat a objemy mohou zůstat při zemi. Dobře to ovšem není, protože aktuální objemy odpovídají září z minulého roku. My v grafech potřebujeme sledovat reálně rostoucí poptávku, jinak máme problém.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: