[ZPRÁVY] Winklevoss: Litecoin je testovací síť pro Bitcoin – Klid na kryptotrzích může být pozitivní – Bitfinex…

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Přinášíme vám dnešní stručný přehled nejdůležitějších zpráv ze světa kryptoměn.

Tyler Winklevoss: Litecoin je testovací síť pro Bitcoin – Klid na kryptotrzích může být pozitivní – Bitfinex oznámil snížení poplatků za výběr BTC o 25% – Burza Coinbase oznámila plány do budoucna – Našla se část ukradených NEM z Coincheck hacku – Coinbase na Proof of Work Blockchain Common App – Mexiko jeden podpis od regulací kryptoměn – Rusko navrhlo zmírnění regulací – Itálie pracuje na svých regulačních předpisech – Bank of England chce kryptoměny spíše regulovat než zakazovat – Kambodža plánuje vlastní státní kryptoměnu – Německo nebude danit použití kryptoměn – Akcie Overstock.com klesly v reakci na zprávu o vyšetřování dceřiné firmy americkou SEC 

Zpráva dne

Tyler Winklevoss, průkopník Facebooku a bitcoinový miliardář řekl, že podle jeho názoru není Litecoin stříbrem ke zlatému Bitcoinu, nebo kořením pro anime sérii o Goku, jak rád tweetuje Charlie Lee. Litecoin je v podstatě jednou velkou beta testovací sítí pro potenciální nové funkce Bitcoinu. Celý článek v EN zde.

Kryptoměny

Tento týden byl na poměry kryptotrhů relativně klidný. Hlavní kryptoměny kolísaly například v úterý o méně než 2%. Zatímco tento vývoj nemusí být pro spekulanty zajímavý, nedostatek volatility by mohl být v dlouhodobém horizontu pozitivním katalyzátorem pro kryptoměny. Celý článek v EN zde.

Burzy

Burza Bitfinex právě oznámila, že od přijetí SegWit se podařilo snížit poplatky za výběr BTC o 25% na 0,0006 BTC. Bitfinex je největší celosvětová kryptoburza podle objemu. Celý článek v EN zde.

Tento týden populární kryptoburza Coinbase odhalila spoustu oznámení o svých podnikatelských plánech. Burza sdělila podrobnosti o zavedení Segwit, dočasném přerušení plateb pomocí služby Paypal, vývoji nových nástrojů pro daňové účely a náboru 500 lidí do oddělení pro podporu zákazníků. Celý článek v EN zde.

Výzkumníci společnosti BIG Blockchain Intelligence Group Inc. vystopovali některé z 534 milionů dolarů v NEM (XEM), které byly odcizeny 26. února během hacku burzy Coincheck. Japonské noviny také oznámily dne 2. března, že 24 milionů NEM mincí z hacku je v současné době v japonské burze NEM Zaif. Celý článek v EN zde.

Kryptoburza a peněženka Coinbase se připojila k aplikaci Proof of Work Blockchain Common App, kde se stala jednou z 18 zúčastněných kryptofirem ve společné aplikaci pro podávání žádostí o zaměstnání v tomto oboru. Celý článek v EN zde.

Regulace

Mexiko je jen jeden podpis od regulace kryptoměn poté, co ve čtvrtek prošel zákon dolní komorou, informuje Reuters 2. března. Celý článek v EN zde.

Ruští úředníci uvažovali o řadě změn v návrhu zákona “o digitálních finančních aktivech” během zasedání Ministerstva hospodářského rozvoje Ruské federace. Hlavní změny navrhované úředníky zahrnují přerušení daně z příjmů z digitální měny a desetinásobné zvýšení limitů na jednotlivé investice na počáteční nabízení mincí (ICO) – od původně navržených 50 000 RUB nebo zhruba 900 USD na 500 000 RUB, což odpovídá přibližně 9 000 USD. Pracovní skupina také navrhla, aby ruští investoři do digitálních aktiv mohli mít možnost otevřít účty na zahraničních burzách a také koupit ICO tokeny ze zahraničí. Podobně by nerezidenti měli mít možnost investovat do ruských projektů ICO, tvrdí úředníci. Celý článek v EN zde.

Italské ministerstvo hospodářství pracuje na vyhlášce, která má za cíl klasifikovat využívání kryptoměn v zemi a určit “poskytovatele služeb souvisejících s digitálními měnami”. Celý článek v EN zde.

Guvernér banky Bank of England Mark Carney vyzval orgány, aby kryptoměny spíše regulovaly, než “zakázaly přímo” ve svém projevu v Edinburghu 2. března, jak uvádí Financial Times. Celý článek v EN zde. 

Kambodža může vstoupit jako nejnovější země na blockchainovou scénu, má v plánu vytvořit vlastní státní kryptoměnu, podle tiskové zprávy ASEAN Blockchain. Celý článek v EN zde. 

Německé federální ministerstvo financí považuje Bitcoin za osvobozený od daně, pokud je používán jako platební prostředek, informovala ve čtvrtek 1. března společnost Cointelegraph auf Deutschland. Německý federální orgán zveřejnil své rozhodnutí nepodrobit nákupy s pomocí Bitcoinu a jiných kryptoměn dani dne 27. února, s odkazem na rozhodnutí Evropského soudního dvora z roku 2015, které vytvořilo precedens pro všechny členy Evropské unie. Celý článek v EN zde.

Byznys

Společnost Overstock.com, která byla prvním největším prodejcem, který přijal Bitcoin (BTC) v roce 2014, zaznamenala, že její akcie klesají poté, co dceřiná společnost tZERO uvedla, že americká Komise pro cenné papíry (SEC) prošetřuje její ICO. Celý článek v EN zde.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img