[Zprávy] Top 5 zemí, ve kterých se začíná pořádně rozšiřovat povědomí o Bitcoinu • Praní špinavých peněz skrz transakční poplatky?

0
(0)

Top 5 zemí, ve kterých se začíná pořádně rozšiřovat povědomí o Bitcoinu • Americká Montana vydala důležitý zákon ohledně kryptoměn • Nečekaná pumpa Bitcoinu na začátku týdne přinesla téměř 9 000 dolarů • Justin Sun opět úřaduje – Tron vyletěl o 14 % • Praní špinavých peněz skrz transakční poplatky?

Top 5 zemí, ve kterých se začíná pořádně rozšiřovat povědomí o Bitcoinu


S velkým růstem kryptoměn (zejména Bitcoinu) se nepochybně opět dostaví i velký zájem veřejnosti. Nasvědčují tomu i data za poslední dny. Argentina, Brazílie, Rakousko, Německo a Kolumbie. To jsou jména zemí, kde se slovo Bitcoin začíná skloňovat stále častěji. Lidé v těchto 5 státech se totiž čím dál více začínají zajímat o kryptoměny a vyhledávat si o nich informace na internetu. Nasvědčuje tomu i objem transakcí (kdy například jen v Brazílii byl za 24 hodin zaznamenán objem až 100 000 BTC). A například v takovém Rakousku rostou Bitcoin ATM jako houby po dešti. Aktuálně se jich tam nachází už více než 100. Právě proto můžeme říci, že rozmach největší kryptoměny je v těchto státech určitě pořádně cítit.

Více na toto téma se dozvíte zde: bitcoinist.com (v angličtině)

Americká Montana vydala důležitý zákon ohledně kryptoměn

Konkrétně se tento stát zaměřil na utility tokeny, které se snažil právně definovat. Podle nově podepsaného zákona jsou utility tokeny “digitální jednotky, které jsou vytvořeny a zapsány na blockchainu a umí být vyměněny bez nutnosti třetí strany.” Určitě jde o jednu z lepších definic utility tokenů. Montana tak udělala nepochybně krok vpřed k tomu, aby se stala státem, který má kladný postoj vůči kryptoměnám. V USA jde přitom už o třetí stát (po Wyomingu a Coloradu). Uvidíme, zda se brzy přidají i další státy.

Více o této novince se dočtete zde: financemagnates.com (v angličtině)

Nečekaná pumpa Bitcoinu na začátku týdne přinesla téměř 9 000 dolarů

Jak jste si jistě všimli, pondělí nás přivítalo krásnými cenami. Růst kryptoměn byl viditelný zejména u Bitcoinu, který po dlouhých měsících půstu opět atakoval hranici 9 000 dolarů. Mnozí investoři, a zejména tradeři, tak opět po dlouhé době začínají hovořit nejen o 9 000 dolarech, ale také o hranici 10 000, která se již několikrát ukázala jako velmi podstatná. A to zejména psychologicky. Navíc pouze za včerejší den se do kryptoměn nalilo téměř 25 miliard dolarů, což pomalu, ale jistě, táhne tržní kapitalizaci směrem nahoru. Ta je na letošním maximu, stejně jako samotná cena Bitcoinu.

Více o této zprávě se dočtete, když kliknete na následující link: ethereumworldnews.com

Justin Sun opět úřaduje – Tron vyletěl o 14 %

Mistr reklamy a propagace. I tak bychom klidně mohli nazvat Justina Suna, hlavní tvář a zakladatele kryptoměny Tron. Právě Justin se totiž nechvalně proslavil oznamováním oznámení o oznámení oznámení. I takové jsou jeho postupy v oznamování novinek o kryptoměně Tron a BitTorrent. Během včerejšího dne dokonce prostřednictvím svého Twitter účtu zveřejnil, že tyto dva projekty (které vlastní) čeká skvělá zpráva. Jak však sám uvádí, o jakou konkrétní zprávu jde, se dozvíme až 1. června. Potvrdil tak svou pověst “shillera” (člověka, který se snaží zvednout cenu nějaké kryptoměny přehnaně pozitivní osvětou). Justin Sun tyto praktiky využívá poměrně často a 14% nárůst kryptoměny Tron je jasným důkazem, že to bohužel stále ještě funguje. Právě novinky, které nám přinese, by však měly určit, zda se kryptoměna pohne na ceně nahoru nebo dolů. A ne jen takové umělé zvedání ceny.

Více o vyjádření Justina Suna se dozvíte na tomto linku: u.today (v angličtině)

Praní špinavých peněz skrz transakční poplatky?

Chyba, omyl, nepozornost nebo jen chytrý způsob, jak může fungovat praní špinavých peněz v kryptosvětě? I tak by se dalo spekulovat nad nedávnou transakcí Litecoin mincí. Odesílatel totiž zaplatil za 1 000 dolarů v Litecoinech až 17 500 dolarů na poplatcích. K této události mělo dojít 23. května a tato transakce určitě vzbuzuje spoustu pozornosti. Je tomu tak zejména proto, že obvykle jsou poplatky za LTC transakce někde mezi 0,05 až 0,7 dolary. Právě proto je 17 500 dolarů za jeden tak malý přesun kryptoměn velmi přemrštěná částka. Avšak tím, že Litecoin transakce (a poplatky jako takové) jsou zdanitelné, tyto peníze se automaticky po takové transakci stávají “čistými” penězi a jsou tak oficiálně vyprané. Člověk, který obdržel reward (odměnu) za vytěžený blok, má totiž důkaz o své práci.

Více o této zvláštní transakci se dozvíte zde: financemagnates.com (v angličtině)

Co číst dále?

[Zajímavost] Kryptoměny na Waves Dex mají nyní svůj coinmarketcap!

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek F.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jiří

ohledne prani spinavych penez: jak je mozne si zajistit abyste zrovna VY vytezili konkretni blok s tou transakci s vysokym poplatkem?

spot_img