[Zprávy] Studie přirovnává obchodování kryptoměn k hazardu • Peněženka burzy Binance bude podporovat XRP…

1
kasino-automaty-bitcoin

Studie přirovnává obchodování kryptoměn k hazardu • Peněženka burzy Binance bude podporovat XRP a umožní transakce pomocí kreditní karty • SEC Chief potvrdil, že Ethereum nepatří mezi cenné papíry, obligace ani akcie • 168% nárůst během jediného dne – crypto.com chain (CRO) se skutečně předvedl • IBM potichu vstupuje do světa kryptoměn a blockchainu

Studie přirovnává obchodování kryptoměn k hazardu

Rutgers University nedávno zveřejnila výsledky jednoho opravdu zajímavého výzkumu. Podle zjištění této univerzity je rozdíl mezi hazardováním a obchodováním kryptoměn velmi malý (jde o „chorobné“ obchodování – několik desítek až stovek obchodů denně). Výzkum se podíval na téměř 900 gamblerů a zjistil, že více než polovina z nich také „chorobně“ obchodovala s kryptoměnami. Podle této studie je risk, ale i napětí či vzrušení z obchodování stejné, jako je tomu při hazardování. Stejně je to i s návyky a nutkavou potřebou tradovat každý den.

Více o tomto zajímavém výzkumu na tomto linku: bitcoinist.com (v angličtině)

Trust Wallet bude podporovat XRP a umožní transakce pomocí kreditní karty

Trust Wallet, tak zní jméno veřejné a oficiální peněženky kryptoměnové burzy Binance. Právě tato kryptoměnová peněženka bude umožňovat platbu kreditní kartou a také podporovat token XRP. Pochopitelně že bude umožněno kupovat i jiné kryptoměny. Mimo jiné například BTC, BCH, LTC nebo ETH. Samotná burza Binance se rovněž rozhodla umožnit platby pomocí kreditní karty. Pro umožnění těchto služeb se rozhodli využít platformu Simplex, která má již mnoho zkušeností v tomto odvětví.

Více informací naleznete na tomto odkaze: cointelegraph.com (v angličtině)

Ethereum nepatří mezi cenné papíry, obligace ani akcie

Jay Clayton, jako jeden z předních představitelů SEC nedávno prohlásil, že Ethereum a ani jiné kryptoměny se zatím nemohou řadit mezi akcie ani jiné finanční nástroje. Nicméně abychom byli úplně přesní a nekřivdili Jayovi Claytonovi, tak je třeba uvést, že on sám nejmenoval žádnou kryptoměnu. Pouze prohlásil, že se přiklání k analýze Williama Hinmana, který se veřejně vyjádřil, že kryptoměny nespadají pod jakýkoliv finanční instrument a že se tak nedají zatím klasifikovat.

Více o tomto vyjádření se můžete dozvědět zde: ccn.com (v angličtině)

168% nárůst během jediného dne – crypto.com chain (CRO) se skutečně předvedl

V kryptoměnovém světě nejsou obrovské ztráty ani obrovské zisky ničím výjimečným. Jeden takový se v posledních dnech podařil kryptoměně Crypto.com Chain (CRO). Až 168 procent za méně než 24 hodin znamenalo, že kryptoměnový projekt s hodnotou 72-75 milionů dolarů se vyšvihl až na celkovou tržní kapitalizaci 200 milionů dolarů. Jak se to ale tomuto projektu podařilo? Určitě pomohlo například zalistování na burzu Bittrex, stejně jako nová spolupráce s Yoshugi Media Group.

Více na toto téma zde: ccn.com (v angličtině)

IBM potichu vstupuje do světa kryptoměn a blockchainu

To, že IBM má velký zájem o blockchain je evidentní. Asi žádná jiná společnost na světě nemá tolik oficiálních patentů zaměřených na blockchain jako právě IBM. Zájem je tedy více než evidentní. Nicméně oficiální vstup by měl přijít až nyní (i když až podezřele potichu a nenápadně). IBM tak má učinit prostřednictvím investiční společnosti z New Yorku, Shuttle Holdings, která má využívat soukromý cloud IBM. Nepůjde tedy o přímé uskladnění kryptoměn na tomto cloudu, ale zatím pouze o vývoj technologie a služeb, které by takovou možnost poskytovaly.

Více informací najdete zde: coindoo.com

Co číst dále?

Ledger odhalil pět chyb zabezpečení ve dvou konkurenčních peněženkách Trezor

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mecky Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mecky
Host
Mecky

Trust Wallet umožní transakce pomocí kreditní karty? To jako že mi budou půjčovat krypto, nebo autor článku nezná rozdíl mezi debetní a kreditní kartou?