[Zprávy] Šéf německé centrální banky proti digitálním měnám • Finanční šéfové G20 žádají řešení pro kryptoměny

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • TRON (TRX) Great Voyage běží již 7 hodin, 46 minut a 58 sekund • Kryptoburza Coincheck momentálně bude podporovat obchodování pro...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Momentálně je...

[Večerní souhrn článků] • Obtížnost těžby Bitcoinu dosáhla nového rekordu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Kryptotrhy dnes opět zažívají pokles, jedním z důvodů mohou být i převážně negativní zprávy z dnešního dne. Proč se šéf německé centrální banky postavil proti digitálním měnám a jaké řešení žádají finanční šéfové skupiny G20 po globálních regulátorech? Plus další zajímavosti dnešního dne. 

TIP: Přečtěte si naší dnešní analýzu od IX…

[Analýza] Shrnutí situace na Bitcoinu od IX – kam se vydáme tentokrát?

 

Šéf německé centrální banky proti digitálním měnám

Jens Weidmann, Prezident Deutsche Bundesbank, se přidal k diskusím o digitálních měnách centrálních bank. Tvrdí, že tyto měny jen destabilizují finanční systémy a zhorší případný run na banky. Weidmann také uvedl, že široké využívání peněz digitální centrální banky by mohlo mít „vážné následky“. Zajímavé je, že zmínil zrovna run na banky. Z jeho komentáře vyplývá, že to je to, čeho se banky nejvíce obávají a kde mají kryptoměny teoreticky navrch. Navíc v článku zaznělo, že centrální banky začíná myšlenka digitálních měn zajímat, ale nelíbí se jím nekontrolovatelné decentralizované a anonymní kryptoměny.

Další informace detailněji v AJ zde: CCN.com

Finanční lídři G20 chtějí jednotný přístup ke kryptoměnám

Ministři financí G20 a guvernéři centrálních bank požádali Radu pro finanční stabilitu (FSB) a globální organizace pro stanovení standardů, pomocí kterých by se dala sledovat rizika spojená s kryptoaktivy. Žádost byla podána ve společném komuniké zveřejněném na internetových stránkách japonského ministerstva financí dne 9. června po zasedání skupiny G20 v japonském Fukuoka.

Více se dozvíte v našem článku na toto téma zde: Digitální majetek opět horkým tématem na summitu G20

Weiss snížil rating pro EOS

Společnost Weiss Ratings, oznámila, že snížila své hodnocení kryptoměny EOS z důvodu „vážných problémů“ s centralizací. Weiss oznámil zprávu na Twitteru:

AT&T přijímá platby v kryptoměnách

AT&T se stal prvním významným americkým bezdrátovým operátorem, který umožnil platbu kryptoměnami, jako je Bitcoin. Je to možná reakce na zprávy ohledně připravované kryptoměny Facebooku.

Zdroj: Commsmea.com

Co číst dál:

Do blockchainu GlobalCoinu nahlédnete za poplatek 10 milionů dolarů

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře