[ZPRÁVY] Ripple přidal 16% i díky spekulacím o zalistování na Coinbase – Kakao plánuje vlastní ICO…

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Přinášíme vám dnešní stručný přehled nejdůležitějších zpráv ze světa kryptoměn.

Ripple přidal 16 % i díky spekulacím o zalistování na Coinbase – Kakao plánuje vlastní ICO a blockchainBittrex zakáže přístup k službám rezidentům některých států – Čína zvažuje vlastní platformu pro kryptoměny – Malajsie zavádí KYC pravidla pro kryptoburzy – Mexiko má schválený regulační rámec – Podezřelé projekty se přesouvají z USA do Německa – ING a Credit Suisse úspěšně dokončily první transakci na blockchainu – Síť zastaváren na Ukrajině bude nabízet úvěry za kryptoměny – Sedmidenní průměr počtu denních BTC transakcí dosáhl dvouletého minima

Zpráva dne

Cena Ripple, třetí největší kryptoměny podle tržní kapitalizace, se v pondělí zvýšila o 16 procent, což se kromě jiného přičítá i spekulaci, že se XRP brzy objeví na jedné z hlavních burz, Coinbase. (Více k tématu jsme psali zde.Celý článek v EN zde.

Kryptoměny

Kakao, největší jihokorejský poskytovatel služeb pro mobilní zasílání zpráv KakaoTalk, založí novou Blockchain službu s názvem “Kakao Blockchain” a zvažuje ICO. V současné době je nezákonné provádět ICO se sídlem v Jižní Koreji, takže ICO pro Kakao bude umístěno v zahraničí, nejspíše v Singapuru nebo v Hongkongu. Celý článek v EN zde.

Burzy

Ruští obchodníci se obávají, že nebudou mít přístup k burze Bittrex. Od 9. března bude burza Bittrex formálně blokovat přístup obyvatel ze Severní Koreje, Íránu, Krymského regionu, Sýrie a Kuby ke svým obchodním službám. Celý článek v EN zde.

Regulace

Člen čínského vrcholného politického poradního sboru navrhl vytvoření národní platformy pro trading kryptoměn a dalších regulačních pravidel na jednom z dvou výročních zasedání legislativních a poradních orgánů v Číně, oznámilo místní zpravodajství Lie Yun Wang. Celý článek v EN zde.

Minulý týden vstoupily v platnost nové pokyny Malajsie týkající se protiprávního praní špinavých peněz a boje proti financování terorismu (AML / CFT), které se konkrétně zabývají kryptoměnami. Nové předpisy vyžadují od malajských kryptoburz dodržování KYC, včetně shromažďování ID dokumentace. Celý článek v EN zde.

Mexický kongres schválil novou legislativu, která bude řídit fintech sektor země, se zvláštními ustanoveními, která se zabývají kryptoměnami a crowdfundingem. Tímto způsobem se Mexiko připojuje k malé skupině národů, které již přijaly proaktivní opatření k regulaci digitálních aktiv. Celý článek v EN zde. 

Zatímco úřady USA omezují získávání financí prostřednictvím ICO a kryptoměn, zůstává německá regulace slabá a zastaralá, což umožňuje, aby se tam přesouvaly podvodné a jinak podezřelé projekty. Celý článek v EN zde. 

Byznys

Švýcarské banky Credit Suisse a dceřinná firma finanční skupiny ING úspěšně dokončily první transakci v hodnotě 25 milionů eur (přibližně 30 milionů dolarů) s cennými papíry na platformě Corda Blockchain společnosti R3. Celý článek v EN zde. 

Velká síť provozovatelů zastaváren na Ukrajině zahajuje novou úvěrovou službu s úvěry zajištěnými kryptoměnami. S více než 300 pobočkami má záložník plány nabízet úvěry založené na typu, množství a cenách kryptoměnových záruk. Celý článek v EN zde. 

Trading11

Sedmidenní průměr počtu denních BTC transakcí dosáhl dvouletého minima, které se poprvé od března 2016 snížilo pod 160 000. (Více v článku na Trading11.com.) Celý článek v EN zde. 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img