[Zprávy] Řídí asijský trh s kryptoměnami velryby? • Anthony Pompliano věří Bitcoinu tak jako ještě nikdy

0
(0)

Řídí asijský trh s kryptoměnami velryby? • Anthony Pompliano věří Bitcoinu jako ještě nikdy • Coindeal bude jako první kryptoměnová burza sponzorovat klub přímo v Premier League • Anglické bezpečnostní orgány varují před falešnými kryptoměnovými společnostmi • Bitcoin vývojář vysvětluje jeden z největších problémů BTC • Jak správně regulovat kryptoměnové burzy?

Řídí asijský trh s kryptoměnami velryby?

Velryby – investoři nebo investiční společnosti s obrovským množstvím kryptoměn (obvykle v hodnotě nad 5 000 BTC), jsou velkým strašákem kryptoměn. A to zejména proto, že umí ovlivňovat trh (protože objemy jsou zatím poměrně malé). Jsou tedy ztělesněním centralizace síly, informací a v neposlední řadě i peněz. Právě proto jdou proti myšlence kryptoměn, kterou má být decentralizace. To je vidět například na asijských trzích. Už v dubnu bylo pozorovaných hned několik obrovských transakcí a přesunů z peněženek velryb. Ty byly následovány poměrně velkým růstem ceny Bitcoinu, ale i jiných kryptoměn. Svědky toho můžeme být opět již brzy zejména v Asii, kde by velryby (zejména v Koreji a Číně) mohli dělat velké přesuny a tak (ne)přímo ovlivňovat i vývoj ceny.

Více na toto téma se dozvíte zde: zycrypto.com

Anthony Pompliano věří Bitcoinu jako ještě nikdy

Jeden z největších a nejzvučnějších býků, Anthony Pompliano, věří, že kryptoměny mají před sebou skvělou budoucnost. Jako velký fanoušek Bitcoinu se Anthony poměrně často vyjadřuje prostřednictvím svého Twitter profilu k novinkám ohledně této kryptoměny. Nedávno například porovnal zisk Bitcoinu a akcií v první polovině roku 2019. Stejně se již v minulosti zviditelnil tím, že doporučil i samotnému Warrenu Buffettovi, aby investoval do Bitcoinu. Ve světlou budoucnost věří například i kvůli halvingu nebo narůstajícímu množství instituci, které pomalu začínají přijímat kryptoměny.

Více o postech Anthonyho Pompliana se dozvíte na tomto odkazu: zycrypto.com

Coindeal bude sponzorovat klub přímo v Premier League

Už včera jsme ve zprávách informovali o fotbalovém klubu z Izraele, který je sponzorován stránkou coinmarketcap. Dnes přinášíme zprávu ze stejného soudku, i když jde o novinku trošku větších rozměrů. Kryptoměnová burza Coindeal se dohodla na sponzorování překvapení letošní anglické fotbalové Premier League – týmu Wolverhampton Wanderers FC. Nováček v soutěži předváděl skvělé výkony, čímž se dostal až do evropské soutěže UEFA. A právě tam má být marketing Coindealu mířený. Právě díky této spolupráci by se totiž mohlo objevit jméno této burzy na televizních obrazovkách, což by zajistilo masivní kampaň a obrovskou reklamu. Sledovanost samotné soutěže je přitom obrovská.

Více o Coindeal, ale také dohodě s týmem Wolverhampton Wanderers se dočtete zde: coinspeaker.co

Anglické bezpečnostní orgány varují před falešnými kryptoměnovými společnostmi

Jeden z největších problémů kryptoměn je stále vysoká míra zločinu a podvodů v tomto odvětví. Nikdo zde nyní nemluví o žádném financování terorismu nebo praní špinavých peněz a podobně. Problém je stále v tom, že podvodná schémata, Ponzi a různé jiné nekalé praktiky, jsou velkým lákadlem pro kriminálníky. Ti přicházejí stále s novými možnostmi, jak okrást lidi o peníze. Právě proto se FCA (Financial Conduct Authority – Orgán finanční zprávy) rozhodl varovat občany Velké Británie před různými nástrahami v tomto sektoru. Právě ve Velké Británii mají totiž stále vznikat nové společnosti, které neprodávají žádný pořádný a hlavně legální produkt nebo službu, ale zaváděním okrádají lidi o peníze prostřednictvím kryptoměn. Využívají k tomu zejména takzvané „clone firms“ (kopie firem).

Pokud chcete vědět co přesně tyto cloně firms dělají, tak klikněte zde: coindoo.com

Bitcoin vývojář prozradil jeden z největších problémů BTC

Jeff Garzik, kryptoměnový expert, jeden z prvních vývojářů Bitcoinu a známá osobnost v kryptosvětě nedávno označil jeden z největších problémů Bitcoinu. Tím by mělo být škálování. Pro Jeffa Garzika jde dokonce o primární problém, který pokud se nevyřeší, může přinést záhubu této měny. Stejně se vyjádřil, že rychlost, s jakou se Bitcoin mění, je aktuálně nedostačující. Stejně si také myslí, že transakční poplatky se umí vyšplhat na ceny, které „zabijí BTC“. Jako příklad uvádí transakční poplatek 10 dolarů, který automaticky prodražuje celou transakci. A v tom by měl být aktuální největší problém BTC.

Více o jeho zajímavých pohledech si můžete přečíst zde: ccn.com

Jak správně regulovat kryptoměnové burzy?

Otázka za milión. A možná i za víc. Regulace v případě kryptoměn jsou velkým problémem. A mohou být ještě větším. Stále více a více států se snaží najít tu správnou regulaci kryptoměn, od velmi „laxního“ přístupu až po téměř kompletní zakázání kryptoměn v zemi. Jak však správně regulovat kryptoměnové burzy? Tak takovou otázku se už nejeden měsíc snaží vyřešit regulátoři po celém světě. Jejich hlavním úkolem by měla být nejen snaha zabránit monopolu jakékoliv kryptoměnové burzy, ale také zajistit bezpečnost a stabilitu burz. To už může být pořádný problém. Rovněž by však měli regulátoři dbát i na pravdivost informací, které burzy zveřejňují (například objem denních transakci).

Více na toto téma se dozvíte zde: coindesk.com

Co číst dál?

Bitcoin trhá akcie na kousky – v roce 2019 již vydělal 10krát více!

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Marek F.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kudrna

Z BTC se již delší dobu dělá náboženství, jenom zlomek lidí skuteční ví o čem to ve skutečnosti je.
Zamyslete se, k dnešnímu dni je přes 2000 kryptoměn, ale BTC byl první takže je vymalováno, je všem je jedno že z hlediska použitelnosti a technologie je již zastaralý, viz. zmíněná škálovatelnost, vysoké poplatky, centralizace těžby, neznámý stvořitel, komu patří peněženka z milionem BTC a další problémy, které lze těžko vyřešit a otázky ohledně řešení prakticky nikoho nezajímají. Důležité je akorát nakoupit a všude rozkřikovat jaká budoucnost BTC (i když o tom vím hov..) Jako skutečný skalní fanda kryptoměn již od počátku, sem fakt zklamán kam to došlo a to je bohužel jenom začátek. O to horší bude pád zpátky na zem a zpátky na stromy.
BTC je jenom jedná z tisíce kryptoměn, to že byla první nic nemusí znamenat, naopak se to časem stane její nevýhodou, protože přichází lepší způsoby využití blockchain technologie a tyto změny již do BTC nelze implementovat.
Proto radu pro všechny: diverzifikujte své krypto portfolio, přesouvejte své coiny do dle vás aktuálně nejperspektivnější kryptoměny z hlediska použité technologie.
Kryptoměny jsou a vždy budou velice rizikové. Pokud to srovnám s akciemi firem, které tvoří skutečné hodnoty je tento typ investice fakt rizikový.
Velká firma ze dne na den neskončí na nule, ale u kterékoli kryptoměny se to může stát kdykoli. A počítat, že kryptoměny jednou nahradí FIAT měny ?
Tak to si potom položte otázku jaká je pravděpodobnost, že to bude právě BTC.
Osobně to vidím sice na kryptoměny ale pouze ty, které budou pod kontrolou států.
Někdy kryptománie srovnává s dot-com bubble, pokud jste si po roce 1996 založili vlastní doménu také vám to nezajistilo pohádkové zbohatnutí, vždy musí být investice postavena na něčí práci a skutečných hodnotách. Budu rád za diskuzi bez sprostých urážek.

Lukas

tak kdo si zalozil solidni domenu po r. 1996 mohl byt pekne v baliku…

Mustafa Ahmed Kokotino

Kudrna nikdo z BTC nedělá náboženství to jen vy spíš tiše zavidite .Tak za 1 Bitcoin má jednu z největších základen co se týče komunity
za 2 Bitcoinová sít patři mezi jedny z nejzabezpečenějších síti ze všech kryptoměn ,tady si žádný hacekr jen tak neškrtne .
za 3 to že Satoshi skrývá svojí identitu už přes 10 let (a doufám že se to už nikdy nedozvíme ) je pro BTC jen velké plus , to že peněženka Satoshiho z milionem BTC je pořád neaktivní 10 let je další plus pro BTC protože můžeme to brát tak že Satoshi nevytvořil BTC jak většina pro svůj zisk ale pro skutečné lidi (ale nejspíš nežije to je asi jediné dobré vysvětlení proč je jeho peněženka 10 let mrtvá ).
za 4 Bitcoin patři mezi dlouhodobý investiční nástroj a taky ze všech kryptoměn patři jako jedna z mála investice ze všech kryptoměn jako nejbezpečnější .
za 5 Bitcoin má ze všech kryptoměn nejvíc vývojářů kteří pracují na téhle kryptoměně a patří mezi top špičky a díky nim se Bitcoin za svojí celou existenci rozvíjí ,Bitcoin před 10 lety není ten Bitcoin dnes a to stejné bude za dalších 10 let .
za 6 Bitcoin je už značka a nebýt Bitcoinu tak nikdo o žádných kryptoměnách ani neví že existují.
za 7 Bitcoin má obrovskou výhodu že byl jako první což je hodně důležité něco jako Amstrong na měsíci a to je obrovská síla .Většina lidi co investují do kryptoměn je zajímá jen zisk a ne technologie to zajímá jen mizivé procento investorů , zisk je důležitější a proto jsem toho názoru že Bitcoin může zabít jen to že nebude svým investorů vykazovat zisk jak z dlouhodobého či krátkodobého hlediska což znamená pokud přestane růst ztratí se o něj zájem ale jak bude vykazovat růst tak vždy bude o Bitcoin zájem a je úplně jedno jak má zastaralou technologii to investory vůbec nezajímá je zajímá dlouhodobý zisk .

David

BTC vyvojář prozradil něco, co všichni ví už roky…to je zase článek…

spot_img