[Zprávy] Nový kryptoindex • G20 požaduje přísnější regulace • Mezibankovní blockchain Fnality a další zprávy

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Dnes máme několik zajímavých novinek. Reuters, Bloomberg a TradingView spouštějí vlastní kryptoindex, a zatímco G20 zpřísňují regulace, ruská myšlenka na kryptoměnu krytou zlatem začíná čeřit vody.

Nový kryptoindex

Finanční terminály společností Thomson Reuters a Bloomberg budou brzy uvádět nový kryptoindex, který zohlední mimo jiné také příspěvky a novinky sociálních médií. Firma Cryptoindex oznámila ve čtvrtek, že koncoví uživatelé budou moci zobrazit 100 aktuálně nejlepších kryptoměn.

Podrobnější informace v našem článku: Nový kryptoindex

G20 bude požadovat přísnější regulaci a identifikaci

Dne 21. června vydá FAFT, pracovní skupina pro finanční akce, pověřená bojem proti praní špinavých peněz a financování terorismu, nový komentář o tom, jak by měly zúčastněné země zacházet s kryptoměnami. „Pokyny budou vyžadovat, aby společnosti, od burz typu Coinbase a Kraken až po firmy typu Fidelity Investments, shromažďovaly informace o zákaznících, kteří zahájili transakce ve výši přesahující 1 000 USD nebo 1 000 EUR, jakož i podrobnosti o příjemcích finančních prostředků a aby tato data byla poslána poskytovateli služeb příjemce spolu s každou transakcí.“

Více v AJ zde: Dashnews.org

Podrobnější článek na toto téma připravujeme. 

Fnality International buduje chybějící článek v bankovnictví

Projekt, který byl dříve známý jako USC (Utility Settlement Coin), vyvíjí nyní v UK blockchainové verze pěti hlavních měn: USD, CAD, GBP, JPY a EUR. Konsorcium za projektem, vedené bývalým výkonným ředitelem Deutsche Bank Rhomaios Ramem, se může pochlubit dostatečným rozpočtem, když od 14 akcionářských bank právě získal 63,2 milionu USD na další vývoj.

Více informací v AJ zde: Coindesk.com

Rusko a kryptoměna krytá zlatem – co se za tím skrývá?

Podle analýzy ze serveru RT.com by mohlo Rusko svým nápadem na kryptoměnu krytou zlatem zabít americký dolar a zároveň vyřešit hlavní problém kryptoměn. Ruské zlato a devizové rezervy budou brzy mít hodnotu více než 500 miliard USD. Takový objem zlata a cizích měn je dostačující k řešení případných krizových epizod. Vytvoření nového zlatého standardu a převedení vypořádání mezinárodního obchodu například s ropou a dalšími komoditami na tento standard by odstavilo americký dolar, který tuto roli zastává dnes. Tím by dramaticky klesla jeho hodnota a vzhledem k celkové zadluženosti Spojených států by to znamenalo pro USD velké problémy (pro představu o zadlužení USA se zkuste podívat na US DEBT CLOCK – v reálném čase).

Co číst dále

Coinbase debetní karta v dalších 6 zemích EU – dočkáme se také v ČR?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: