[Zprávy] Nepodařilo se, mileniálové nevyužili šance v kryptobyznysu • Souboj SWIFT a Ripple Labs na fintech fóru v Paříži…

0
facebook Libra

Nepodařilo se, mileniálové nevyužili šance v kryptobyznysu • Souboj SWIFT a Ripple Labs na fintech fóru v Paříži • Euro Exim Bank úspěšně integruje xRapid • V Číně se díky restrikcím snižuje počet Bitcoinových nodů

Nepodařilo se, mileniálové nevyužili šance v kryptobyznysu

Rok 2018 byl pro kryptoměny opravdu těžkým rokem. A bohužel, to může to být i poslední rok pro mileniály.. Mladí lidé, kteří snili o podnikatelských příležitostech, konečně objevili vhodné místo, které jim mohlo umožnit přenést do reality své vize obrovských a rychle vydělaných peněz. Ale skoro tak rychle, jak se věci začaly, tak i skončily. Odborníci z Mezinárodního výzkumného centra pro blockchain (IBRC), společnosti ICOBox, dospěli k smutnému závěru. Tvrdé podnikatelské prostředí nebylo tím pravým místem pro mladé podnikatele a nahradili je zkušení kryptožraloci.

Při pohledu zpět na divokou jízdu, která se na kryptotrhu v roce 2018 udála, mnozí možná řeknou, že mileniálové neměli šanci. Ale to vůbec není pravda! Měli šanci, ale pouze několik málo z nich bylo schopno ji také využít.

Problém mileniálů spočívá v tom, že jsou skvělí při brainstormingu a přicházejí s fantastickými nápady, ale mají tendenci ztrácet páru a tah na branku při každodenní rutině. Namísto vytváření vlastních podniků se soustřeďují na kariérní postup po firemních žebříčcích. Je to méně rizikové a vyžaduje to také mnohem méně odpovědnosti. Přikládáme vyjádření odborníků z IBRC:

„Problémem je, že většina z nich nemá nic společného s reálným podnikáním. Když slyšíme větu: Dejte nám peníze a my se nad něčím zamyslíme, zřídkakdy se to promění v něco hodnotného.


Více se dočtete zde:
https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtině)

Souboj SWIFT a Ripple Labs na fintech fóru v Paříži

Není žádným tajemstvím, že Bitcoin a odvětví kryptoprůmyslu v současnosti prožívá něco, co někteří nazývají kryptozimou. To údajně potvrdilo i letošní pařížské fintech fórum (PFF), jakožto „nejexkluzivnější evropská každoroční akce v oblasti digitálního financování a Fintech.“

V minulém roce byla tato událost plná specialistů na kryptoměny, blockchainových poradců a dalších lidí, kteří se chtěli svést na vlnách býčího trhu v roce 2017. Tento rok ale byla situace jiná.

Podle Bloombergu se hlavní téma konference zaměřilo na tradiční bankovnictví s tématy, jakými je bezpobočkové poskytování úvěrů a „banking-as-a-service“. Vrcholem konference byl pro zástupce kryptoměn boj mezi generálním ředitelem společnosti SWIFT Gottfriedem Leibbrandtem a výkonným ředitelem společnosti Ripple Labs Inc. Bradem Garlinghousem. Ten druhý jmenovaný přirovnal tyto společnosti k Amazonu a Wal-Martu, zatímco Liebbrandt uvedl, že banky nejsou připraveny na model, ve kterém fiat převádíte na krypto a potom jej chcete zase převést zpět. Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v angličtině)

Euro Exim Bank úspěšně integruje xRapid

Euro Exim Bank jako první banka oficiálně přijala xRapid. V současnosti úzce spolupracuje s technickými pracovníky společnosti Ripple a úspěšně implementovala systém xRapid pro zákazníky, kteří požadují úhrady v měnách a jurisdikcích, které obvykle podléhají velkým transakčním nákladům, nákladné likviditě, dlouhému dodacímu času a problémům akceptace. Použitím základních digitálních aktiv XRP prostřednictvím registrovaných směnáren, které minimalizují náklady na likviditu, mohou být místní příjemci vyplaceni v místní měně. XRapid v podstatě umožňuje firmám konvertovat svou místní měnu na XRP a odeslat digitální aktiva do jiné země, kde se okamžitě převedou na fiat. Více se dočtete zde: https://dailyhodl.com/ (v angličtině)

V Číně se díky restrikcím snižuje počet Bitcoinových nodů

Statistika z Bitcoinového síťového monitorovacího zdroje Earn.com potvrzuje, že za poslední dva měsíce klesl počet Bitcoin uzlů v Číně o zhruba 75. Celosvětově je zemí s největším počtem dostupných uzlů USA s podílem 24 procent z celkového počtu. Druhé, třetí a čtvrté místo patří Německu, Francii a Nizozemsku. Čína nyní tvoří 4,02 procenta celkového počtu uzlů Bitcoinové sítě. Earn.com taktéž potvrzuje pokles v součtu o méně než 1 procento v lednu tohoto roku.

Současně Lightning Network zvyšuje své vlastní počty uzlů. Podle 1ML.com se počet Lightning Network uzlů zvýšil za posledních 30 dnů téměř o 15 procent na 5888. Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v angličtině)

Co číst dále?

Druhý dech pro BTC? Australští odborníci vidí cenu na 9500 dolarech – popularita zde roste

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek H.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na