[Zprávy] NASDAQ brzy zahrne dva nové kryptoindexy do své platformy • Clipper, krypto-jacking malware byl identifikovaný na Google Play…

0
(0)

NASDAQ již brzy zahrne dva nové kryptoindexy do své platformy • Clipper, krypto-jacking malware byl identifikovaný na Google Play • JPMorgan překvapuje, plánuje vydat svůj JPM coin • Indonézský regulační orgán pro futures vydává nová pravidla pro kryptoaktiva

NASDAQ již brzy zahrne dva nové kryptoindexy do své platformy

Druhá největší burza cenných papírů na světě, společnost NASDAQ, oznámila vstup Bitcoin Core a Ethereum na trh již od 25. února 2019. Nové indexy – Bitcoin Liquid Index (BLX) a Ethereum Liquid Index (ELX) – poskytnou v reálném čase spot a referenční úrokovou cenu za 1BTC a 1ETH.

Vedle dalších hlášeních příjemci získají i aktualizace indexů v reálném čase ze společnosti Nasdaq Global Index Data ServiceSM (Gids). Informace o úrovni indexu budou šířeny partnerem společnosti Nasdaq, Brave New Coin. BLX a ELX zpracovávají údaje z více burz tak, aby poskytly jediný cenový bod pro BTC a ETH.

Tento poslední krok společnosti NASDAQ je považován za jeden ze způsobů zavedení digitálních aktiv pro tradiční investory na akciových trzích. Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtině)

Clipper, krypto-jacking malware byl identifikovaný na Google Play

V obchodě Google Play byla identifikována nová forma škodlivého softwaru zaměřeného na kryptoměny. Malware, známý pod jménem Clipper, byl objeven uvnitř aplikace MetaMask.

Clipper funguje tak, že využívá funkci kopírování a vkládání. Kryptoaplikace jsou obzvláště zranitelné, protože vyžadují, aby uživatelé vkládali dlouhé a složité adresy kryptopeněženek Malware pak sleduje schránku infikovaného systému a identifikuje hodnoty, které vypadají jako adresa peněženky. Po identifikaci software změní adresu oběti na adresu hackera. Pokud oběť dokončí transakci, aniž by si všimla změny, uloží se krypto na účet útočníka.

Malware, zaměřené na uživatele kryptoměn, jsou čím dál více rozšířenější z důvodu jednoduchosti získání peněžního zisku prostřednictvím krádeže kryptoměn. Tato jednoduchost vyniká zejména ve srovnání s jinými metodami, jako jsou krádeže dat a podvody s identitou, které jsou náročnější na práci. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v angličtině)

JPMorgan překvapuje, plánuje vydat svůj JPM coin

Mezinárodní investiční banka, notoricky známá jako jeden z největších bitcoinových skeptiků, JPMorgan, bude první americkou bankou, která vydá svou vlastní kryptoměnu. O tomto překvapivém kroku informoval Umar Farooq. Pro JPM Coin se již prý objevily tři případy využití. Farooq řekl:


“Upřímně řečeno, pokud máte distributed ledger, pro podniky nebo instituce jsou možnosti aplikací nekonečné”


Prezident banky Daniel Pinto se vyjádřil, že v příštím světovém hospodářství budou hrát kryptoměny významnou roli. Přiznal také, že tokenizace ekonomiky a kryptoměny jsou pro něj reálné pojmy, ale ne v současné podobě. Více se dočtete na našich stránkách zde:
https://kryptomagazin.cz, nebo zde: https://bitcoinist.com/ (v angličtině)

Indonézský regulační orgán pro futures vydává nová pravidla pro kryptoaktiva

Indonéský Futures Exchange Supervisory Board (Bappebti) oznámil nová nařízení týkající se implementace fyzických trhů pro kryptoaktiva v obchodování s futures. Pravidla se zaměřují na oblast tradičních transakcí, právní jistoty a ochrany spotřebitele. Regulátor bude muset též vytvořit fyzický trh pro obchodování s futures ve virtuálních měnách.

Jak uvedl místní deník Jakarta Post, tato aktivita naznačuje, že indonéský průmysl šifrovacích procesů vstupuje do počátečních fází regulace. Vláda až dosud odolávala pokusům o uznání krypta jako legitimního finančního nástroje.

Avšak účastníci vidí problém ve vysoké vstupní prahové hodnotě financování. Jak informoval deník Jakarta Post, fyzický obchodník s kryptoměnami je povinen převést na své účty 100 miliard rupií (přibližně 7,13 milionu USD). Nejméně 80 miliard rupií z této částky se musí ponechat jako vklad. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v angličtině)

Co číst dále?

Nový zákon o autorských právach od EÚ môže zničiť slobodný internet!

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img