[ZPRÁVY] Mt.Gox pravděpodobně konečně vrátí kryptoměny svým uživatelům • Ledger Nano S obdržel oficiální bezpečnostní certifikát

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...

Mt.Gox pravděpodobně konečně vrátí kryptoměny svým uživatelům • Ledger Nano S obdržel oficiální bezpečnostní certifikát • Transakce s objemem až 1 miliardy XLM po ohlášení novinek s IBM • Jaké řešení může blockchain přinést do světa byznysu? • Top 3 společnosti založené na blockchainu, které mění svět online her

Mt.Gox pravděpodobně konečně vrátí kryptoměny svým uživatelům

Neslavný konec kryptoměnové burzy Mt.Gox, která byla v roce 2014 hacknuta a vykradena, asi všichni znáte. Uživatelé přišli o 850 000 Bitcoinů (tehdy v hodnotě zhruba 450 milionů dolarů, dnes několik miliard). I když od té doby uplynulo už 5 let, uživatelé se stále nedočkali téměř žádné spravedlnosti (jeden rok v base pro CEO Marka Karpelese je opravdu málo). Postupně by však mohlo začít svítat na lepší časy zejména z důvodu, že nalezených 140 000 BTC a 150 000 BCH by se již brzy mohlo vrátit svým právoplatným uživatelům. Nobuaki Kobayashi, osoba odpovědná za vrácení kryptoměn, by se měl v nejbližších dnech postarat o to, aby byly ukradené kryptoměny rozdistribuované na adresy uživatelů.

Více o burze Mt.Gox a vrácení peněz naleznete zde: bitcoinist.com (v angličtině)

Ledger Nano S obdržel oficiální bezpečnostní certifikát

Jedna z nejnovějších kryptoměnových peněženek, Ledger Nano S, nedávno uvedla, že je první a jedinou kryptoměnovou peněženkou s oficiálním certifikátem od francouzské bezpečnostní společnosti Anssi. Národní Agentura pro Bezpečnost Informačních Systémů (Anssi), je francouzská společnost pohybující se ve světě kryptoměn a zabývající se hlavně bezpečností, která udělila certifikát kryptoměnové peněžence Ledger Nano S. Ta se pochlubila a ihned zveřejnila tyto novinky prostřednictvím svého Twitteru.

Ledger Nano S a více o skvělých novinkách této peněženky najdete na tomto linku: crypto-reporter.com (v angličtině)

Transakce s objemem až 1 miliardy XLM po ohlášení novinek s IBM

O zajímavých novinkách o World Wire a uzavřené spolupráci mezi IBM a kryptoměnou Stellar jsme vás již informovali. Ihned po zveřejnění těchto zpráv bylo možné na kryptoměnových trzích vidět nevídaný úkaz. Mezi dvěma neznámými peněženkami byla přesunuta až miliarda XLM (celkově 1 000 000 311 XLM), v aktuální hodnotě téměř 115 milionů dolarů. Zajímavý je i fakt, že v krátkém sledu po první transakci následovala další téměř v té samé hodnotě. Proč k těmto transakcím došlo, je zatím velkou neznámou.

Více o proběhlých obrovských XLM transakcích na tomto linku: u.today (v angličtině)

Jaké řešení může blockchain přinést do světa byznysu?

O využitelnosti blockchainové technologie toho bylo napsáno již více než dost a to nejen na našem portálu. Samozřejmě, že je vhodné stále připomínat, jak může tato technologie pomoci nejen virtuálním měnám, ale i mnoha dalším odvětvím a sektorům. Například do světa byznysu by blockchain mohl vnést transparentnost, snížení nákladů, ale i větší důvěryhodnost a bezpečnost v celém systém. Ptáte se jak? Odpověď najdete ve zdroji pod touto zprávou.

Více se můžete dozvědět v tomto článku: medium.com (v angličtině)

Top 3 společnosti založené na blockchainu, které mění svět online her

A ještě trochu víc o blockchainu a jeho reálném využití (teď ne v byznysu), ve světě online her. Enjin, Samsung a Unity. To jsou jména společnosti, které si opravdu dělají velký zálusk na celý svět online her. Kryptoměna Enjin Coin (Enjin) má hned několik skvělých novinek a uzavřených partnerství, které naznačují, že je tento nový projekt na dobré cestě. Samsung jako technologický gigant má vstup do tohoto sektoru pochopitelně nejjednodušší. Jeho značka, celosvětová síť a zkušenosti mu dávají pořádný náskok před konkurencí. Velkou výhodu má také společnost Unity, která je již nyní jedním z gigantů herního průmyslu. Zda se této platformě podaří prorazit v sektoru her i prostřednictvím blockchainu, se možná dozvíme v příštích letech.

Enijn, Samsung, ale i Unity a další informace o blockchainu a světě online her najdete zde: newsbtc.com (v angličtině)

Co číst dále?

Mining? Má to ještě vůbec význam?

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře