[Zprávy] Mohou kryptoměny představovat hrozbu pro Paypal a Visa? • Facebook coin by měl sloužit nejen Messengeru

0
(0)

Mohou kryptoměny představovat hrozbu pro Paypal a Visa? • Facebook coin by měl sloužit nejen Messengeru • Připravuje se Francie na ban anonymních kryptoměn? • Samsung S10 možná bez podpory Bitcoinu • 3 nejdůležitější rezistence, které musí Bitcoin překonat, pokud chce růst

Je krypto, a hlavně Bitcoin, hrozbou pro PayPal a Visu?

Mnoho expertů, ale i kritiků se na kryptoměny (v čele s Bitcoinem) dívají jako na “držitele hodnoty”. Je to zejména proto, že společnost Bitcoin si v uplynulých letech vybudovala pověst sice rizikové, ale poměrně dobře vydělávající investice. Může však Bitcoin (nebo jiná kryptoměna) skutečně ohrozit PayPal, Visu nebo Mastercard? K dnešnímu dni se zdá, že to je nemožné. Avšak vylepšení sítí jako Lightning Network nás mohou přiblížit k tomu, aby se kryptoměny začaly používat také na běžné transakce (jedním z nejčastěji uváděných příkladů je třeba koupě kávy).

Více informací o tomto tématu najdete na linku: cryptonewsz.com (v angličtině)

Facebook coin by měl sloužit nejen Messengeru

Jak jste již nepochybně zaregistrovali, celý kryptoměnový svět je aktuálně plný drbů a dohadů o vstupu Facebooku na pole virtuálních měn. O Facebook coinu se mluví čím dál tím víc. Avšak tento nový stablecoin by neměl sloužit pouze Facebooku samotnému. Údajně by měla být možnost využít Facebook coin nejen v Messengeru, ale i na WhatsAppu nebo dokonce na Instagramu. Potenciál takové integrace je skutečně obrovský, vždyť měsíčně využije alespoň jedno z těchto sociálních médií téměř 2,7 miliardy lidí.

Pro více informací k tomuto tématu klikněte na: crypto-reporter.com (v angličtině)

Připravuje se Francie na ban anonymních coinů?

Privacy coin (anonymní kryptoměna/mince) je jeden z nejznámějších druhů kryptoměn. Monero, Zcash nebo Dash jsou největšími a nejznámějšími představiteli této kategorie. Nicméně již brzy by jim ve Francii mohlo odzvonit. Podle nejnovější zprávy vydané Národním shromážděním má v plánu tento legislativní orgán anonymní kryptoměny zakázat. Má se tak stát zejména kvůli problémům, jako jsou daňové úniky, podvody nebo praní špinavých peněz. Konkrétní kroky zatím nejsou jasné.

Více o tématu Francie a zákaz anonymních kryptoměn: financemagnates.com (v angličtině)

Samsung S10 bez podpory Bitcoinu?

To, že se Samsung rozhodl podporovat kryptoměny v jejich nové vlajkové lodi, modelu S10, už všichni dobře víme. Aktuálně však neexistují žádné oficiální zprávy o tom, které kryptoměny budou opravdu moci být na této kryptopeněžence drženy. Avšak podle některých zdrojů má dojít k velkému překvapení, protože se na dané peněžence nemusí objevit podpora pro kryptoměnového krále Bitcoin. Proč by k takovému kroku mělo vůbec dojít je zatím dost nepochopitelné, protože Bitcoin je bez debaty nejpodstatnější a aktuálně nejvíce využívaná kryptoměna.

Více informací na toto téma si můžete nastudovat zde: investinblockchain.com

3 nejpodstatnější rezistence, které musí Bitcoin překonat

Naše dnešní poslední zpráva bude zajímavá zejména pro tradery. Podíváme se totiž na 3 nejpodstatnější rezistence, které musí Bitcoin prorazit, pokud chce pomýšlet na výraznější růst. První z těchto rezistencí je zatím level 4 190 dolarů. Ten už několikrát odolal náporu býků a vždy vrátil cenu zpět pod 4 000 dolarů. Pokud už se podařilo překonat cenu 4 190 dolarů, tak stopku růstu vystavila cena 4 236 dolarů. To je druhá rezistence, která bude dělat Bitcoinu pořádný problém. No a ta poslední, snad nejpodstatnější, je hladina 4 388 dolarů. Pokud se nepodaří tuto cenu prorazit, tak Bitcoin může opět začít klesat. V opačném případě však může přijít až k růstu na cenu 5 000 dolarů.

Pokud Vás zajímají grafy spojené s touto analýzou neváhejte se podívat na následující odkaz: coindesk.com

Co číst dále?

Venezuelská vláda jako první na světě uznala Bitcoin a Litecoin!

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img