[ZPRÁVY] MasterCard získal patent na anonymní transakce založené na blockchainu

0
(0)

Zprávy a souhrny

MasterCard dostal patent na anonymní transakce založené na blockchainu • Steve Wozniak přirovnává blockchain k dotcom • Claire Wells říká, že růst ceny Bitcoinu je nezbytný • Japonská kryptoburza spustí obchodování, nikoli však v Japonsku • Florida zavádí dohled nad ICO, záměrem nejsou restrikce • CEO Coinbase oznámil spuštění charitativní organizace • Dan Larimer navrhuje zrušit ústavu EOS • Americký Federální úřad pro vyšetřování pracuje na 130 krypto-případech

Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250,- Kč měsíčně!

Zpráva dne – MasterCard vstupuje do kryptosvěta

Společnost MasterCard, přestože otevřeně vyjadřuje nepřátelství vůči Bitcoinu a jiným kryptoměnám, získala tento týden několik nových blockchain patentů. Jeden konkrétní patent však z řady ostatních vyčnívá. Tento patent, který udělil americký úřad pro patenty a ochranné známky (USPTO), představuje systém, který usnadňuje anonymní transakce prostřednictvím blockchainu. Nejedná se však o decentralizovaný systém. MasterCard se stále spoléhá na servery třetí strany, které zpracovávají a udržují databázi unikátních profilů této entity. Více se dočtete ZDE: https://www.ccn.com/ (v EN)

Blockchain je jako dotcom?

Spoluzakladatel firmy Apple Steve Wozniak tvrdí, že humbuk kolem blockchainu je podobný tomu, co viděl v éře dotcom. Kromě toho také říká, že blockchain technologie má reálný implementační potenciál. Wozniak nazval Bitcoin digitálním zlatem. Přestože BTC zaznamenal výrazný pokles, Steve nadále prohlašuje, že Bitcoin je stále úžasný. Zdůraznil, že také Ethereum má potenciál přežít, zejména kvůli jeho možnostem použití a schopnosti programátorů stavět na něm své vlastní projekty. Více se dočtete ZDE: https://www.cnbc.com/ (v EN)

Ženy předpovídají cenu Bitcoinu

Claire Wells, ředitelka pro právní a obchodní záležitosti ve společnosti Circle, věří, že cena Bitcoinu se zvýší zejména v souvislosti s definovanou regulací. Claire řekla:

„V současné době vidíme nižší volatilitu. Ceny jsou nižší a obchodované objemy jsou nízké, ale myslím si, že cena se v následujících měsících opět zvýší. Nechtěla bych uvádět konkrétní cenu, ani konkrétní kryptoměnu, ale myslím si, že uvidíme zvýšení hodnoty – je to nevyhnutelné.“

Více si můžete přečíst ZDE: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Nová japonská kryptoburza

Společnost LINE, největší provozovatel sociálních sítí v Japonsku, spustí v červenci kryptoburzu v rámci své dceřiné společnosti se sídlem v Singapuru. Vyloučí ale japonské uživatele a zpočátku i uživatele z USA. Ověřená platforma BITBOX nabídne obchodování s třiceti kryptoměnami, ale nebude poskytovat funkci výměny za fiat měny. Více se dočtete ZDE: http://bitcoinist.com/ (v EN)

Florida zavádí dohled nad ICO

Jimmy Patronis, CFO Floridy, prohlásil, že Florida potřebuje dohled nad kryptoměnami, a odhalil plány jmenovat šéfa pro kryptoměny. Ten bude mít za úkol řídit a monitorovat rozvíjející se ICO a činnosti v oblasti digitálních aktiv v rámci státu. Patronis objasnil, že záměrem není bránit inovacím, ale vytvořit rovnováhu mezi vhodnou kontrolou a růstem kryptoprůmyslu: Více se dočtete ZDE: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Coinbase zahajuje charitativní činnost

CEO a spoluzakladatel společnosti Coinbase Brian Armstrong oznámil 27. června spuštění nové charitativní organizace nazvané Givecrypto.org. Armstrong říká, že vždy věřil v sílu filantropie financované kryptoměnami, a vysvětluje, že nová nezisková organizace je o posílení, vzdělávání a pozvednutí globálních komunit. Více se dočtete ZDE: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

EOS řeší problémy s „ústavou“

Tvůrce EØSU Daniel Larimer říká, že současná ústava EØSU není chytrá, a navrhl zásadní restrukturalizaci modelu řízení páté největší kryptoměny. Současný model řízení se v prvních dnech sítě EOS stal předmětem četných diskusí a kritiky, protože byly zmrazené desítky účtů bez arbitrážního řízení. Více se dočtete ZDE: https://www.ccn.com/ (v EN)

Krimi: FBI zvyšuje aktivitu

Americký federální úřad pro vyšetřování oznámil, že má 130 případů, na kterých pracuje v souvislosti s kryptoměnami. Odvolává se přitom na nárůst nezákonné činnosti, kterou usnadňují kryptoměnové platby. Tyto případy zahrnují podle FBI zločiny, jako jsou únosy, vydírání, obchodování s lidmi, prodej drog a ransomware útoky. Více se dočtete ZDE: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Přeloženo ze slovenského originálu. Autorem článku je Marek H.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: