[Zprávy] Mark Zuckerberg experimentuje s blockchainem • Irský dražitel vydraží 315 Bitcoinů…

0
(0)

Mark Zuckerberg experimentuje s blockchainem • Irský dražitel bude dražit 315 Bitcoinů • Investoři z Wall Street mohou najít stimuly v stablecoinech • KuCoin spouští novou pokročilou platformu

Mark Zuckerberg experimentuje s blockchainem

Během rozhovoru s profesorem Jonathanem Zittrainem z Harvardu Mark Zuckerberg řekl, že má potenciální zájem o to, aby přihlášení na Facebook probíhalo na blockchainu:

„Autentizace použitím blockchainu je to, o co se potenciálně zajímám, i když jsem nenašel způsob, jak by to mělo fungovat. Obecně by navrhovaný systém nahradil Facebook Connect něčím, co je plně distribuované.”

Facebook nedávno získal svou první blockchain společnost – Chainspace – firmu pro vývoj protokolů pro smart kontrakty a výzkum. Tímto se pravděpodobně podařilo získat tým zkušených kryptografických vývojářů s cílem rozšířit blockchain divizi Facebooku. A to, co Zuckerberg nyní naznačuje, že bude používat blockchain pro přihlášení do Facebooku, bude skutečně první praktickou iniciativou.

Více se dočtete zde: https://coingape.com/ (v angličtině).

Irský dražitel prodá 315 Bitcoinů zadržených belgickou policií

Wilsons Auctions vyhrál kontrakt od belgické vlády na dražbu 315 Bitcoinů zabavených belgickou vládou v případě obchodování s drogami. 24hodinová online aukce začne v poledne 28. února. Společnost Wilsons Auction, založená v roce 1936, je největší aukční společností ve Spojeném království a Irsku. Nabízí řadu služeb od shromažďování, ukládání, oceňování, marketingu, rekonstrukce, aukce a distribuce jakéhokoli majetku. Aidan Larkin z Wilsons, řekl:

„Po obrovských investicích do našich systémů a infrastruktury dokážeme vládám a orgánům činným v trestním řízení na celém světě nabídnout bezpečné řešení neustále se zvyšujícího problému zabavených kryptoměn.“

Likvidace zabavených kryptoaktiv však vyžadovala, aby země poprvé implementovala pro kryptoměny zákony řídicí v případě tradičního finančního průmyslu. Zdá se, že se tomu tak již stalo.

Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v angličtině).

Investoři z Wall Street mohou najít stimuly v stablecoinech

Mnohé kryptoměny zažily nepříjemný rok. Jediný typ kryptoměn, který se zdá být prosperující, byl stablecoin. Tyto mince jsou identifikovány tím, že jsou kryté fiat měnou v poměru 1 : 1. Na celém světě je několik stablecoinů, které jsou přímo napojené na místní měnu.

Zvýšení popularity stablecoinů by mohlo znamenat změnu, která přichází na trh s kryptoměnami, ale bez volatility, s níž se obvykle potýkají. Z toho důvodu nedávný článek společnosti Forbes naznačuje, že stablecoiny budou v konečném důsledku vést k přijetí na tradičních finančních trzích.

„Transparentnost umožňuje získat likvidní trhy s důvěrou, kterou si zaslouží. Úsilí společností, jako je Factora, poskytuje potřebné komponenty k vybudování komplexního tokenového ekosystému pro mainstreamovou adopci,“

– vysvětluje rizikový kapitalista Bill Tai.

Více se dočtete zde: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtině).

KuCoin spouští pokročilou platformu 2.0

KuCoin, jedna z nejpopulárnějších kryptoburz, oficiálně spustila KuCoin Platform 2.0. Kromě zcela nových rozhraní pro webové stránky KuCoin, iOS a Android Apps platforma 2.0 přináší řadu nových funkcí. Patří k nim nové rozhraní WebSocket API, Stop objednávky, Device Trust System a upozornění SNS push. Služby KuCoin dnes používá okolo 5 milionů globálních uživatelů. Michael Gan, generální ředitel společnosti KuCoin řekl:

„Jako kryptoburza pro lidi vždy posloucháme naše uživatele a během výzkumu a vývoje platformy 2.0 jsme získali množství poznatků . Dlouho očekávané nové typy objednávek budou lépe uspokojovat potřeby našich investorů. Rozvoj pokročilých technologií WebSocket API a Rest API přispěje ke zlepšení naší likvidity a hloubky trhu.“

Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtině).

Co číst dál?

Je Craig Wright skutečný Satoshi Nakamoto, nebo jen podvodník?

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Marek H.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img