[Zprávy] Kryptoměnoví investoři se vracejí ke zlatu • Dvě třetiny všech přepraných kryptoměn prošlo kryptoburzami • Fidelity spustí v březnu Bitcoin Custody Service…

0
(0)

Kryptoměnoví investoři se vracejí ke zlatu • Dvě třetiny všech přepraných kryptoměn prošlo kryptoburzami • Fidelity spustí v březnu Bitcoin Custody Service • Írán jednal s dalšími osmi státy o využívání kryptoměn

Kryptoměnoví investoři se vracejí ke zlatu

Jan Van Eck, generální ředitel společnosti Van Eck Associates, řekl v rozhovoru pro ETF Edge CNBC, že věří, že mnozí investoři, kteří prodávali zlato za Bitcoin během jeho rally na 20 000 dolarů, se nyní vrátí k drahým kovům. Zájem o kryptoměny klesl v souladu s pokračujícím medvědím trendem. V lednu minulého roku se BTC obchodoval za 13 500 USD. Nyní má jedna mince cenu méně než 3500 dolarů – 74procentní pokles.

Van Eck je přesvědčen, že “long run” Bitcoinu a jiných kryptoměn způsobil méně investic do zlata. Nyní tvrdí, že v tuto chvíli je tomu opačně, protože lidé hledají, zejména s ohledem na zhoršující se mezinárodní hospodářský růst, méně volatilní investici.

Jeden z nejslibnějších návrhů Bitcoin ETF, který byl předložen SEC, byl stažen a dále pokračuje pokles zájmu z tradičního investičního trhu. Mnozí věřili, že Bitcoin ETF začne druhou rally na trhu s kryptoměnami. Teď se to zdá ale méně pravděpodobné. Z dlouhodobého hlediska se však očekává silnější tržní rámec a potom by toto zpoždění mohlo být pozitivní z hlediska dlouhodobých výzev. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v angličtině)

Tip redakce: Pokud se Bitcoin neudrží nad 3 500 USD, propadne se o dalších 50 %! – poslední nadějí je Fidelity

Dvě třetiny všech přepraných kryptoměn prošlo kryptoburzami

Praní špinavých peněz je zdaleka tím nejžhavějším tématem regulačních omezení, které vydávají různé vlády. Nedávný výzkum společnosti Chainalysis ukázal, že až tři čtvrtiny všech propraných kryptoměn v roce 2018 byly přesunuty prostřednictvím základních online kryptoburz a s nimi souvisejících služeb. Částka, která byla jednoduše odeslána na různé burzy a obchodována s dalšími měnami, za účelem skrytí původu, dosáhla více než 1 miliardy dolarů a nakonec byla proměněna zpět na fiat.

Výzkum dodal, že služby peer to peer byly použity na proprání dalších 12 %. Většina nezákonných prostředků teď skutečně prochází buď burzami nebo transakcemi peer-to-peer, přičemž zbytek využívá jiných služeb konverze, jako jsou mixing services, Bitcoin ATM a hazardní hry. Chainalysis uvedl:


“Stejně jako u tradičních měn, tak praní špinavých peněz v kryptosvětě má tři různé fáze: umístění, vrstvení a integraci. Úspěšný systém proto zahrnuje “umisťování” finančních prostředků do finančního systému, jejich přemisťování nebo “vrstvení”, aby se zabránilo jejich odhalení, a pak “integrace” těchto prostředků do reálné ekonomiky, obvykle prostřednictvím podnikání a vzniká legitimní zisk.”


Více se dočtete zde:
https://ethereumworldnews.com/ (v angličtině)

Fidelity spustí v březnu Bitcoin Custody Service

Společnost Fidelity Digital Assets plánuje již v březnu spustit službu Bitcoin Custody Service. Tento krok by měl prolomit jednu z posledních bariér pro příliv institucionálních investic do Bitcoinu.

Před třemi měsíci společnost Fidelity Investments, čtvrtý největší správce aktiv na světě, oznámila vznik Fidelity Digital, která se zaměří spíše na správcovské služby. Následovala investice ve výši několika milionů dolarů do nově vzniklé kryptospolečnosti, která podtrhla a zdůraznila tuto skutečnost.

Základní myšlenka spočívá v tom, že důvěryhodná třetí strana převezme správu digitálních aktiv a bezpečně je uloží. Odpovědnost za majetek se přenáší pryč od investora i makléře, čímž se snižuje riziko krádeže nebo ztráty. Přestože již několik podniků a kryptoburzových společností, jako je například Coinbase, začalo nabízet služby týkající se správy kryptoměn, zdá se, že institucionální investoři čekají na firmy jako Fidelity Digital Assets, aby spravovaly jejich kryptomajetek. Již v březnu uvidíme, jaký vliv na Wall Street tento krok bude mít. Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v angličtině)

Írán jednal s dalšími osmi státy o využívání kryptoměn

Írán zkoumá různé možnosti, včetně jednání s dalšími zeměmi, ohledně zavádění kryptoměn v globálním obchodě, protože islámský stát se snaží vyhnout ekonomickým sankcím, které byly uvaleny vládou USA. Mohammad-Reza Modoudi, výkonný ředitel Íránské organizace na podporu obchodu (TPO), uvedl, že země jedná o využívání kryptoměnových prostředků ve svých finančních transakcích s celkem dalšími osmi zeměmi.

Mluvčí místní tiskové agentury Tasnim 28. ledna uvedl, že zástupci ze Švýcarska, Jižní Afriky, Francie, Anglie, Ruska, Rakouska, Německa a Bosny navštívili Írán, aby vedli rozhovory o této otázce. Írán, třetí největší producent ropy na světě, doufá, že využije kryptoměny ke kompenzaci ztrát vyplývajících z ekonomických sankcí. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v angličtině)

Co číst dále?

Krypto burza Liqui končí, je nutné vybrat vklady

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek H.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Jasný teď je určiťe nejlepší prodat crypto a koupit zlato 😀

Václav

Upozorním tady na NEM . Pokud se Bitcoin propadne. Hodnota NEM na burze už, bude doslava nulová. Aktuální propad mince je 97,7% !!! Rozhodně se nákpu NEM vyhněte. Singapurská nadace NEM Foundation čelí možnosti krachu. A čekaká jí propuštění a restruktulizace. Trh s kryptoměnami se hodně změnil…. Tak na to pozor. Pečlivě vybírejte do čeho investujete.

viz . odkaz : https://ethereumworldnews.com/nem-slides-as-foundation-faces-bankruptcy-layoffs-and-restructuring/

spot_img