[Zprávy] Kryptoaktiva jsou podhodnocená, tvrdí CEO společnosti Circle • Coincheck se vrací na japonský kryptotrh…

0
hot wallet cold wallet

Kryptoaktiva jsou podhodnocená, tvrdí CEO společnosti Circle • Coincheck se vrací na japonský kryptotrh • Kryptoměny by mohly doplňovat zlaté rezervy národních bank • NASA chce využít blockchain k zabezpečení letových dat

Kryptoaktiva jsou podhodnocená, tvrdí CEO společnosti Circle

Generální ředitel společnosti Circle, Jeremy Allaire, uvedl, že je přesvědčen, že hlavní kryptoaktiva jsou podhodnocena. Na Redditu 10. ledna napsal:

„… Také věříme, že mnoho aktiv se obchodovalo v těsné korelaci s BTC, což je iracionální. Vzhledem k tomu, že trhy dozrávají, očekáváme méně korelované obchodování, protože investoři lépe chápou hodnotu, užitečnost a přijetí a použití specifických kryptoaktiv a sítí. „

Názory na budoucnost Bitcoinu jsou smíšené. Některé známé tváře předpovídají v roce 2019 nižší minima, jiné naopak očekávají nová rekordní maxima.

Tento týden se Vinny Lingham, CEO společnosti Civic, připojil k prvnímu táboru a varoval, že Bitcoin by mohl klesnout pod 3000 $. Obchodní guru Tone Vays dokonce říká, že cena BTC může padnout na pouhých 1000 dolarů.

Naopak Mike Kayamori, generální ředitel japonské burzy Quoine, sdělil hlavním médiím, že věří, že do konce tohoto roku přijdou nová rekordní maxima ceny Bitcoinu. Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

Přečtěte si též dnešní přehled trhu: [PŘEHLED TRHU] Kryptoměny dále padají – Míříme na nové LOW?

Coincheck se vrací na japonský kryptotrh

FSA, japonský finanční regulátor, udělil plnou licenci kryptoburze Coincheck. Ta tedy může pokračovat ve své činnosti v zemi.

Burza Coincheck byla v lednu 2018 hacknuta a přišla o tokeny v hodnotě 530 milionů dolarů. Nyní se připojuje k pomalu rostoucímu počtu oficiálně schválených kryptoburz, které fungují na japonském trhu.

Tento krok je milníkem pro kryptoburzu a online brokera Monex Group, který v dubnu koupil Coincheck za 33,5 milionu dolarů. Je také úspěchem vývojářů, kteří postupně vrátili funkčnost uživatelským účtům a organizovali úspěšné refundace odcizených coinů. Více se dočtete zde: https://cointelegraph.com/ (v AJ)

Kryptoměny by mohly doplňovat zlaté rezervy národních bank

Na Izrael Bitcoin summitu, který se konal 8. ledna na univerzitě v Tel Avivu, se legenda kryptoměnového světa, Nick Szabo, vyjádřila, že národní centrální banky by se mohly uchýlit ke kryptoměnám, které by se mohly stát prostředkem k doplnění stávajících vnitrostátních zlatých rezerv. Také se domnívá, že používání digitálních měn poroste zejména v zemích s narušenou ekonomikou.

Jedním z důvodů, proč by se to mohlo opravdu stát, je podle Nika Szabo potenciální nedostatek důvěry mezi zahraničními bankami nebo vládami. Kromě toho také poznamenal, že zlaté rezervy jsou „fyzicky zranitelné“ – Když si nacisté podmanili země v Evropě, první místo, kam šli, byly zlaté rezervy centrálních bank. Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

NASA chce využít blockchain k zabezpečení letových dat

NASA – Americká agentura pro letectví a vesmír – zkoumá blockchain technologii jako prostředek k zajištění bezpečnosti letových údajů.

Podle nařízení americké Federal Aviation Administration (FAA) se od 1. ledna 2020 bude v USA používat nový systém sledování letadel – Automatic Dependent Surveillance Broadcast (ADS-B) – který bude veřejně vysílat totožnost, pozici a jiné informace o letadlech. To samozřejmě vyvolalo obavy o bezpečnost mezi zúčastněnými stranami.

Ronald Reisman, letecký počítačový inženýr NASA, zveřejnil v pondělí dokument, v němž vysvětlil, že systém ADS-B nezahrnuje ustanovení k zachování stejných možností ochrany leteckých údajů, ani ustanovení o možnosti padělání, odmítnutí poskytování služeb a dalších dobře zdokumentovaných rizikových faktorů. V dokumentu doporučuje blockchainové sítě a také smart kontrakty, které mohou pomoci zmírnit některé bezpečnostní problémy. Více se dočtete zde: https://www.coindesk.com/ (v AJ)

Co číst dále?

Tesla bude mať konkurenciu? LG v Číne postaví továreň na batérie za $1,07 miliárd!

Přeloženo ze slovenského originálu, dnešní zprávy pro vás připravil Marek H.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na