[Zprávy] „Krypto není mrtvé“, tvrdí prominentní analytik • Coinbase a Circle sa připojili k nové Blockchain Association a další novinky

1
tezba mining

„Krypto není mrtvé“, prohlásil prominentní analytik • Coinbase a Circle se připojili k nové Blockchain Association • Kanadský Bitcoin Trust získal status podílového fondu • V USA vznikne nová těžařská farma i přes aktuálně nízké ceny kryptoměn • Kryptoceny jsou nízké, mining neefektivní, co s GPU hardwarem

„Krypto není mrtvé“, říká prominentní analytik

Není pochyb o tom, že rok 2018 je zatím brutálním rokem pro celý ekosystém kryptoměn. Je realita, že kryptotrh klesl v roce 2018 o 80 procent. Avšak jeden z prominentních analytiků prohlásil, že „krypto není mrtvé“. Mohamed El-Erian, hlavní ekonomický poradce společnosti Allianz, říká, že psát kryptoměnám nekrolog je předčasné. Říká:

„Krypto není mrtvé a určitě není mrtvá technologie. Uvidíme masivnější přijetí blockchain technologie a souvisejících technologií jak soukromým, tak veřejným sektorem. „

Mnoho finančních a obchodních médií mluví o úpadku kryptoměn, ale zajímavé je, že se do kryptotrhu zapojuje mnoho institucionálních finančních zdrojů. Například Goldman Sachs nedávno uvedl na pravou míru, že pověsti o tom, že ukončili své plány ohledně Bitcoin trading desk, jsou „falešné zprávy“. Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

Coinbase a Circle se připojili k nové Blockchain Association

Několik společností v oblasti kryptoměn, včetně společností Coinbase a Circle, založilo Blockchain Association. Jde o nové obchodní sdružení, které vystupuje jménem tohoto odvětví. Skupina bude lobovat ve Washingtonu, D.C., o politikách a předpisech, které chrání hodnotu decentralizovaných a mnoha jiných řešení, která jsou vyvíjena za účelem rozšíření kryptoměnového ekosystému. Cílem sdružení je vytvořit proinovační prostředí, které dokáže uspokojit rostoucí celosvětovou poptávku po dostupných, transparentních a demokratických finančních a technických systémech. Mezi zakládající členy patří Coinbase, Protocol Labs, Circle, Inter/Stellar, Digital Currency Group a Polychain Capital. Více se dočtete zde: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Tip redakce: [Politika] Kryptoměny budou mít zastání na nejvyšších místech – Nastartuje to nový bull-run?

Kanadský Bitcoin Trust získal status podílového fondu

Spoločnost First Block Capital Inc. oznámila, že její vlajkový produkt, FBC Bitcoin Trust, nyní získal status společného podílového fondu. Stal se prvním a jediným investičním produktem schváleným institucemi Ontario Securities Commission (OSC) a British Columbia Securities Commission (BCSC).

Bitcoin Trust se označuje za „první kanadskou zcela registrovanou, specializovanou kryptoměnovou a blockchain investiční společnost“, která vlastní licenční koncesionářské certifikáty (EMD) jako správce portfolia (PM) a správce investičních fondů (IFM). Cílem fondu je zpřístupnit investice do třídy aktiv digitální měny a umožnit podílníkům umístit jednotky do vládou podporovaných daňově efektivních subjektů se zabezpečením denní likvidity. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

V USA vznikne nová mining farma navzdory nízkým kryptocenám

Některé státy USA jsou známy nízkými náklady na energii, což z nich dělá ideální cíl pro mnohé těžební společnosti. Podle tiskové zprávy z 11. září vstoupila čínská holdingová společnost Wuhan General Group do jednání o transformaci jednoho ze zařízení amerického ministerstva obrany na kryptotěžební farmu. V případě úspěšných jednání, hodlá společnost využívat hlavně v USA nízké ceny elektrické energie, chladné prostředí a vysokorychlostní internet, který je rozhodující pro těžební činnosti. Těžební farma o rozloze 55 000 metrů čtverečních by podle odhadu společnosti měla vydělat měsíčně okolo 3,5 milionu dolarů s počtem 1 300 těžebních zařízení. Více se dočtete zde:  https://cointelegraph.com/ (v EN)

Ceny kryptoměn jsou nízké, mining neefektivní, co s GPU hardwarem?

Raketový vzestup kryptoměn v roce 2017 nastartoval nákupní horečku těžebních GPU. Jejich ceny rostly a GPU se tak staly nedostatkovým zbožím. Akcie výrobců GPU vyrostly o 45 – 50%. Avšak v tomto roce došlo k obratu k horšímu. Stručně řečeno, kombinace faktorů jako je zvýšená konkurence, vznik velkých ASIC farem či nízké ceny altcoinů výrazně omezily zisky malých uživatelů. Lidé začali prodávat jednotky GPU, aby získali alespoň zlomek původní kupní ceny.

V důsledku toho se začínají objevovat alternativní případy použití. Společnost Leonardo Render využívá blockchain na vytvoření ekosystému, kde držitelé GPU mohou prodávat nadbytečnou výpočetní sílu kreativcům hledajícím výkon GPU na rendering grafiky a videa. Další iniciativou je například výzkum umělých inteligencí. Společnost VectorDash například využívá decentralizovanou síť k poskytování cenově dostupných GPU výzkumným pracovníkům AI. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře