[ZPRÁVY] John McAfee komentuje vývoj na kryptotrzích a radí investovat na 2 až 5 let …

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

John McAfee komentuje vývoj na kryptotrzích a radí investovat na 2 až 5 let – Kryptotrhy utrpěly další ránu, tentokrát od Googlu – Státní úředníci v Brazílii zneužili fondy na vězeňské zásoby pro podvod s Bitcoiny – Australské úřady varují před podvodnými výběry daní v kryptoměnách – Burza Coinfloor spouští Bitcoin futures ve Velké Británii – Guvernér tchajvanské centrální banky mění názor na kryptoměny, zpřísní regulace – Regulační rámec pro kryptoměny v Thajsku by měl být hotov v dubnu – Japonsko plánuje vyzvat země G20 k větší spolupráci v oblasti kryptoměn – Nvidia vydá GPU pro těžbu kryptoměn dříve, než se čekalo

Zpráva dne

John McAfee se k dění na trzích vyjádřil na Twitteru: “Pokud jste dlouhodobým investorem, nemusíte mít žádné obavy. Pokud jste krátkodobý investor, nemohu vám poskytnout žádnou radu, pokud patříte mezi střednědobé investory, můžete v nejlepším případě doufat v průměrné zisky, ale nejpravděpodobněji v žádné. Velké bohatství lze získat pouze investováním do budoucnosti – na 2 až 5 let.”

Kryptoměny

Kryptotrhy utrpěly další ránu 15. března, kdy Bitcoin (BTC) klesl pod 8 000 dolarů a Ethereum (ETH) pod 600 dolarů. Situaci lze nejpravděpodobněji připsat Googlu a jeho aktualizaci zásad finančních služeb, která prakticky znamená zákaz veškerých reklam, souvisejících s kryptoměnami od června 2018 (psali jsme zde). Celý článek v EN zde.

Policisté v Rio de Janeriu odhalili systém praní špinavých peněz, v němž státní úředníci odcizili peníze, určené na zásoby věznic, a vyměnili část výtěžku za Bitcoin. Podvodníci v konečném důsledku odcizili prostředky v hodnotě 22,4 milionu dolarů. Celý článek v EN zde. 

Australský daňový úřad (ATO) upozornil občany na podvodníky, předstírající, že jsou úředníky ATO, kteří nutí daňové poplatníky k platbám dlužných daní v kryptoměnách. Podle asistenta ATO podvodníci doposud inkasovali AUD 50.000 jen v Bitcoinech. Celý článek v EN zde. 

Burzy

Coinfloor oznámila, že skupina bude nyní zahrnovat novou burzu Coinfloorex, Bitcoin futures burzu. Nabízí “institucionální stupeň řízení a řízení rizik” pro obchodníky, hedgeové fondy a další profesionály. Celý článek v EN zde. 

Regulace

Nový guvernér centrální banky v Tchaj-wanu uvedl, že má pochybnosti o roli kryptoměn jako platebního nástroje a že kryptoměny nesplňují svou původně zamýšlenou funkci, což je odklon od jeho původně pozitivnějšího názoru na kryptoměny. Celý článek v EN zde.

Thajský kabinet schválil dva návrhy královských dekretů, zaměřené na regulaci transakcí s kryptoměnami a na zavedení daní z kapitálových zisků z kryptoměnových investic. K finálnímu schválení dekretů by mělo dojít v dubnu. Celý článek v EN zde. 

Japonsko plánuje příští týden vyzvat své protějšky skupiny G20 ke zvýšení úsilí v prevenci praní špinavých peněz v kryptoměnách. Celý článek v EN zde. 

Byznys

Nové zprávy naznačují, že Nvidia zahájí prodej těžební GPU dřív, než se očekávalo. Podle známých specifikací je karta Inno3D založena na herní kartě GeForce GTX 1080 Ti. Celý článek v EN zde.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img