[Zprávy] Hashrate Litecoinu se zvýšila, nový rig? • Japonské úřady zpřísňují • FBI zahájila vyšetřování Quadrigy • a další zprávy dne

0
japonsko daně

Dnešní zprávy se budou týkat tajností a regulací. Regulační orgány dále přitahují opratě kryptoměnám. V Japonsku se rozhodli vymáhat daně z kryptoměn a v USA se do vyšetřování vkládá FBI. A podle zvýšené hashrate Litecoinu je na trhu nový miner od Bitmainu

Hashrate Litecoinu se zvyšuje

V posledních šesti měsících roste hashrate Litecoinu (LTC), už se více než zdvojnásobila. Tento nárůst hashrate je nyní připisován možnosti, že jsou už k dispozici nové L5 ASIC.

Detaily v AJ k dispozici zde: Cryptovest.com

Japonsko bude vymáhat daně z kryptoměn

Japonský finanční úřad tvrdí, že majitelé kryptoměn dluží státu na daních z nich celkem přes 93 milionů USD. Podle úřadů se to týká jen cca 30 firem a 50 osob, kteří nepřiznali daně z kryptoměn. V Japonsku je tato daň velmi vysoká, protože úřady klasifikují příjmy z kryptoměn jako ostatní příjmy a daní je 55%. Japonsko připravuje nový zákon, díky kterému bude úřad vyžadovat od kryptoburz informace o ziscích, včetně jmen a adres.

Více informací o Japonsku v AJ zde: Cointelegraph.com

FBI se zapojuje do vyšetřování Quadrigy CX

Americká FBI se zapojila do vyšetřování ohledně kryptoburzy Quadriga CX. Tím se vyšetřování dostává za hranice Kanady. Zástupci Quadrigy CX, zkrachovalé kryptoburzy, poskytli jen velmi nejasná vysvětlení situace během vyšetřování v Kanadě. (Více o krachu burzy si můžete přečíst zde). FBI shromažďuje výpovědi od poškozených Američanů.

Podrobnější informace v AJ zde: Cryptovest.com

Švýcarsko chce národní kryptoměnu

Švýcarský think-tank přišel s převratnou novinkou, národní kryptoměnou. Švýcarsko by se tak vydalo opačným směrem, než většina výše zmíněných zemí, směrem k využití kryptoměn a blockchainu. Think-tank vyzývá švýcarskou národní banku, aby začala na tomto tématu pracovat. Záměrem je vytvořit stablecoin.

Více informací v AJ zde: Coindesk.com

Co číst dále:

ex-CEO Mt. Gox: „Z Japonska udělám blockchainovou velmoc!“

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na