[ZPRÁVY] Delistování Bitcoinu SV pokračuje i na Krakenu • Nové spolupráce mezi EEA a společnostmi Microsoft, JP Morgan a dalšími…

1
kraken

Delistování Bitcoinu SV pokračuje i na Krakenu • Nové spolupráce mezi EEA a společnostmi Microsoft, JP Morgan a dalšími • Bitcoinové dluhopisy na cestě? Možná už brzy! • Zachrání společnost Sony nový Playstation 5?

Delistování Bitcoinu SV pokračuje i na Krakenu

Poté, co Binance jako první kryptoměnová burza suverénně delistovala kryptoměnu Bitcoin SV ze své nabídky, se pomalu ale jistě začínají přidávat i další burzy, které přemýšlejí nad tím samým. Patří mezi ně například i populární Kraken, který dokonce na svém Twitteru vytvořil anketu, v níž se ptal lidí, zda by měli přistoupit k delistování měny Bitcoin SV. Ta dopadla velmi jednoznačně, kdy až 71 % dotazovaných hlasovalo za odstranění této kryptoměny z burzy z důvodu jejího toxicity. Pouze 7 % všech hlasujících se vyjádřilo pro ponechání Bitcoinu SV na burze. To jen ukazuje na fakt, jak moc je tato kryptoměna v čele s Craigem Wrightem nepopulární. Pro úplnost je třeba ještě dodat, že 22 procent hlasovalo pro možnost: je mi to jedno. Kraken tak vyslechl „hlas lidu,“ a rozhodl se Bitcoin SV oficiálně odstranit ze své nabídky.

Více informací si můžete přečíst na tomto linku: ccn.com (v angličtině)

Nové spolupráce mezi EEA a společnostmi Microsoft, JP Morgan a dalšími

A máme tady výborné zprávy pro druhou nejpopulárnější kryptoměnu. The Enterprise Ethereum Alliance (EEA), sestávající z několika desítek společností, dnes oznámila, že má v plánu vydat novou Token Initiative ve spolupráci s několika velmi zvučnými jmény. Jde například o banky JP Morgan a Santander, společnost Microsoft či poradenskou společnost EY. Cílem této iniciativy má být zrychlení adaptace tokenů. Cesta k tomuto cíli povede přes zlepšení jejich využití a zjednodušení implementace.

Více informací o této nové spolupráci se můžete dozvědět zde: cointelegraph.com (v angličtině)

Bitcoinové dluhopisy na cestě? Možná už brzy!

Po obchodování Bitcoin Futures bychom se mohli možná již brzy dočkat i Bitcoin Bonds (dluhopisů). Afghánistán a Tunisko totiž začínají pracovat na využití těchto finančních instrumentů. Tato poměrně nová, ale o to populárnější, zpráva nabrala reálné kontury po IMF Summitu. Khalil Sediq, předseda centrální banky Afghánistánu na summitu vyjádřil svůj názor na využívání kryptoměn, který byl více než optimistický. Tato banka se již údajně jistý čas velmi intenzivně zabývá využitím kryptoměn ve finančním sektoru a právě dluhopisy nebo obligace by mohly být novou možností pro finanční instituce.

Pro více informací klikněte na následující link: newsbtc.com (v angličtině)

Zachrání společnost Sony nový Playstation 5?

Jak už bývá zvykem, i dnes je poslední zpráva trošku z jiného soudku. Společnost Sony totiž po obrovském množství spekulaci a hoaxů (ohledně PS5), kterých byl plný internet, konečně vydala seznam vylepšení, které by měla tato konzole přinést. A máme se tedy na co těšit. PS5 by měl totiž přinést novinky jako například 8K rozlišení nebo SSD, který by měl výrazně urychlit čas načítání (z 15 sekund u PS4 na potenciálně méně než sekundu jednu). Dokáží však tyto inovace zachránit společnost Sony? To bychom se pravděpodobně měli dozvědět již v roce 2020, na kdy je naplánován začátek prodeje této konzole.

Více o této zajímavé zprávě se dočtete zde: ccn.com (v angličtině)

Co číst dále?

Forbes vydal seznam miliardových společností, které používají blockchain – Které to jsou?

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Lukas Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lukas
Host
Lukas

po teto informaci jeste hodnota BSV na krakenu sla nahoru – ten svet kryptomen fakt postrada logiku, preci to je naopak signal k vyprodeji teto kryptomeny, protoze cim mensi pocet smenaren/burz kde se da zobchodovat, tim nizsi hodnota…