[ZPRÁVY] Delistování Bitcoinu SV pokračuje i na Krakenu • Nové spolupráce mezi EEA a společnostmi Microsoft, JP Morgan a dalšími…

0
(0)

Zprávy a souhrny

Týdenní přehled zpráv: Kryptoměny, Defi, Regulace, Firmy, Burzy, Banky

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • 93 630 BTC odesláno na kryptoburzy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Delistování Bitcoinu SV pokračuje i na Krakenu • Nové spolupráce mezi EEA a společnostmi Microsoft, JP Morgan a dalšími • Bitcoinové dluhopisy na cestě? Možná už brzy! • Zachrání společnost Sony nový Playstation 5?

Delistování Bitcoinu SV pokračuje i na Krakenu

Poté, co Binance jako první kryptoměnová burza suverénně delistovala kryptoměnu Bitcoin SV ze své nabídky, se pomalu ale jistě začínají přidávat i další burzy, které přemýšlejí nad tím samým. Patří mezi ně například i populární Kraken, který dokonce na svém Twitteru vytvořil anketu, v níž se ptal lidí, zda by měli přistoupit k delistování měny Bitcoin SV. Ta dopadla velmi jednoznačně, kdy až 71 % dotazovaných hlasovalo za odstranění této kryptoměny z burzy z důvodu jejího toxicity. Pouze 7 % všech hlasujících se vyjádřilo pro ponechání Bitcoinu SV na burze. To jen ukazuje na fakt, jak moc je tato kryptoměna v čele s Craigem Wrightem nepopulární. Pro úplnost je třeba ještě dodat, že 22 procent hlasovalo pro možnost: je mi to jedno. Kraken tak vyslechl “hlas lidu,” a rozhodl se Bitcoin SV oficiálně odstranit ze své nabídky.

Více informací si můžete přečíst na tomto linku: ccn.com (v angličtině)

Nové spolupráce mezi EEA a společnostmi Microsoft, JP Morgan a dalšími

A máme tady výborné zprávy pro druhou nejpopulárnější kryptoměnu. The Enterprise Ethereum Alliance (EEA), sestávající z několika desítek společností, dnes oznámila, že má v plánu vydat novou Token Initiative ve spolupráci s několika velmi zvučnými jmény. Jde například o banky JP Morgan a Santander, společnost Microsoft či poradenskou společnost EY. Cílem této iniciativy má být zrychlení adaptace tokenů. Cesta k tomuto cíli povede přes zlepšení jejich využití a zjednodušení implementace.

Více informací o této nové spolupráci se můžete dozvědět zde: cointelegraph.com (v angličtině)

Bitcoinové dluhopisy na cestě? Možná už brzy!

Po obchodování Bitcoin Futures bychom se mohli možná již brzy dočkat i Bitcoin Bonds (dluhopisů). Afghánistán a Tunisko totiž začínají pracovat na využití těchto finančních instrumentů. Tato poměrně nová, ale o to populárnější, zpráva nabrala reálné kontury po IMF Summitu. Khalil Sediq, předseda centrální banky Afghánistánu na summitu vyjádřil svůj názor na využívání kryptoměn, který byl více než optimistický. Tato banka se již údajně jistý čas velmi intenzivně zabývá využitím kryptoměn ve finančním sektoru a právě dluhopisy nebo obligace by mohly být novou možností pro finanční instituce.

Pro více informací klikněte na následující link: newsbtc.com (v angličtině)

Zachrání společnost Sony nový Playstation 5?

Jak už bývá zvykem, i dnes je poslední zpráva trošku z jiného soudku. Společnost Sony totiž po obrovském množství spekulaci a hoaxů (ohledně PS5), kterých byl plný internet, konečně vydala seznam vylepšení, které by měla tato konzole přinést. A máme se tedy na co těšit. PS5 by měl totiž přinést novinky jako například 8K rozlišení nebo SSD, který by měl výrazně urychlit čas načítání (z 15 sekund u PS4 na potenciálně méně než sekundu jednu). Dokáží však tyto inovace zachránit společnost Sony? To bychom se pravděpodobně měli dozvědět již v roce 2020, na kdy je naplánován začátek prodeje této konzole.

Více o této zajímavé zprávě se dočtete zde: ccn.com (v angličtině)

Co číst dále?

Forbes vydal seznam miliardových společností, které používají blockchain – Které to jsou?

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře