[ZPRÁVY] CTO Coinbase oficiálně odchází ze společnosti • Buffett si sype popel na hlavu – s Amazonem jsem se choval jako idiot • Craig Wright opět „mele nesmysly“

1
news

CTO Coinbase oficiálně odchází ze společnosti • Fidelity zaměstnala předního představitele investiční banky Barclays • Anonymní stránka začala s odpočítáváním odhalení Satoshiho identity • Buffett si sype popel na hlavu – s Amazonem jsem se choval jako idiot • Skutečný důvod platové nerovnosti v Americe? FED • Craig Wright opět „mele nesmysly“

CTO Coinbase oficiálně odchází ze společnosti

Chief Technology Officer kryptoměnové burzy Coinbase, jedna z nejdůležitějších pozic, bude mít již brzy novou tvář. Jejich dosavadní CTO, Balaji Srinivasan, dne 3. května oficiálně oznámil, že společnost Coinbase opustí. Prostřednictvím svého Twitteru informoval veřejnost o tom, že se mu pro společnost pracovalo opravdu výborně, ale potřebuje se opět vrátit do pomalejšího a klidnějšího života. Není bez zajímavosti, že odchod Sirinivasana znamená, že během posledních šesti měsíců odešel již třetí přední představitel burzy Coinbase.

Více o celé situaci se dozvíte zde: cointelegraph.com (v angličtině)

Fidelity zaměstnala předního představitele investiční banky Barclays

Chris Tyrer, bývalý šéf oddělení pro digitální aktiva investiční banky Barclays‘ měl začít koncem dubna oficiálně pracovat pro společnost Fidelity. Alespoň to uvádí jeho LinkedIn profil. Na pozici šéfa pro digitální aktiva však pracoval pouze 8 měsíců, neboť Barclays‘ své oficiální plány na spuštění vlastní kryptoměnové platformy nakonec zrušila. Společnost Fidelity stejně tak přijala i další novou posilu do týmu. Měla by jí být bývalá zaměstnankyně Coinbase, Christine Sandler.

Více o této novince si můžete přečíst, pokud kliknete na následující link: coindesk.com (v angličtině)

Anonymní stránka začala s odpočítáváním odhalení Satoshiho identity

To, že nikdo neví, kdo je Satoshi Nakamoto (ne, Craig Wright to nejspíš není), je známým faktem. Poté, co se například i sám „velký McAffee“ snaží rozluštit tento rébus, se může zdát, že lov na Satoshiho se nám pomalu začíná pěkně rozjíždět. Stránka Gotsatoshi.com na sebe upozornila opravdu perfektně. Do 10 dnů má totiž odhalit pravou identitu Satoshiho Nakamota, a tak se není čemu divit, že se aktuálně tato stránka těší větší návštěvnosti než kdykoliv předtím. Na stránce však zatím mnoho podrobností nenajdete. Pokud však zaregistrujete svou emailovou adresu (což upřímně nedoporučujeme), tak byste údajně měli i vy do 10 dnů obdržet email s informací, kdo je opravdový Satoshi Nakamoto.

Pokud vás tato zpráva zaujala, přečtěte si o ní více zde: zycrypto.com (v angličtině)

Buffett si sype popel na hlavu – s Amazonem jsem se choval jako idiot

Pravděpodobně nejznámější a nejúspěšnější investor dnešní doby a také vlastník Berkshire Hathaway, jedné z největších investičních společností celkově, Warren Buffett, si včera veřejně nasypal popel na hlavu. Přiznal se totiž, že Jeffa Bezose, zakladatele Amazonu, podcenil a že se kvůli tomu cítí jako „idiot.“ V obrovský potenciál společnosti Amazon věří již delší dobu, avšak jak sám přiznává, akcie této společnosti měl kupovat v mnohem větších počtech. Buffett se podobným způsobem, že Amazon zatím překonává všechna jeho očekávání, vyjádřil už několikrát. Způsob, jakým chce Bezos dominovat trhu, Buffetta už několikrát zaskočil. Po těchto zprávách pochopitelně nastal skok v ceně akcií Amazonu.

Více se o tomto tématu se dočtete zde: ccn.com (v angličtině)

Skutečný důvod platové nerovnosti v Americe? FED

O tom, že se rozdíl mezi bohatšími a chudšími stále zvětšuje, se mluví již delší dobu. Takzvaná „střední třída“ pomalu, ale jistě, zaniká a naopak vznikají dva extrémní protipóly. Zejména v Americe začíná být tato nerovnost důvodem vášnivých diskusi. Většina lidí totiž patří do té části populace, která pomalu, ale jistě, přichází o svůj majetek a stávají se čím dál více chudšími. Co však může být důvodem k takovému chování ekonomiky? Zajímavý pohled na to přináší tento článek, podle kterého je hlavním zdrojem těchto nerovností Federal Reserve (FED – Centrální Banka Spojených Států). Ta totiž svými zásahy od krize, ze které se dostala poměrně kontroverzní monetární politikou kvantitativního kapitálu, přímo nahrála do karet bohatším obyvatelům.

Více se však dočtete, pokud rozkliknete tento link: finance.yahoo.com (v angličtině)

Craig Wright opět „mele nesmysly“

Tohoto pána snad netřeba nikomu představovat. Craig Wright, samozvaný Satoshi Nakamoto, hlavní tvář kryptoměny Bitcoin SV, nejkontroverznější postava posledních týdnů ve světě kryptoměn, ale hlavně extrémní narcis hovořící nonstop pouze o sobě (Roger Ver 2.0), se opět vyznamenal. Před nedávnem se opět vyjádřil, že je Satoshi Nakamoto a že Bitcoin „opustil“ v roce 2011 kvůli tomu, aby se nestal terčem útoků. Avšak z toho, co nedávno Craig Wright řekl, je jasné, že opravdovým Satoshim je někdo jiný. Craig Wright totiž veřejně přiznal, že jako vývojář a programátor nepatří vůbec mezi špičku. Dokonce se nazval průměrem. To je zcela v kontrastu s tím, co psal Satoshi Nakamoto při zveřejňování Bitcoinu, kdy uvedl, že lépe komunikuje prostřednictvím kódu než slov.

Více o přešlapech Craiga Wrighta si můžete počíst zde: ccn.com (v angličtině)

Co číst dále?

Microsoft oznamuje novou blockchainovou platformu – konkurenční boj začal!

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rob Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Rob
Host
Rob

Vynikající příměr Roger Ver 2.0! Naprosto souhlasím. 🙂