[ZPRÁVY] Coinmarketcap Crypto index spatřil světlo světa • Regulace centrální banky Mexika mohou kryptoměnám uškodit

0
(0)

Coinmarketcap Crypto index spatřil světlo světa • Regulace centrální banky Mexika mohou kryptoměnám uškodit • JP Morgan: Všichni „kryptoinovátoři“ stejně budou muset využívat banky • Odborníci z energetického sektoru se chystají diskutovat o využití blockchainu • Tom Lee věří, že bull-run je už blízko

Coinmarketcap Crypto index spatřil světlo světa

Dnešní zprávy začneme velkou novinkou. Ta se týká burzy NASDAQ a jejího nového kryptoměnového indexu. Coinmarketcap Crypto index je totiž ode dneška spuštěn nejen na samotné burze, ale i na platformách jako Bloomberg Terminal, Thomson Reuters Eikon nebo Borse Stuttgart. CMC 200 Crypto Index (CMC200) bude zahrnovat prvních 200 kryptoměn včetně Bitcoinu. Spolu s ním byl také spuštěn i další index, Coinmarketcap Crypto index ex BTC (CMC200EX), který ale největší kryptoměnu zahrnovat nebude.

Více o této novince jakož i o tom, jak vlastně budou indexy fungovat, se dozvíte na tomto odkaze: coindesk.com (v angličtině)

Regulace centrální banky Mexika mohou kryptoměnám uškodit

Protože jsme přinesli jednu skvělou zprávu na začátek, tak je třeba trošku vyrovnat misky vah i jednou negativnější zprávou, která přichází z Mexika. Hned několik expertů na kryptoměny (z daného státu) se ohledně přijatých regulací vyjádřilo, že takový krok vlády není správný a je poměrně arogantní vůči digitálním měnám. Stejně tak si i zakladatelé kryptoměnových burz v Mexiku začali okamžitě stěžovat na zpřísněné podmínky, které centrální banka vůči kryptoměnám vydala. Údajně mohou dokonce takové postupy výrazně zpomalit růst fintechu v celém státě. To by se mohlo ještě pořádně této zemi vymstít.

Další informace o celé situaci najdete zde: cryptonewsz.com (v angličtině)

JP Morgan: Všichni „kryptoinovátoři“ stejně budou muset využívat banky

Ron Karpovich, jeden z předních představitelů banky JP Morgan, se nedávno vyjádřil, že dříve či později stejně budou muset všichni “kryptoměnoví inovátoři” využít banky na převody financí. Vyjádřil se tak v rozhovoru pro CNBC, kdy ještě rovněž dodal, že je velký rozdíl mezi obchodováním kryptoměn a využíváním technologie, která s kryptoměnami přišla. JP Morgan se, podle něj, dívá zejména na technologii, přičemž hlavní potenciál vidí zejména ve snížení poplatků za transakce a pak také v rychlosti.

Více o tomto interview pro CNBC si můžete přečíst zde: cointelegraph.com (v angličtině)

Odborníci z energetického sektoru se chystají diskutovat o využití blockchainu

Na dny 10. a 11. dubna je naplánováno velké setkání expertů z energetického sektoru. Více než 50 profesionálů ma usednout za jednací stůl a hlavním předmětem jejich diskuse má být využití blockchainu v energetice. Dopomoci by jim k tomu mělo až 15 různých studií a reálných využití blockchainu, které jim budou poskytnuty od společností jako IBM, PwC, NEM nebo Enervalis. Všechny tyto studie by měly těmto odborníkům pomoci pochopit blockchain a jeho fundamenty. Dále by se měli věnovat jeho potencionálnímu využití a aplikacím vhodných pro sektor energetiky.

Více o této novince na tomto odkazu: ambcrypto.com

Tom Lee věří, že bull-run je už blízko

Jeden z největší podporovatelů kryptoměn, Tom Lee, věří, že brzy dojde k opětovnému růstu hodnoty těchto digitálních aktiv. V jeho očích to má jen jednu podmínku a tou je, aby se do srpna Bitcoin udržel nad hranicí 4000 dolarů (aktuálně je Bitcoin velmi blízko této hranice). Velmi důležitým indikátorem by měl být přitom denní Moving Average 200. Zakladatel Fundstrat se však nechal slyšet, že i když celkový sentiment může být pozitivní, v kryptosvětě je mnoho věcí, které jim mohou uškodit. Jednou z nich je podle něj například JPM Coin.

Pokud by vás zajímalo více informací, pokračujte ve čtení pod tímto odkazem: coinnuonce.com (v angličtině)

Co číst dále?

Nahradí Bitcoin zlato? Do dvaceti let! – předpovídá CEO Block.one

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img