[Zprávy] Cena Bitcoinu stoupne do konce roku 2019 o 84 %, tvrdí experti • Facebook vstupuje do kryptoprostoru, získal svou první blockchainovou společnost

2
bitcoin, čas

Cena Bitcoinu stoupne do konce roku 2019 o 84 %, tvrdí experti • Facebook vstupuje do kryptoprostoru, získal svou první blockchainovou společnost • Finanční obr SBI přináší do světa kryptoměn 23 milionů klientů • Hashpower Bitmainu je aktuálně na 16měsíčním low • Huobi spouští USD bránu pro globální obchodníky s kryptoměnami

Cena Bitcoinu stoupne do konce roku 2019 o 84 %, tvrdí experti

V panelové diskusi expertů pro portál Finder.com.au se odborníci vyjádřili, že věří, že Bitcoin (BTC) může skončit letos na ceně o 84 procent vyšší, než kde se momentálně nachází. První a nejvýznamnější kryptoměna je v současnosti obchodována na úrovni přibližně 3450 dolarů. To znamená, že zvýšení o 84 procent by odpovídalo cenové hodnotě na úrovni cca 6382 USD.

Generální ředitel společnosti Digital Capital, Ben Ritchie, předpověděl z dotazovaných expertů nejvyšší cenu. Odhaduje, že Bitcoin by mohl skončit v roce 2019 na úrovni 9500 USD. Domnívá se, že Bitcoin se odpoutá od zbytku trhu s kryptoměnami a institucionální investoři pomalu začnou využívat vysoce kvalitní platformy od skupin jako Bakkt a Fidelity Group. Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v angličtině)

Facebook vstupuje do kryptoprostoru, získal svou první blockchainovou společnost

Společnost Facebook získala svou první společnost v blockchainovém průmyslu. Jedná se o firmu zaměřenou na vývoj protokolů pro smart kontrakty a další výzkum – Chainspace. Tím se společnosti Facebook pravděpodobně podařilo získat tým zkušených kryptografických vývojářů s cílem rozšířit blockchainovou divizi společnosti. Tento krok je součástí plánů společnosti Facebook na implementaci blockchainu na svou platformu, včetně plánů na spuštění nativní kryptoměny.

Dosud Chainspace pracovala na vývoji sdíleného smart kontrakt protokolu se záměrem řešit některé problémy škálovatelnosti a ochrany osobních údajů, týkající se Etherea. Společnost vytvořila proof of stake protokol využívající sharding, zero-knowledge proofs, programování smart kontraktů „v libovolném jazyce“ a několik dalších špičkových funkcí zabudovaných do jeho blockchainu.

Implementace těchto funkcí je rozhodující, pokud chce řešení založené na blockchainu konkurovat vysoce výkonným řešením, které nabízejí centralizované finanční instituce jako Visa a SWIFT. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v angličtině)

Finanční obr SBI přináší do světa kryptoměn 23 milionů klientů

Japonský finanční gigant SBI (partner Ripple) oznámil, že jeho nová kryptoburza VCTRADE bude oficiálně spuštěna již v březnu. Vklady a výběry pro Bitcoin, XRP a Ethereum už fungují, neboť platforma se připravuje na finální umožnění obchodování.

Generální ředitel SBI, Yoshitaka Kita, oznámil prostřednictvím svého twitter účtu, že burza bude také již při spuštění podporovat Bitcoin Cash. Společnost SBI očekává, že bude mít podporu masivní uživatelské základny s více než 23 miliony lidí. Více se dočtete zde: https://dailyhodl.com/ (v angličtině)

Hashpower Bitmainu je aktuálně na 16měsíčním low


Dva z poolů, provozovaných společností Bitmain, zaznamenaly největší pokles za 16 měsíců. K tomuto smutnému rekordu dochází po neustálém klesání cen kryptoměn. V první polovině minulého roku dva pooly, které provozuje společnost Bitmain, konkrétně BTC.com a Antpool, spolu vyprodukovaly 42 % hashrate. Avšak v současné době společnost čelí masivnímu poklesu. Aktuálně je to 26 procent z celkového hashrate, což znamená 16měsíční minimum.

Jedním z možných důvodů poklesu by mohla být skutečnost, že v lednu tohoto roku oba spoluzakladatelé Bitmainu, Jihan Wu a Micree Zhan Ketuan, odešli z řídících funkcí společnosti, přičemž zároveň jmenovali nového generálního ředitele. Kromě toho se v prosinci 2018 začaly objevovat zprávy, že společnost má v roce 2019 propustit asi 50 procent svých zaměstnanců. Mluvčí Bitmainu se k situaci vyjádřil takto:


„V tomto roce došlo k určitému přizpůsobení počtu našeho personálu, protože chceme a budeme pokračovat v budování dlouhodobě udržitelného podnikání. Musíme se nyní opravdu zaměřit na věci, které jsou klíčové pro tuto misi a ne na podružné věci. „


Více se dočtete zde:
https://www.livebitcoinnews.com (v angličtině)

Huobi spouští USD bránu pro globální obchodníky s kryptoměnami

Konglomerát Huobi Group, založený v Singapuru, si pro rok 2019 dává za prioritu partnerské vztahy s Wall Street. Společnost dominuje několika globálním trhům s kryptoměnami a to částečně i kvůli její popularitě mezi čínskými obchodníky s plnými kapsami.

Nyní americká sesterská burza HBUS (jde o samostatný subjekt financovaný především generálním ředitelem společnosti Huobi Leonem Li), využívá svoji celosvětovou síť a snaží se proniknout do Severní Ameriky. Začíná to partnerstvím se společností Nevada Trust, která poskytne služby vkladů a výběrů pro uživatele burzy. Jako součást tohoto úsilí bude nyní Huobi.com umožňovat obchodování v páru USD-krypto pro Bitcoin, Ethereum a dolarem krytý stablecoin Tether. Generální ředitel společnosti HBUS Frank Fu řekl:


„Mohli bychom být distribučním kanálem či bránou, která spojuje západ a východ. Mnoho amerických finančních produktů a služeb je vysoce hodnoceno, takže vyvíjíme úsilí, abychom byli schopni nabídnout tyto produkty a služby našim investorům na celém světě.“


Více se dočtete zde:
https://www.coindesk.com/ (v angličtině)

Co číst dále?

Dle Forbes je Ripple jednou z nejlepších fintech společností pro rok 2019

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek H.

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Magor Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Magor
Host
Magor

Tak že nejdříve to Dumpne ze současných 3 400 usd jak každý Jouda předpovídá na 1 200 usd a pak to Pumpne o 84 % na cenu něco kolem 2 200 usd a všichni budou se rozplývat štěstím jak nám ten BTC udělal krásných 84 % ale v konečném součtu to vlastně spadlo z 3 400 na 2 200 po krásném Pumpu když nám to Dumplo z 3 400 na 1 200 usd a pak přišel úžasný Pump o 84 % , to jsou mi vyhlídky .To v podstatě hodleři můžou všichni vystoupit protože na to vydělávají jen tradři ,… Číst vice »

Magor
Host
Magor

Coinbase má taky přes 20 milionu klientů a hovno s toho !