[Zprávy] Cameron Winklevoss: Bitcoin je budoucností peněz • Kryptoměny pomalu dobývají mainstream…

0
(0)

Cameron Winklevoss: Bitcoin je budoucností peněz • Studenti by raději vzali jeden dolar než jeden Bitcoin • Kraken vyvrátil tvrzení Petra Schiffa o kryptoměnách • Halving má být obrovským cenovým spouštěčem • Kryptoměny pomalu dobývají mainstream

Cameron Winklevoss: Bitcoin je budoucností peněz

Zakladatel a spolumajitel burzy Gemini a rovněž velmi důležitá osoba kryptosvěta. Přesně to vše je Cameron Winklevoss (stejně jako i jeho dvojče Tyler). Kryptoměnám se oba věnují téměř od začátku a spustili již nejeden startup a projekt založený na blockchainu. Oba se velmi často objevují i ​​v různých rozhovorech nebo na konferencích. Při jedné takové příležitosti se právě Cameron nedávno vyjádřil, že si myslí, že Bitcoin je budoucností peněz. Rovněž řekl, že se sám často setkává s lidmi, kteří si myslí, že investování do kryptoměn je šílenství. On na to však odpovídá tak, že i kdyby bylo, tak je určitě třeba se zapojit, protože budoucnost peněz se nám nyní mění před očima a to právě díky kryptoměnám.

Více o jeho vyjádřeních si můžete prohlédnout v této krátké zprávě: crypto-reporter.com (v angličtině)

Studenti by raději vzali jeden dolar než jeden Bitcoin

Takový zajímavý průzkum (s ještě zajímavějšími výsledky) se odehrál na University of Colorado Boulder v Americe. Tvůrci YouTubového kanálu Capital Creators se rozhodli pro průzkum, ve kterém měli studentům nabídnout jeden dolar nebo jeden Bitcoin (v době natáčení průzkumu měl Bitcoin hodnotu kolem 5 400 dolarů). Celkem šokující zjištění bylo, že většina studentů si raději vybrala jeden dolar. Proč by mladí lidé na této univerzitě ale upřednostnili hodnotu 1 dolaru před 5 400 dolary? “Nečekaně” byla jedna z nejčastějších odpovědí, že dolar je hmatatelný, viditelný a “tady” (na místě před nimi). Rovněž mnoho z nich řeklo, že Bitcoin je pro ně riskantní a za jeden dolar si umí hned něco koupit.

Více o tomto zajímavém průzkumu si můžete přečíst zde: bitcoinist.com (v angličtině)

Kraken vyvrátil tvrzení Petra Schiffa o kryptoměnách

Jeden z předních kritiků kryptoměn a rovněž velký zastánce zlata, Peter Schiff, už dlouhou dobu tvrdí, že kryptoměny jsou zbytečné. Jeho hlavním argumentem má být fakt, že lidé nebudou nikdy pracovat za kryptoměny. Kraken se tedy rozhodl, že toto tvrzení popře. A tak se i stalo. Kraken totiž ihned zareagoval na jeho tvrzení, když prostřednictvím svého Twitteru oznámil, že jen v měsíci dubnu vyplatil 250 mezd v kryptoměnách. Burza rovněž sdělila, že zájem o výplatu v kryptoměnách neustále stoupá a každý měsíc ji chce takto vyplatit více a více zaměstnanců. V návaznosti na výše řečené je tedy celkem zarážející a zajímavé, že na stránce Petra Schiffa si můžete koupit zlato a to přímo prostřednictvím Bitcoinu.

Více na toto téma se dočtete zde: bitcoinist.com (v angličtině)

Halving má být obrovským cenovým spouštěčem

Alespoň na to se má spoléhat velká většina Bitcoin býků. Halving (rovněž známý také jako halvening) se děje jednou za 4 roky (většinou) a ten nejbližší čeká BTC už příští rok. Díky halvingu jsou odměny za vytěžení BTC nižší, a to přesně o polovinu. Poslední halving (v roce 2016) snížil odměny na 12,5 BTC za vytěžený blok. Halving v roce 2020 tedy sníží odměnu na 6,25 BTC. Avšak právě po halvingu v roce 2016 cena vyletěla postupně z 1 000 dolarů až na téměř 20 000 dolarů. A přesně to mnoho lidí opět očekává i u halvingu v roce 2020. Několik Twitter účtů už provedlo i vlastní průzkumy ve formě anket s otázkou, co se stane po halvingu v roce 2020. Možnost “růst ceny” byla vždy zvolena největším počtem hlasů.

Více o této zprávě se dočtete na tomto linku: ethereumworldnews.com (v angličtině)

Kryptoměny pomalu dobývají mainstream


Tomuto tématu se věnujeme téměř každý den a důvod, proč tak činíme, je přitom zcela jednoduchý. Kryptoměny jsou tu od toho, aby byly používány. Zatím však o nich ještě neví tolik lidí, aby byl potenciál kryptoměn plnohodnotně využit. A právě proto je nyní ideální čas na marketing. To si uvědomuje i společnost CoinMarketCap, kterou jistě netřeba žádnému fanouškovi kryptoměn představovat. Ta se nyní rozhodla, že bude hlavním sponzorem izraelského fotbalového týmu. Yossi Benayoun, jedna z největších hvězd klubu Beitar Jerusalem, je totiž velkým fanouškem Bitcoinu a investorem do kryptoměn. A tak měl v posledním zápase Beitar přímo na dresech název stránky CoinMarketCap a rovněž loga kryptoměn jako Bitcoin, Ethereum nebo EOS. Dokonce je hráči měli na sobě v zápase proti obrovskému fotbalovému gigantu Atlétiku Madrid. Ten dokázali porazit 2: 1. Že by tak kryptoměny nosily štěstí?

Pokud si chcete tyto dresy důkladněji prohlédnout, klikněte na tento link: ccn.com (v angličtině)

Co číst dále?

[PREDIKCE] Bitcoin dosáhne nového historického maxima do konce roku

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mustafa Ahmed Kokotino

Když má někdo tři prdele Bitcoinu tak je jasné že bude vychvalovat Bitcoin do nebes , přeci nebudou tvrdit že to je shit coin bez budoucnosti když si na tom postavili byznys .

Mustafa Ahmed Kokotino

Lidi jsou jen hloupé ovce a tento průzkum to jen dokázal , když si vezmete přes 4 .5 milionu lidí si spoří na důchod v různých státních či soukromých fondech a díky 2.5% inflace jsou tyhle fondy většinou ztrátové a jdou do mínusu ale přes 4 miliony ovcí si tam spoří na svůj důchod a to nejdůležitější je že aby sis důchodu užil musíš vkládat do fondu víc jak 5 tisíc za měsíc podobu 30 let a průzkum ukázal že většině ovcí spoří pod 1000 kč a myslí si že jim stát díky tomu zajistí klidné stáří a pro takové lidi je Bitcoin zlo či letadlo podvod atd.Ale každý je svým strůjcem svého osudu jestli někdo věří různým státním fondům jak mu naspoří miliony k důchodu je to jeho věc to stejné platí i u těch studentů , věří dolaru než Bitcoinu je to správné rozhodnutí pro jejich budoucí život , k čemu ti je bitcoin k hovnu, proč si spořit na důchod v bitcoinu když lepší budu věřit fondu a že budu díky inflaci v prdeli a nic mi to nepokryje ? to už neřeším důležitá je jistota v to co věřím .

spot_img