[PREDIKCE] Bitcoin dosáhne nového historického maxima do konce roku

12
predikce

Přibližně před rokem jsem udělal svou první velkou predikci. Na základě fundamentů jsem odhadl, že Bitcoin by se mohl do konce 2018 vrátit na přibližně 12 000 $. No, nevyšlo mi to. Těsně před Silvestrem Bitcoin dosáhl svého minima – 3150 $ – hodnoty, na kterou se už pravděpodobně nikdy nevrátí.

Disclaimer/ Tento článek nelze považovat za investiční poradenství. Za případné ztráty způsobené nevhodnými nákupy a prodeji neručíme!

Teď jsem však mnohem chytřejší, mám lepší přehled o trhu a vyzbrojen radami od mnoha odborníků na krypto přicházím s další predikcí. Tentokrát nebudu konkrétní a nepokusím se odhadnout přibližnou hodnotu.

Jak naznačuje nadpis, odvážím se tvrdit, že:

Bitcoin do konce roku dosáhne nové ATH!

Jinými slovy, překoná 20 000 $.

Důvodů, proč si to myslím, je hned několik. Nebudu je rozebírat podrobně, ale zmíním ty nejdůležitější.

Rok 2019 je zatím pro Bitcoin skvělý. Král kryptoměn roste výrazně rychleji než trh s akciemi. Během tohoto roku již zaznamenal více než 170% profit. Zatímco akciové indexy v poslední době kvůli obchodním válkám mezi Čínou a USA padají a jejich růst je uměle udržován FEDem a americkou vládou, Bitcoin roste na základě důležitých fundamentů.

(o všech těchto fundamentech jsme psali na Kryptomagazínu)

  • Do trhu s kryptoměnami už zase začali přicházet noví lidé
  • Je výrazně méně manipulován, než jak tomu bylo v minulosti
  • Kryptoměnové burzy oproti minulým letem výrazně zlepšily své služby
  • Technologičtí giganti jako Facebook chystají vlastní kryptoměny
  • Banky vytvářejí vlastní kryptoměny (Goldman Sachs – Circle, JP Morgan)
  • Velké firmy, které spravují biliony (ano, biliony) dolarů v portfoliích svých klientů, nakupují kryptoměny (hlavně Fidelity)
  • Bitcoin už nepřímo začínají přijímat i velké potravinové řetězce
  • Na Amazone už můžete platit Bitcoiny

A pokračovat opravdu nemá smysl. Kryptoměny nejen že v poslední době chytily druhý dech, ony sprintují maraton! Krypto přitahuje největší talenty. Decentralizované technologie postupně dospívají a jejich využitelnost ve světě každým dnem stoupá a přesto, že Bitcoin během následujícího měsíce bude muset nějakým způsobem korigovat svůj růst a na nějakou dobu pravděpodobně vstoupí do období akumulace, jsem si jistý, že na podzim se opět nastartuje a zimu už oslavíme na novém ATH.

Konec roku je pro Bitcoin historicky nejlepší. Pouze v letech 2014 a 2018 v zimě ze zjevných důvodů klesal.

Vyplatí se tedy nakoupit?

No samozřejmě! Bitcoin se VŽDY vyplatí nakoupit! Samozřejmě, je třeba vyzbrojit se dávkou trpělivosti. Jde o velmi volatilní aktivum, které je schopno bez jakéhokoliv varovného signálu padnout o 5–10 %. Z dlouhodobého hlediska se však nakonec vždycky vzchopil. Vzhledem k tomu, co se děje na trhu, opravdu nevidím důvod, proč by tento trend neměl pokračovat.

Závěr

Na závěr chci ještě dodat, že tuto predikci netřeba brát příliš vážně. Ať už dosáhneme nového ATH nebo ne, rok 2019 bude skvělý. V každém případě, křišťálovou kouli nevlastním, a pokud mi tato predikce nevyjde, tak nevadí! Já si to za rok zase velice rád zopakuju.

12
Komentujte

avatar
2 Comment threads
10 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
LukasAstalavistaMarekPetrPablo72 Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

Naprostý souhlas , ta nejdůležitější věc je že kryptoburzy ať už binance coinbase či bitfinex nabiraji na důvěře a proto se obchodníci nebojí na těchto burzách obchodovat . A to je dle mého asi největší důvod proč kryptosektor roste .
A ano v tuto chvili je takový hlad po dobře ceně jakéhokoli krypta že už těžko půjde masivně dolů.

Lukas
Host
Lukas

proc by se nevratil treba k 4000USD? Vse je mozne, velryba udela mega vyprodej a situace se bude opakovat… vystoupame treba na 10000USD a pak nastane mega vyprodej a padneme zase na hubu – temer (4000), nikdo nevi dne u krypto 😀

Petr
Host
Petr

Může ano ale celý minulý rok všichni krypto zatracovali a předvídali krach . V médiích analitici zprávy systém teď jeden nebo 2 roky budou všichni krypto chválit říkát že je to nutnost,nejlepší investice atd. Je to standartní plán. Pro to odjakživa mají trhy grafy nahoru dolů. ?

Petr
Host
Petr

Děkuji za minusy alespoň vím že dělám svou práci dobre rano jsem radil nakupovat nové krypto na binance zisk si najdete sami ……když vydělate 1 mega za den nějaký minus je k smíchu. TFUEL a PHB.

Astalavista
Host
Astalavista

dám ti plus

Marek
Host

Jestli ATH bude 100000 výprodej cca 80% tak to spadne na 20000.?

Pepík Vissarionovič Stalin
Host
Pepík Vissarionovič Stalin

Marek Kdyby si nebyl blbý tak musíš vědět že čím větší tržní hodnota Bitcoinu tím hůř manipulovatelná .A kolik bude mít Bitcoin tržní hodnotu při 100 k ? to je přes jeden a půl biliardy dolarů a ted se tě zeptám proč nejdou manipulovat akcie Microsoftu ,Amazon .Appleu, proč nedělají PUMP and DUMP ?? protože mají vysoký tržní kapitál a na to aby si udělal PUMP and DUMP těchto firem musel bys investovat a tím i riskovat obrovský kapitál to ani Bill Gates by na to ze svým majetkem nestačil.Ty to firmy mají tržní hodnoty přes 700 miliard dolarů a… Číst vice »

Marek
Host

Pepík. Asi jsem hloupý ale rozdíl mezi regulovanou a neregulovanou burzou je v tom že na neregulované jde dělat pump and dump.

Pepík Vissarionovič Stalin
Host
Pepík Vissarionovič Stalin

Lukas Můžu se tě na něco zeptat pane odborníku ? když Velryba zadá prodej a podle vás automaticky když prodá Velryba velký počet Bitcoinu proč podle vás půjde cena dolů??? přeci z logické stránky musí být u prodeje 2 investoři jeden koupí druhý mu to prodá ptám se proč by měla jít cena dolů při prodeji Velryby když na druhé straně stojí druhá Velryba a ta zas nakupuje velký počet Bitcoinu od té první velryby , vysvětli my proč by měla druhá Velryba automaticky prodělat jen proto že ji vyslovuji jako druhou a první vydělat jen proto že že ji… Číst vice »

Pablo72
Host
Pablo72

Pepiku Pepiku, já Ti to teda vyvětlím… cena jde dolů proto, že na trhu není v té chvíli dostatečná kupní síla = dostatečný objem objednávek…
a takovej market-order prostě funguje tak, že když se nevyplní nákupní objednávkou na aktuální ceně, tak jde na první objednávku níž… a tak pořád dokola…dokud se nevyplní celý…
Takže když nějaká velryba, jak bylo výše řečeno, vysype 20-30k BTC, jak tomu bylo na podzim (zřejmě v několika krocích, protože chytře/vychytrale využije kaskádový efekt stoplossů /taky market-orderů/), tak pak cena prostě JEDE DOLŮ…
U nákupů je to opačně.
Takže tak..

Pablo72
Host
Pablo72

A to jsem ještě zapomněl na davovou reakci retailových obchodníků, kteří v panice začnou prodávat též…
Ale nemluvím o tom proto, že bych si to přál, nebo že bych chtěl strašit (ať už jiný, nebo sebe), ale proto, že to je v krajním případě možné…
To jsou právě ty nevýhody (i výhody) neregulovaného trhu.
Ale stejně by mě zajímalo, jak to na ten podzim bylo, protože ten graf je zalomenej, jak stará Blažková… podle mě nic organickýho…a analyticky zařaditelnýho… Jestli někdo přelejval kapitál do BSV?… Nevim.. Kdo ví…

Lukas
Host
Lukas

bohuzel to az tak krajni pripad neni, resp. i z tohoto krajniho pripadu clovek muze tezit…