[Zprávy] Byl Bitcoin Cash manipulovaný? Obžalováni jsou velcí hráči • Krypto Pump-and-Dump schémata generují 7 milionů USD denně…

0
pravomoc

Byl Bitcoin Cash manipulovaný? Obžalováni jsou velcí hráči • Krypto Pump-and-Dump schémata generují 7 milionů USD denně • 38 % pracovníků na volné noze pravidelně používá kryptoměny • PayPal spustil interní kryptoplatformu

Byl Bitcoin Cash manipulovaný? Obžalováni jsou velcí hráči

UnitedCorp, telekomunikační společnost a společnost pro vývoj informačních technologií, žaluje velké hráče za údajný komplot při ovlivňování sítě Bitcoin Cash. Obžalované jsou společnosti Bitmain, Kraken, Roger Ver a Bitcoin.com kvůli údajné manipulaci sítě Bitcoin Cash pro svůj osobní zisk.

Žaloba byla podána k americkému okresnímu soudu na Floridě. Říká se v ní, že uvedení hráči shromáždili své kolektivní zdroje k tomu, aby mohli manipulovat trhem ve svůj vlastní prospěch a na úkor zúčastněných stran BCH – zejména společnosti UnitedCorp. Dále se v žalobě můžeme dočíst, že jde o dobře plánované schéma, které skutečně způsobilo zhroucení trhu a ztrátu více než 4 miliard dolarů. To vedlo k tomu, že mnozí držitelé Bitcoinu utrpěli nenapravitelné škody.

Společnost UnitedCorp očekává od tohoto kroku ozdravení trhu BCH, odškodnění a zastavení pokračujících kroků proti síti BCH nyní i v budoucnosti. Hodnota kompenzace, kterou požaduje společnost UnitedCorop, ještě není určena. Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

Krypto Pump-and-Dump schémata generují 7 milionů USD denně

Podle Massachusetts Institute of Technology (MIT) využili dva výzkumníci na prestižní Imperial College London umělou inteligenci (AI) a strojové učení k tomu, aby analyzovali stovky kryptografických Pump-and-Dump schémat. Cílem bylo zjistit způsob, jak je detekovat před tím, než se objeví.

Jiahua Xu a Benjamin Livshits z Imperial College v Londýně zjistili, že na krypto trhu se každý den realizují nejméně dvě Pump-and-Dump schémata. Denně přitom v průměru produkují 7 milionů dolarů denního objemu obchodování.

Výzkumníci také uvedli, že během každého čtvrtletí se uskuteční stovky těchto schémat a nejlepší způsob, jak se před nimi ochránit, je zcela se vyhnout kryptoměnám, které vykazují jakékoli známky umělého zvyšování ceny. Více se dočtete zde: https://www.ccn.com/ (v AJ)

38 procent pracovníků na volné noze pravidelně používá kryptoměny

 Z nedávno zveřejněných výsledků průzkumu společnosti Humans.net, jehož část zastřešila společnost Joseph Young, vyplývá, že z reprezentativního vzorku 1100 sledovaných lidí (všichni pracovníci na volné noze), kteří žijí a pracují v USA, jich 38 procent (385) pravidelně používá kryptoměny. 24 % freelancerů ještě o kryptoměnách neslyšelo a 41 % je zatím ještě nikdy nevyužilo. Respondenti uvedli jako největší výhody kryptoměn mezinárodní platby a vyloučení zprostředkovatelů z plateb.


Digitální nezávislí pracovníci tradičně upřednostňují hotovostní platby. Jedním z důvodů je, že ne vždy mají pevný pracovní vztah, a proto se zaplacení může stát problémem. Bitcoin a další kryptoměny jsou řešením tohoto problému. Více se dočtete zde: https://www.ccn.com/ (v AJ)

PayPal spustil interní kryptoplatformu

Společnost PayPal údajně spustila novou interní kryptoplatformu určenou k výuce svých zaměstnanců o ekonomice tokenů. Jak firma uvedla, tak platforma založená na blockchainu umožňuje zaměstnancům získávat tokeny (Bitcoin, Ripple a XRP, Stellar, Ethereum, EOS, Litecoin, VeChain) zapojením se do podnikových iniciativ.

Zaměstnanci mohou získat přístup k tokenům přes interní webové stránky společnosti a získávat je díky aktivní účasti na programech souvisejících s inovacemi a prospěšnými nápady. Avšak tokeny nemají mimo společnosti PayPal žádnou hodnotu. Jsou obchodovatelné pouze mezi zaměstnanci uvnitř společnosti. Více se dočtete zde: https://dailyhodl.com/ (v AJ)

Přeloženo ze slovenského originálu, dnešní přehled zpráv pro vás připravil Marek H.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na