[Zprávy] BTC futures na ATH • LAMB na Bittrexu • Tezos jde do hardforku • a další novinky dne

0
cme bitcoin futures

Dnes pro vás máme spoustu zajímavých novinek. Další indikátor zájmu o investice do BTC je na ATH, burza Bittrex zalistovala LAMB, Tezos čeká hardfork, G20 se se chystá i na kryptoregulace a to není vše.

CME hlásí rekordní počty kontraktů Bitcoin futures

CME Group, největší světový derivátový trh podle počtu obchodovaných kontraktů, uvádí, že Bitcoin futures v úterý vytvořily nový rekord. Počet otevřených smluv na BTC dosáhl historického maxima 5 311 v celkové výši 250 milionů USD. CME uvádí, že nárůst naznačuje příliv kapitálu od institucionálních investorů.

Více o BTC futures si můžete přečíst zde: Jak obchodovat BTC futures

Bittrex zalistoval LAMB

Podle týdenních oznámení Crypto Listing a Delisting byla kryptoměna LAMB zalistována na Bittrexu. LAMB je již zalistována i na jiných burzovních platformách, jako je OKEx a Gate.io.

Tezos čeká hardfork

Tezos čeká hardfork ještě tento rok a to po několika vážných sporech. Vývojáři Tezosu plánují hardfork a vytvoření kryptoměny nazvané „Dune“. CEO Tezosu Shaun Belcher to nazval „únikovým podvodem“.

Více v AJ zde.

G20 chce více regulovat kryptoměny

V regulaci kryptoměn dojde k posunu, protože na nadcházejícím summitu G20 zástupci jednotlivých zemí vyhodnotí nový návrh právních kroků navržených mezinárodní finanční akční skupinou (FATF). FATF zveřejní návrhy 21. června. Záměrem je stanovení nových mezinárodních standardů pro kryptopodniky.

Více v AJ zde.

Rusko schválí digitální měny a ICO, ale Libra mezi nimi není

Digitální aktiva a ICO by měly do dvou týdnů získat v Rusku právní status a stát se regulovanými. Nová kryptoměna Libra však nebude na seznamu schválených. Duma přijme také samostatný návrh zákona, který bude upravovat počáteční nabídky mincí (ICO). Tento koncept se stane součástí širšího zákona o alternativních způsobech získávání prostředků prostřednictvím crowdfundingu.

Další info v AJ zde.

Japonsko: počet stížností na kryptoměny se zvýšil o 69%

Japonská agentura pro ochranu spotřebitelů (CAA) zjistila, že stížnosti, týkající se kryptoměn, dosáhly počtu 3 657 případů. Tento údaj představuje nárůst o 69% oproti údajům za rok 2017, kdy to bylo 2 166 případů. Nárůst počtu stížností je dalším náznakem popularity kryptoprůmyslu i přes medvědí trh v roce 2018.

Další info v AJ zde.

Tweet dne

(Ano, vím, „není to kryptoměna!!!“ budou někteří křičet. Je i není. Ve vztahu k USD nebo PayPalu je Libra kryptoměna, ve vztahu k Bitcoinu, ZCash nebo DAI není Libra až tak úplně kryptoměna.)

Co číst dál

Libra – vše co jste chtěli vědět (a nebáli jste se zeptat)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na