[Zprávy] Bitstamp zvyšuje svou rychlost • Blockchain.com u příležitosti přidání Stellar rozdává XLM v hodnotě 25 dolarů…

1
815
speed rychlost

Kryptoburza Bitstamp bude 1250krát rychlejší • Blockchain.com přidal podporu Stellar a rozdává XLM v hodnotě 25 dolarů • Hublot vyrobil u příležitosti 10. výročí Bitcoinu hodinky věnované této kryptoměně • Hackeři infikovali virem téměř 700 000 stránek s cílem ukrást Bitcoin

Kryptoburza Bitstamp bude 1250krát rychlejší

Jedna z největších a nejznámějších kryptoburz na starém kontinentu, Bitstamp, slibuje díky spolupráci s technologickou společností Cinnober významné zrychlení zpracování objednávek na své platformě. Díky obchodnímu systému TRADExpress, kterým Cinnober nahradí dosud používaný systém Bitstampu, dosáhne až 1250krát rychlejšího párování orderů.

David Osojnik, šéf technického oddělení Bitstampu, se k novému systému vyjádřil slovy:

„Rychlost párování objednávek se zvýší až 1250krát, přičemž propustnost naroste až 400násobně. Zvýšená výkonnost zajistí, že naše platforma bude schopna uspokojit jakoukoli úroveň poptávky. Náš systém byl dostatečně silný na to, aby zvládl nápor během masivní rally loni v zimě, ale touto aktualizací zajistíme, že obchodování na naší platformě zůstane permanentně stabilní…“

Více se dočtete zde: koinalert.com (v angličtině).

Blockchain.com přidal podporu Stellar a rozdává XLM v hodnotě 25 dolarů

Populární kryptoměna Stellar se stala v pořadí čtvrtým aktivem (vedle Bitcoinu, Bitcoin Cashe a Etherea), které je možné uchovávat z peněžence Blockchain.com. O oblíbenosti této peněženky svědčí i fakt, že na její platformě bylo vytvořeno již více než 30 milionů účtů. V souvislosti s integrací Stellar spustili provozovatelé peněženky akci, kdy každému držiteli účtu pošlou kryptoměnu XLM v hodnotě 25 dolarů zdarma. Podmínkou je mít peněženku blockchain.com a ověřit svou totožnost. Pro podrobnější informace ohledně akce můžete kliknout na tento odkaz.

Více se dočtete zde: zycrypto.com (v angličtině).

Hublot vyrobil u příležitosti 10. výročí Bitcoinu hodinky věnované této kryptoměně

Švýcarský výrobce luxusních hodinek Hublot se přidal k oslavám 10. výročí Bitcoinu a při této příležitosti vyrobil model s jeho tématikou. Hodinky nesou označení BIG BANG MECA-10 P2P, a jak se dalo očekávat, zakoupit si je lze jen za BTC. Na trh se dostane celkem 210 kopií, přičemž tento počet odkazuje na 21 milionů Bitcoinů, které mohou být celkově vytěženy.

Zajímavostí je i unikátní číslo, které budou mít každé hodinky vyryté. Soubor číslic bude odpovídat číslu transakce, kterou si majitel hodinky pomocí Bitcoinu zaplatil. Pokud vás tento produkt oslovil, připravte si přibližně 25 000 dolarů. Pardon… 3,8 BTC.

Více se dočtete zde: thenextweb.com (v angličtině).

Hackeři infikovali virem téměř 700 000 stránek s cílem ukrást Bitcoin

Hackeři zaútočili na jednu z nejpoužívanějších internetových služeb na analýzu návštěvnosti, StatCounter, s cílem ukrást Bitcoin klientům kryptoburzy Gate.io. Podle zveřejněné analýzy hackeři modifikovali kód, který si majitelé stránek vkládají na své weby, aby jim StatCounter monitoroval provoz a návštěvnost jejich webové stránky. Předběžně by mělo být infikováno více než 688 000 webů.

Útok byl přitom nadesignovaný tak, aby klientům burzy Gate.io byla při výběru nebo převodu BTC přepsána cílová adresa, kam bude kryptoměna poslána. Ta samozřejmě patřila hackerům, a majitelé jim tak nevědomky poslali svá aktiva v domnění, že je odesílají na správnou adresu.

Jako první objevili škodlivý vir odborníci ze slovenského ESETu. Podle jejich slov skript automaticky vygeneroval novou Bitcoin adresu při každém jeho spuštění. Navzdory přetrvávajícímu narušení bezpečnosti je těžké říci, kolik jednotlivců bylo daným útokem celkově postiženo. Burza Gate.io, která každodenně zpracovává BTC v hodnotě přibližně 1,7 milionu dolarů, proto vyzvala své klienty k používání dvoufaktorové autentizace a dvoustupňového loginu. Zároveň klienty ujistila, že analytický nástroj StatCounter ze svých stránek odstraní.

Více se dočtete zde: thenextweb.com (v angličtině).

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín připravil Dalibor.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
yakoshi Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
yakoshi
Host
yakoshi

Jo XLM na Blockchain.com funguje, dneska to dorazilo. Příjemný uvítání.