[Zprávy] Bitcoin se začal prodávat ve francouzských tabákových obchodech • Thajsko udělilo 4 kryptolicence, 2 odmítlo…

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Všechny trhy po nepovedené debatě Trumpa s Bidenem v rudé • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin a globální akcie klesly...

[Večerní souhrn článků] • Investoři přesunuli miliony dolarů z Coinbase • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Bitcoin se začal prodávat ve francouzských tabákových obchodech • Thajsko udělilo 4 kryptolicence, 2 odmítlo • Canaan údajně zvažuje IPO v NY • ShapeShift propouští kvůli recesi kryptoprůmyslu • Japonský finanční regulátor odmítá zájem o Bitcoin ETF

Bitcoin se začal prodávat ve francouzských tabákových obchodech

V návaznosti na sdělení z listopadu 2018 spustila společnost Kepelerk partnerství se šesti tabákovými centry ve francouzském hlavním městě. Spolupráce vyústila ke spuštění prodeje Bitcoin poukázek v tabákových prodejnách. Poukázky jsou splatné prostřednictvím kryptopeněženky společnosti Kepelerk.

Adil Zakhar, jeden ze spoluzakladatelů společnosti Keplerk, uvedl, že celkový počet tabákových prodejen, které se zapojí do prodeje Bitcoinu do konce tohoto týdne dosáhne čísla 100. Potvrdil také, že do začátku února to bude 6500 a doufá, že nabídne ještě více dveří, přes které mohou noví uživatelé vstoupit do kryptosvěta.

Více se dočtete zde: https://www.ccn.com/ (v AJ).

Doporučujeme také: Rusko vymění USD za Bitcoin

Thajsko udělilo 4 kryptolicence, 2 odmítlo

Thajsko oficiálně udělilo licence třem kryptoburzám a jednomu kryptomakléři. Dvě burzy byly zamítnuty a jedna je stále předmětem průzkumu. Tři schválené burzy jsou Bitcoin Exchange Co. Ltd. (Bx), Bitkub Online Co. Ltd. (Bitkub) a Satang Corporation (Satang Pro). Schválený zprostředkovatel je Coins Th Co. Ltd.

Žádost o licenci podanou místní kryptoburzou Coin Asset Co. Ltd. se stále přehodnocuje, ale společnost je oprávněna pokračovat v činnosti. Žádosti o kryptolicence podané společnostmi Cash2coin Co. Ltd. a Southeast Asia Digital Exchange Co. Ltd. (Seadex) byly zamítnuty. Důvodem bylo, že pravidla KYC byly v rozporu s přijatelnými standardy a bezpečnost IT a kybernetických systémů nemohla být ověřena.

Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v AJ).

Canaan údajně zvažuje IPO v NY

Canaan údajně zvažuje IPO (Initial Public Offering) v New Yorku. Canaan je jedním z hlavních hráčů bitcoinového těžebního průmyslu, který prodává své výrobky pod značkou Avalon. V roce 2017 zaznamenala příjmy ve výši 191 milionů USD, a to i přes tvrdou konkurenci v této oblasti.

Zdroje, které nechtějí být jmenovány, podle Bloombergu uvedly, že jednání jsou v počátečním stádiu a není jisté, zda budou úspěšná. Zprávy o snaze zalistovat IPO v USA se objevují v časech nejistoty v mining sektoru Bitcoinu. Společnost se loni pokusila zalistovat IPO v Hongkongu, ale selhala.

Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v AJ).

ShapeShift propouští kvůli recesi kryptoprůmyslu

Platforma digitálních aktiv ShapeShift propustila jednu třetinu svého týmu kvůli dramatické a vážné kryptorecesi, z opatrnosti kvůli náročnému regulačnímu prostředí. V podrobném prohlášení generální ředitel společnosti Erik Voorhees řekl s těžkým srdcem:

„Dnes jsme propustili 37 zaměstnanců, což zmenšilo velikost našeho týmu o třetinu. Je to hluboká a bolestivá redukce.“

Společnost Shapeshift není první společností, která pocítila negativní účinky dlouhodobého medvědího trhu v roce 2018. Například průmyslový gigant Bitmain propustil minulý měsíc celý vývojový tým společnosti Bitcoin Cash.

Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v AJ).

Japonský finanční regulátor odmítá zájem o Bitcoin ETF

Japonská agentura pro finanční služby (FSA) popřela, že zvažuje povolení na burzovní obchody (ETF) společnosti Bitcoin (BTC), oznámila správa Cointelegraph Japan.

Jak jsme vás informovali v pondělí, Bloomberg nedávno uveřejnil článek, v němž tvrdí, že japonský Úřad pro finanční služby zvažuje schválení nadace Bitcoin ETF s odvoláním na anonymní zdroj. V návaznosti na zprávy společnost Cointelegraph Japan kontaktovala regulátoru a zástupci FSA odmítli tvrzení společnosti Bloomberg s tím, že v současné době nezkoumají schválení krypto ETF.

Více se dočtete zde: https://cointelegraph.com/ (v AJ).

Co číst dál?

Například něco z technické analýzy:

Trend Lines – ako ich nájsť a správne zakresliť do grafu?

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín připravil Marek H.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře