[Zprávy] Bitcoin se může zotavit i bez mainstreamu, uvedl Frunstrat • Bitcoin a krypto nemají limity, říká ex-stratég Facebooku….

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Čínská státní digitální měna bude použita v Hongkongu • Uniswap přidal skoro 58 000 nových uživatelů za měsíc • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě.  TRHY Celková tržní kapitalizace kryptotrhů za...

[Večerní souhrn článků] • Důvod, proč byl John McAfee včera v Evropě zatčen • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Bitcoin se může zotavit i bez mainstreamu, uvedl Frunstrat • Bitcoin a krypto nemají limity, říká ex-stratég Facebooku • Bithumb expanduje do Spojených Arabských Emirátů • Liberland, nový Bitcoinu přátelsky nakloněný mikrostát, usiluje o uznání EU

Bitcoin se může zotavit bez mainstreamu, uvedl Frunstrat

Společnost Fundstrat Global Advisors zveřejnila svůj výhled na trh s kryptoměnami pro rok 2019. Dokument naznačuje příchod pozitivní nálady. Kromě toho se v něm také píše, že rok 2019 není nezbytně rokem mainstream breakoutu. Ve zprávě se uvádí, že společnost sice očekává v roce 2019 zotavení trhu, ale již neposkytla žádné přesné předpovědi týkající se budoucí ceny jakékoli digitální měny.

Zdá se, že tato očekávání jsou v rozporu s názorem Roberta Sluymera, stratéga společnosti Fundstrat Global Advisors, který nedávno uvedl, že Bitcoin a trh s kryptoprodukty obecně vykazují známky zranitelnosti.

Lee také odhalil důvody, díky kterým jeho společnost dospěla k výše uvedenému závěru. Zdá se, že existuje 10 faktorů, které pravděpodobně pomohou kryptoměnám se zotavit a jen jeden negativní. Jednou z klíčových věcí, nastíněných společností Fundstrat je Lightning Network. Více se dočtete zde:https://bitcoinist.com/ (v angličtině)

Bitcoin a krypto nemají limity, říká ex-stratég Facebooku

Ex-produktový stratég společnosti Facebook Tomer Federman říká, že Bitcoin a krypto vytváří neomezené a nevyčerpatelné příležitosti. V nově zveřejněném rozhovoru generální ředitel kryptoměnového hedgeového fondu říká:

„Když se podíváme zpět do minulosti, tak v minulém roce dosáhl Bitcoin v jednom bodě hodnoty 1000 dolarů. I dnes stále hovoříme o třídě aktiv, která v posledních letech funguje neuvěřitelně dobře. Myslím si, že je to jen začátek. Některé z projektů, které aktuálně vidím, stejně jako některé příležitosti, jsou bez omezení. Jsem opravdu nadšen těmito příležitostmi, které nám to přináší.“

Více se dočtete zde: https://dailyhodl.com/ (v angličtině)

Bithumb expanduje do Spojených Arabských Emirátů

Jihokorejská kryptoburza Bithumb oznámila, že podepsala memorandum o porozumění (MoU) se společností Nvelop, založenou ve Spojených Arabských Emirátech (SAE). Společně chtějí vytvořit licencovanou směnárna fiat-to-crypto. O záměru informovala společnost CoinDesk Korea.

Společnost Nvelop byla založena investičním fondem E11 v Abu Dhabi a firmou rizikového kapitálu Trill Ventures Group se sídlem v Asii na financování blockchain obchodů v regionu Blízkého Východu a severní Afriky (MENA). Prostřednictvím nového partnerství plánuje Bithumb rozšíření v zemích MENA včetně států, jako Saúdská Arábie a Bahrajn.

Úřad pro regulaci finančních služeb v Abu Dhabi (FSRA) vydal regulační rámec, podle kterého musí být kryptoburzy licencované a schválené FSRA. Rámec také omezuje typy kryptoaktiv, které mohou firmy používat. FSRA plánuje vydat první kryptolicence, v rámci tohoto režimu, již v první polovině tohoto roku. Pokud to bude schváleno, znamenalo by to, že kryptoburza Bithumb by mohla začít v SAE fungovat kolem poloviny roku 2019. Více se dočtete zde:  https://www.coindesk.com/ (v angličtině)

Liberland, nový Bitcoinu přátelsky nakloněný mikrostát, usiluje o uznání EU

I v roce 2019 suverénní stát Liberand nadále usiluje o získání uznání klíčových lídrů Evropské unie a poslanců parlamentu. 31. ledna byla tento mikronárod, který si nárokuje pozemek mezi Chorvatskem a Srbskem, středem pozornosti předsedy Evropské komise Jean-Clauda Junckera.

Klíčoví členové Evropské komise nedávno diskutovali o zemi, která se nazývá Svobodná republika Liberland. Tato republika byla vyhlášena na území sedmi čtverečních kilometrů na břehu Dunaje v roce 2015 skupinou jednotlivců, kteří věří v liberální ideologii. Prezident Liberlanu Vít Jedlička a občané této malé země se snaží bojovat o uznání od světových vůdců, podle protokolu terra nullius. Před sedmi měsíci představil Liberland svůj případ členům Evropského parlamentu, snaží se, aby se stal uznaným suverénním národním státem. Dosud region získal více než 550 000 žádostí od lidí, kteří se chtějí stát občany Liberlandu.

Nyní byla otázka Liberlandu znovu otevřena na nedávné parlamentní schůzi, když 31. ledna požádal její prezident o pozemek mezi Chorvatskem a Srbskem. Jean-Claude Juncker, předseda Evropské komise, uvedl, že Liberland, také někdy nazývaný jako Gornja Siga, „vyžaduje další vysvětlení.“ To Vít Jedlička považuje za mimořádně důležitý vývoj a skutečný pokrok. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v angličtině)

Co číst dále?

Čínský miliardář Zhao Dong – Nakupujte Bitcoin teď, dokud to ještě nikoho nezajímá

[Bezpečnost] K čemu je VPN a proč začíná být její používání nutností

 

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek H.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře