[Zprávy] Bitcoin prudce oslabil • 76% kryptoderivátů se obchoduje na OKEXu a Huobi • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Trhy dnes předvedly ukázkovou volatilitu, kterou jsou pověstné. Po optimistickém růstu posledních několika dní došlo k prudkému propadu nejprve u Bitcoinu a poté i u většiny altcoinů. Bitcoin propad pod 10 000 poměrně rychle vyrovnal a zatím se drží těsně nad touto hranicí – aktuálně 10 059 USD, ovšem co čekat dále? Více v naší dnešní analýze. Altcoiny většinou okopírovaly Bitcoin a také se propadly.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete nyní sledovat pohodlně i u nás – zde.

Kryptoměny

Banky, Burzy

Regulace

Blockchain

81 milionů lidí si nyní může koupit v Japonsku kryptoměny přes Line

Line, největší japonská aplikace pro zasílání zpráv, představila svou novou japonskou kryptosměnárnu. Gigant sociálních sítí, který hlásí 81 milionů aktivních uživatelů měsíčně v Japonsku, nyní nabízí obchodování s BTC, XRP, ETH, BCH a LTC. Nyní, ve spolupráci s vlastní tuzemskou burzou, Bitmax, společnost tvrdí, že je připravena využít svého největšího trhu.

V obchodech 7-Eleven na Filipínách nyní můžete nakupovat i kryptoměny

Platforma pro kryptoinvestování Abra přináší možnost nakoupit kryptoměny v 6 000 maloobchodních prodejnách na Filipínách, včetně všech 7-Eleven obchodů se smíšeným zbožím. Společnost zahajuje iniciativu cash-to-krypto ve spolupráci s platební společností ECPAY pro elektronický obchod. Lidé mohou na svou Abra peněženku přidat kryptomšny pomocí kiosku CLIQQ uvnitř kteréhokoli 7-Eleven. Vyžaduje se minimální nákup 500 filipínských pesos, s 2% transakčním poplatkem.

76% všech kryptoderivátů se obchoduje na burzách OKEx a Huobi

Burza BitMEX, založená na Seychelách je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších platforem pro obchodování kryptoderivátů. Ale podle nové zprávy, zveřejněné dnes analytickým webem CryptoCompare, reagovaly konkurenční burzy rychle na rostoucí poptávku po kryptoderivátech. V případě OKEx a Huobi objemy obchodování skutečně už přesáhly objemy BitMEXu. Při přibližně 10 miliardách denně představovaly OKEx a Huobi dohromady 76% denních objemů derivátů. Předchozí lídři trhu, burzy BitMEX a bitFlyer představovaly jen 13% a 7% denních objemů.

Zuckerberg čelil kritice Libry v USA

Mark Zuckerberg z Facebooku povečeřel s vybranými zákonodárci ze Spojených států, kde se setkal s intenzivním zkoumáním svého projektu stable coinu pod názvem Libra.
Zuckerberg musel údajně vyvracet vážné obavy o soukromí, obavy týkající se závadného obsahu a otázky, jak tyto obavy řešit.

Čínský “kryptocar” promluvil v online lekcích o Libře a plánované čínské státní měně

Několik dní před oficiálním převzetím role Changchuan Mu, nový ředitel čínského Výzkumného ústavu pro digitální měny, vydala online šest přednášek o kryptoměnách. Zde zodpovídá Mu celou řadu kryptootázek, od technických funkcí Libry, až po její potenciální integraci do mezinárodního měnového systému, a přitom popisuje výhody čínské digitální měny ve srovnání s Librou. “Žádné země zatím nepřijímají Libru, ale stejně to už může být nezastavitelné,” řekl Mu ve třetí přednášce série. “Je velmi nepravděpodobné, že by regulátoři mohli zcela zabránit lidem v nákupu Libry, navzdory přísným předpisům.” Mu vysvětlil, že to, co by centrální banka mohla udělat, aby zabránila vstupu Libry do země, by bylo požádat všechny své platební instituce a komerční banky, aby nezpracovávaly veškeré transakce související s Librou. Stále však existuje několik zpětných kanálů, jejichž prostřednictvím by uživatelé mohli obejít zákaz nákupu Libry, uvedl.

Spojené Arabské Emiráty implementují blockchain k ověřování vzdělání a praxe zdravotníků

V rámci strategie Emirates Blockchain 2021 oznámila SAE databázi založenou na blockchainu pro hodnocení informací o vzdělání a praxi zdravotnických pracovníků, včetně lékařů, farmaceutů a techniků. Arabian Gazette uvádí, že to má pomoci vytvořit databázi všech zdravotnických profesionálů v zemi, která by vládě pomohla udržovat integritu databáze a umožnit zdravotnickým zařízením přístup k potenciálním zaměstnancům.

Co číst dále?

Decentraland – decentralizovaná zábava a teď i možnost vyhrát v Game Jam soutěži

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img