[Zprávy] Bitcoin poklesne pod 2 100 USD, na zotavení si počkáme • Používá Rusko Bitcoin k vyhnutí se sankcím?…

0
(0)

Zprávy a souhrny

Bitcoin poklesne pod 2 100 USD, na zotavení si počkáme • Používá Rusko Bitcoin k vyhnutí se sankcím? • Čína zavádí nové restrikce vůči blockchainu • Bitmain pozastavuje mining ve státě Texas • Bulharský daňový úřad chystá kontroly kryptoburz

Bitcoin poklesne pod 2 100 USD, na zotavení si počkáme

Technický analytik Murad Mahmud, který je absolventem univerzity v Princetonu a správně předpověděl několik minulých událostí, očekává, že Bitcoin dosáhne hodnoty přibližně 1 700 dolarů, což je zhruba polovina aktuální ceny. Předpokládá zopakování vývoje trhu z let 2014 – 2015. V tomto bezútěšném scénáři bude cena Bitcoinu klesat do poloviny 2. čtvrtletí tohoto roku až k hladině 1.700 USD. Bitcoin se poté bude pohybovat kolem této úrovně až do čtvrtého čtvrtletí předtím, než dojde k jeho zotavení. Více se dočtete zde: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v AJ)

Doporučujeme zajímavý článek: Bitcoin, je toto jeho konec nebo začátek nové éry?

Používá Rusko Bitcoin k vyhnutí se sankcím?

Ve světě, ve kterém se zprávy šíří téměř okamžitě, čtenáři často nacházejí události a informace, které se zdají být velmi atraktivní, ale nakonec se zjistí, že byly pouze falešnými zprávami. Tentokrát se novinky týkají Ruska, které údajně kupuje Bitcoin, aby se vyhnulo sankcím USA.

Před několika dny ruský ekonom Vladislav Ginko řekl, že Rusko bude investovat do Bitcoinu 10 miliard dolarů. Ekonom, který je navázán na Kreml, se nechal slyšet, že země by mohla přesunout některé své rezervy v USD do Bitcoinu, k čemuž by mohlo dojít již v únoru 2019.

Tyto informace zveřejnil 14. ledna i The Telegraph. Ve svém článku potvrdil tuto teorii, že Rusko může  investovat do koupě Bitcoinu, aby nahradilo americký dolar jako rezervní měnu. Mati Greenspan, senior analytik trhu eToro, vzniklou situaci okomentoval:


“Víme, že Vladimir Putin je velkým příznivcem blockchainové technologie. Samozřejmě, nemá rád sankce, které byly na Rusko uvaleny, a už se vyjádřil, že tyto typy sankce povedou k de-dolarizaci. To je víceméně směrování ruské vlády. “


Více se dočtete zde:
https://bitcoinexchangeguide.com/ (v AJ)

Čína zavádí nové restrikce vůči blockchainu

Čínský Office of Central Cyberspace Affairs Commission (CAC) vydal nové předpisy s názvem “Předpisy o řízení blockchainových informačních služeb”. Podle tohoto prohlášení nabude nový zákon plného účinku 15. února. Nový zákon také opravňuje CAC, aby dohlížela na operátory uzlů.

Nařízení vymezují “blockchain informační služby” jako poskytování informačních služeb veřejnosti prostřednictvím internetových stránek a aplikací založených na technologii či systémech blockchain.

Kromě toho poskytovatelé blokchain služeb mohou být entity, uzel, nebo organizace, které poskytují informační služby blockchain řetězců pro veřejnost. Tyto předpisy se údajně zaměřují na podporu “zdravého rozvoje blockchain technologie a souvisejících služeb”. Ale skutečná otázka je: Za jakou cenu? Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

Bitmain pozastavuje mining ve státě Texas

Podle zpráv Texas Public Radio se zdá, že čínský důlní gigant Bitmain Technologies údajně nejspíše pozastavil operace ve městě Rockdale (Texas, USA) v důsledku toho, že trhy s digitálními měnami ztrácejí během posledních měsíců významně na hodnotě.

Steve Younga, soudce okresu Milam County, říká, že není příliš potěšen z toho, co se děje a doufá, že Bitmain bude pokračovat v činnosti, i vhledem k tomu, že čínská společnost dosud utratila miliony na renovaci budov. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Bulharský daňový úřad chystá kontroly kryptoburz

Národní finanční daňový úřad Bulharska se připravuje na zahájení inspekce kryptoburz a jejích zákazníků. Úřad se chce ujistit, že plní své povinnosti dle zákonů o daních a sociálním zabezpečení země. Hlavním důvodem je skutečnost, že transakce související s virtuálními měnami jsou anonymní. To podle regulátoru přináší riziko zatajování příjmů a daňových úniků.

Po dokončení kontrol budou daňoví úředníci analyzovat údaje shromážděné o uživatelích těchto platforem. Hlavním úkolem je určit, zda tito daňoví poplatníci správně vykazují svůj příjem z kryptoměnových transakcí. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Co číst dále?

Constantinople: Vše, co potřebujete vědět o zítřejším Ethereum hard-forku

Přeloženo ze slovenského originálu, dnešní přehled zpráv pro vás připravil Marek H.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

17 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Václav

A co to rozšířit o zprávu že burza Cryptopia byla čtrnáctého ledna bohužel úspěšně heknutá….

Lofas

Bitcoinu klesat do poloviny 2. čtvrtletí tohoto roku až k hladině 1.700 USD. Bitcoin se poté bude pohybovat kolem této úrovně až do čtvrtého čtvrtletí předtím, než dojde k jeho zotavení.
———————————————————————————————
Včera jste psali že Bart je vzhůru nohama že to vypadá na konec medvěda a dneska zas píšete jiné hovna ,mě se zdá že vy jste sami vzhůru nohama .
Tak že v podstatě Bitcoin je do půlky března 1 700 usd a zůstane na té cenové hladině do konce roku 2019 .A ještě tam napište že všechny altcoiny začnou růst a jediný Bitcoin zůstane na 1 700 usd do konce roku !

Jindra

Proto jsem si přestal platit analýzy. Vždy jsem se jen dozvěděl, že to půjde buď nahoru nebo dolu. Nakonec to šlo vždy naopak, než jsem potřeboval. Analýzy mi vůbec nijak nepomohly. Analytici sami neví, tak jak můžou radit ostatním. A ještě za to chtít peníze. Prostě loterie.

Lofas

To je úplně stejné jak sázení na zápasy a někdo ti začne prodávat tipy na zápasy .Tyhle analýzy se nikdy nedají vyčíst dej si otázku , kdyby byli tak úspěšní v analýzách proč by je prodávali v placených sekcích ? přeci když jsem tak dobrý tak nemusím se srát ze psaním analýz celé dny pro druhé lidi jen proto aby mi zaplatili členství za mé psaní, proč bych vůbec se sral z psaním pro druhé (i když bych to měl zaplacené) ale když jsem takový profík tak to využiji pro svůj prospěch a nepotřebuji prachy z placených analýz co píši na web které mi zabírají zbytečný čas .Ale oni moc dobře vědí že se netrefí a potřebují mít stalý příjem tak lákají hlupáky na placené nesmysli aby měli jistý zisk .

Rob

Vidíte, já sice nejsem obchodník, ale naopak uvažuji, že si analýzy zakoupím. Analýza samozřejmě není předpovědí toho, co se stane. Analytik jednoduše zhodnotí, kde jsou supporty a rezistence, dále se zamýšlí nad tím, zda nám nevzniká nějaká ta známá formace a naznačí, KAM nahoru a KAM dolů by se trh bude v relativně blízké budoucnosti mohl ubírat. A o to přesně jde. Nemusíte se, pokud jste obchodník, párat s analýzou a já si plně uvědomuji, že se jedná o práci, hodné finanční odměny. Trend však musí hodnotit každý sám dle vlastní intuice, přidat vlastní informace a případné investiční rozhodnutí udělat sám na vlastní zodpovědnost. A co jste si jako myslel? Stejně tak Lofas. To vážně máte představu, že vám analytik řekne “teď prodej tohle a nakup támhle to, drž to až do tehdy a pak hned prodej za tolik tohohle”? Proboha oni nejsou vizionáři, ale analytici. Jinak by své analýzy opravdu neměli potřebu prodávat, pokud by se s nimi dalo nakládat jako z předpovědí budoucnosti. Ovšem i tak pokud se nějaký analytik z T11 přecijen pustil někdy na tenký led s predikcí na základě vlastní úvahy (což je věc NAVÍC), většinou to až obdivuhodně vycházelo. Klobouk dolů.

Vaclav

Mas pravdu. Proc to ale, kupovat kdyz je spousta analyz zadarmo na internetu a vecinou jsou si podobne jako vejce vejci. Jen zaver se lisi. A je to logicke, protoze jsme kazdy jiny a nikdo nevyhodnoti stejnou anlyzu naprost stejne.

Rob

Václave, je to možný. Pravdou je, že technické analýzy jinde na internetu nějak aktivně nezkoumám, neb nejsem trader. Přečtu si (ovšem se zájmem) spíše tu, na kterou narazím náhodně, takže věřím, že s velkou pravděpodobností budete mít v tomhle lepší zdroje, než já. Jinak ano, souhlas. Podle mě závěr každé analýzy by měl obsahovat, kam budeme padat nebo stoupat a co se pravděpodobně stane po proražení některé z rezistencí či neproražení podpory, a to spíše v malém časovém horizontu. Věřím, že šikovnému obchodníkovi se to určitě hodí k otevření výnosné pozice na trhu. Vše ostatní beru jako informaci nad rámec analýzy trhu.

Petr

Analyza je jedna z věcí která obchodník potřebuje k obchodování. Pokud důvěruješ placené analýze ok . Ale i tak to bude málo co se analýz týče všechny obchodní platformy či směnárny mají své NEWS a své analýzy . Je rozumnější porovnávat analýzy dané měny na různých webech a vytvořit si z nich svou než platit a věřit jednomu . A nic ve zlém ale zrovna trading (3 mesice jsem sledoval)není ten komu analýzy až tak vychází také jsem o tom uvažoval ale střílí jako z kulometu a když už jim to nevyjde tak se obrátí na reneho který celý rok predikuje down na btc . Navíc predikuji pouze z grafu (delaji to dobře)ale nerespektují okolní faktory což je prostě takový systém se kterým musíš počítat. Takže jen jeden bod z deseti do skladačky .Z druhé strany je trading ideální pro denní obchody ne pro hodlery . Jde o to že pokud trading nahlásí pád dnes nemyslí tím dlouhodobou předpověď a klidně zitra muze nahlasit up takže i s tím je třeba počítat.

Rob

Předem musím říci, že s Vámi souhlasím. A vlastně nemám momentálně zrovna dostatek informací ohledně analýz na T11, protože nejsem předplatitelem a dostávám se pouze k textům, které jsou na T11 zdarma. Když byl web zadarmo celý, zdálo se mi, že úroveň jejich analýz je minimálně dobrá. A samozřejmě máte pravdu. Nejsem obchodník – trader, takže pro mě by se opravdu jednalo pouze o zajímavé čtení, které by ovšem mohlo být v úvahách také inspirativní. Spíše jsem ale narážel na nesmyslnost některých lidí, kteří si neumí či nechtějí udělat vlastní úsudek a ve svých investicích by se rádi nechali vodit za ručičku někým, kdo jim přesně řekne, jaká je budoucnost. Přijde mi logické, že analytik z grafu a dalších údajů na burzách může vyvodit, kam bude dané aktivum stoupat nebo padat a kde se to zarazí, případně co by mělo následovat při průrazu stanovených cenových hladin. Po zohlednění těchto pragmatických fakt by mělo následovat vlastní zkoumání toho, co je v tuto chvíli pravděpodobnější třeba na základě fundamentálních zpráv. A je dobře, že tuhle část si dělá každý sám. Nedovedu si představit analytika, který by na sebe chtěl brát investiční riziko někoho dalšího. Myslím si dokonce, že snad ve všem se dá radit, jen ne v investicích. Ale jak už jsem řekl, myslím, že jinak máte úplnou pravdu, Petře.

Lofas

Tak že ted je Bitcoin v podstatě nemocný tak musí klesnout na 1 700 usd a bude na nemocenské až do konce roku 2019 pak se na přelomu roku 2020 uzdraví a bude se pohybovat mezi 1 000 až 2 000 usd po celý rok ale důležité bude že bude velice zdráv . A ještě tam chybí že Ripple vystřídá při nemocenské Bitconu samotný Bitcoin na trůnu a je to kompletní !

abc

Tvle prestante uz cist ten trollbox na bitmexu xd

Lada

Myslim, ze by jste takove clanky, ktere zverejnuji pokles BTC az na 1200 USD vubec nemeli zverejnovat. Pokud by se toho clanku chytli vsichni, kteri chteji BTC koupit, tak nikdo ted kupovat nebude, jelikoz bude cekat az na kurs 1200 USD. Bitcoin ted potrebuje, aby lide zacli nakupovat / bez straseni z propadu/ a kurs zacal stoupat, jakmile uvidi, ze nastal uptrend, zacne do toho vstupovat cim dal vice investoru a my kteri Btc vidime jako budoucnost budeme spokojeni

samslav84

Bitcoin teraz potrebuje hlavne ešte aspoň rok akumulovať na nízkych hodnotách, než vystrelí vyššie.

Lofas

To je dobrá vyhlídka takže když to shrneme dohromady tak Bitcoin půjde akumulovať rok na pád 1 700 až 1 200 usd a další rok začne růst na hodnoty v podstatě které drží dnes 3 000 až 3 500 usd a pak budete psát jakou zrobil raketu a jak si to krásně frčí na horu ( přitom si řekneš rok zpátky byl na stejných hodnotách na jaké si to frčí dnes ).Ale nějak se mi nechce věřit že BTC bude padat a Etheremum XPR a další altcoiny si to pofrčí na měsíc za tím co pan Bitcoin bude v tranzu .

Khárl

BTC je riziková spekulace nikoli investice !

Khárl

půjde pod 1000 USD ….

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: