[Zprávy] Bitcoin poklesne pod 2 100 USD, na zotavení si počkáme • Používá Rusko Bitcoin k vyhnutí se sankcím?…

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • TRON zpět v top 10 • Gemini spouští pojišťovnu pod jménem Nakamoto • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v...

[Polední zprávy] • Na trhy míří další USDC za 20 mil. USD • eToro plánuje vydat vlastní debetní kartu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v...

[Polední zprávy] • Trhy zažívají bull run • Bitcoinová velryba přesouvá 1 mld. USD v BTC • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v...

Bitcoin poklesne pod 2 100 USD, na zotavení si počkáme • Používá Rusko Bitcoin k vyhnutí se sankcím? • Čína zavádí nové restrikce vůči blockchainu • Bitmain pozastavuje mining ve státě Texas • Bulharský daňový úřad chystá kontroly kryptoburz

Bitcoin poklesne pod 2 100 USD, na zotavení si počkáme

Technický analytik Murad Mahmud, který je absolventem univerzity v Princetonu a správně předpověděl několik minulých událostí, očekává, že Bitcoin dosáhne hodnoty přibližně 1 700 dolarů, což je zhruba polovina aktuální ceny. Předpokládá zopakování vývoje trhu z let 2014 – 2015. V tomto bezútěšném scénáři bude cena Bitcoinu klesat do poloviny 2. čtvrtletí tohoto roku až k hladině 1.700 USD. Bitcoin se poté bude pohybovat kolem této úrovně až do čtvrtého čtvrtletí předtím, než dojde k jeho zotavení. Více se dočtete zde: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v AJ)

Doporučujeme zajímavý článek: Bitcoin, je toto jeho konec nebo začátek nové éry?

Používá Rusko Bitcoin k vyhnutí se sankcím?

Ve světě, ve kterém se zprávy šíří téměř okamžitě, čtenáři často nacházejí události a informace, které se zdají být velmi atraktivní, ale nakonec se zjistí, že byly pouze falešnými zprávami. Tentokrát se novinky týkají Ruska, které údajně kupuje Bitcoin, aby se vyhnulo sankcím USA.

Před několika dny ruský ekonom Vladislav Ginko řekl, že Rusko bude investovat do Bitcoinu 10 miliard dolarů. Ekonom, který je navázán na Kreml, se nechal slyšet, že země by mohla přesunout některé své rezervy v USD do Bitcoinu, k čemuž by mohlo dojít již v únoru 2019.

Tyto informace zveřejnil 14. ledna i The Telegraph. Ve svém článku potvrdil tuto teorii, že Rusko může  investovat do koupě Bitcoinu, aby nahradilo americký dolar jako rezervní měnu. Mati Greenspan, senior analytik trhu eToro, vzniklou situaci okomentoval:


“Víme, že Vladimir Putin je velkým příznivcem blockchainové technologie. Samozřejmě, nemá rád sankce, které byly na Rusko uvaleny, a už se vyjádřil, že tyto typy sankce povedou k de-dolarizaci. To je víceméně směrování ruské vlády. “


Více se dočtete zde:
https://bitcoinexchangeguide.com/ (v AJ)

Čína zavádí nové restrikce vůči blockchainu

Čínský Office of Central Cyberspace Affairs Commission (CAC) vydal nové předpisy s názvem “Předpisy o řízení blockchainových informačních služeb”. Podle tohoto prohlášení nabude nový zákon plného účinku 15. února. Nový zákon také opravňuje CAC, aby dohlížela na operátory uzlů.

Nařízení vymezují “blockchain informační služby” jako poskytování informačních služeb veřejnosti prostřednictvím internetových stránek a aplikací založených na technologii či systémech blockchain.

Kromě toho poskytovatelé blokchain služeb mohou být entity, uzel, nebo organizace, které poskytují informační služby blockchain řetězců pro veřejnost. Tyto předpisy se údajně zaměřují na podporu “zdravého rozvoje blockchain technologie a souvisejících služeb”. Ale skutečná otázka je: Za jakou cenu? Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

Bitmain pozastavuje mining ve státě Texas

Podle zpráv Texas Public Radio se zdá, že čínský důlní gigant Bitmain Technologies údajně nejspíše pozastavil operace ve městě Rockdale (Texas, USA) v důsledku toho, že trhy s digitálními měnami ztrácejí během posledních měsíců významně na hodnotě.

Steve Younga, soudce okresu Milam County, říká, že není příliš potěšen z toho, co se děje a doufá, že Bitmain bude pokračovat v činnosti, i vhledem k tomu, že čínská společnost dosud utratila miliony na renovaci budov. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Bulharský daňový úřad chystá kontroly kryptoburz

Národní finanční daňový úřad Bulharska se připravuje na zahájení inspekce kryptoburz a jejích zákazníků. Úřad se chce ujistit, že plní své povinnosti dle zákonů o daních a sociálním zabezpečení země. Hlavním důvodem je skutečnost, že transakce související s virtuálními měnami jsou anonymní. To podle regulátoru přináší riziko zatajování příjmů a daňových úniků.

Po dokončení kontrol budou daňoví úředníci analyzovat údaje shromážděné o uživatelích těchto platforem. Hlavním úkolem je určit, zda tito daňoví poplatníci správně vykazují svůj příjem z kryptoměnových transakcí. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Co číst dále?

Constantinople: Vše, co potřebujete vědět o zítřejším Ethereum hard-forku

Přeloženo ze slovenského originálu, dnešní přehled zpráv pro vás připravil Marek H.

17 KOMENTÁŘE

17
Komentujte

avatar
7 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
KhárlLofassamslav84Ladaabc Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Václav
Host
Václav

A co to rozšířit o zprávu že burza Cryptopia byla čtrnáctého ledna bohužel úspěšně heknutá….

Dariusz Matuszyński
Host
Lofas
Host
Lofas

Bitcoinu klesat do poloviny 2. čtvrtletí tohoto roku až k hladině 1.700 USD. Bitcoin se poté bude pohybovat kolem této úrovně až do čtvrtého čtvrtletí předtím, než dojde k jeho zotavení. ——————————————————————————————— Včera jste psali že Bart je vzhůru nohama že to vypadá na konec medvěda a dneska zas píšete jiné h***a ,mě se zdá že vy jste sami vzhůru nohama . Tak že v podstatě Bitcoin je do půlky března 1 700 usd a zůstane na té cenové hladině do konce roku 2019 .A ještě tam napište že všechny altcoiny začnou růst a jediný Bitcoin zůstane na 1 700… Číst vice »

Jindra
Host
Jindra

Proto jsem si přestal platit analýzy. Vždy jsem se jen dozvěděl, že to půjde buď nahoru nebo dolu. Nakonec to šlo vždy naopak, než jsem potřeboval. Analýzy mi vůbec nijak nepomohly. Analytici sami neví, tak jak můžou radit ostatním. A ještě za to chtít peníze. Prostě loterie.

Lofas
Host
Lofas

To je úplně stejné jak sázení na zápasy a někdo ti začne prodávat tipy na zápasy .Tyhle analýzy se nikdy nedají vyčíst dej si otázku , kdyby byli tak úspěšní v analýzách proč by je prodávali v placených sekcích ? přeci když jsem tak dobrý tak nemusím se srát ze psaním analýz celé dny pro druhé lidi jen proto aby mi zaplatili členství za mé psaní, proč bych vůbec se sral z psaním pro druhé (i když bych to měl zaplacené) ale když jsem takový profík tak to využiji pro svůj prospěch a nepotřebuji prachy z placených analýz co píši… Číst vice »

Rob
Host
Rob

Vidíte, já sice nejsem obchodník, ale naopak uvažuji, že si analýzy zakoupím. Analýza samozřejmě není předpovědí toho, co se stane. Analytik jednoduše zhodnotí, kde jsou supporty a rezistence, dále se zamýšlí nad tím, zda nám nevzniká nějaká ta známá formace a naznačí, KAM nahoru a KAM dolů by se trh bude v relativně blízké budoucnosti mohl ubírat. A o to přesně jde. Nemusíte se, pokud jste obchodník, párat s analýzou a já si plně uvědomuji, že se jedná o práci, hodné finanční odměny. Trend však musí hodnotit každý sám dle vlastní intuice, přidat vlastní informace a případné investiční rozhodnutí udělat… Číst vice »

Vaclav
Host
Vaclav

Mas pravdu. Proc to ale, kupovat kdyz je spousta analyz zadarmo na internetu a vecinou jsou si podobne jako vejce vejci. Jen zaver se lisi. A je to logicke, protoze jsme kazdy jiny a nikdo nevyhodnoti stejnou anlyzu naprost stejne.

Rob
Host
Rob

Václave, je to možný. Pravdou je, že technické analýzy jinde na internetu nějak aktivně nezkoumám, neb nejsem trader. Přečtu si (ovšem se zájmem) spíše tu, na kterou narazím náhodně, takže věřím, že s velkou pravděpodobností budete mít v tomhle lepší zdroje, než já. Jinak ano, souhlas. Podle mě závěr každé analýzy by měl obsahovat, kam budeme padat nebo stoupat a co se pravděpodobně stane po proražení některé z rezistencí či neproražení podpory, a to spíše v malém časovém horizontu. Věřím, že šikovnému obchodníkovi se to určitě hodí k otevření výnosné pozice na trhu. Vše ostatní beru jako informaci nad rámec… Číst vice »

Petr
Host
Petr

Analyza je jedna z věcí která obchodník potřebuje k obchodování. Pokud důvěruješ placené analýze ok . Ale i tak to bude málo co se analýz týče všechny obchodní platformy či směnárny mají své NEWS a své analýzy . Je rozumnější porovnávat analýzy dané měny na různých webech a vytvořit si z nich svou než platit a věřit jednomu . A nic ve zlém ale zrovna trading (3 mesice jsem sledoval)není ten komu analýzy až tak vychází také jsem o tom uvažoval ale střílí jako z kulometu a když už jim to nevyjde tak se obrátí na reneho který celý rok… Číst vice »

Rob
Host
Rob

Předem musím říci, že s Vámi souhlasím. A vlastně nemám momentálně zrovna dostatek informací ohledně analýz na T11, protože nejsem předplatitelem a dostávám se pouze k textům, které jsou na T11 zdarma. Když byl web zadarmo celý, zdálo se mi, že úroveň jejich analýz je minimálně dobrá. A samozřejmě máte pravdu. Nejsem obchodník – trader, takže pro mě by se opravdu jednalo pouze o zajímavé čtení, které by ovšem mohlo být v úvahách také inspirativní. Spíše jsem ale narážel na nesmyslnost některých lidí, kteří si neumí či nechtějí udělat vlastní úsudek a ve svých investicích by se rádi nechali vodit… Číst vice »

Lofas
Host
Lofas

Tak že ted je Bitcoin v podstatě nemocný tak musí klesnout na 1 700 usd a bude na nemocenské až do konce roku 2019 pak se na přelomu roku 2020 uzdraví a bude se pohybovat mezi 1 000 až 2 000 usd po celý rok ale důležité bude že bude velice zdráv . A ještě tam chybí že Ripple vystřídá při nemocenské Bitconu samotný Bitcoin na trůnu a je to kompletní !

abc
Host

Tvle prestante uz cist ten trollbox na bitmexu xd

Lada
Host
Lada

Myslim, ze by jste takove clanky, ktere zverejnuji pokles BTC az na 1200 USD vubec nemeli zverejnovat. Pokud by se toho clanku chytli vsichni, kteri chteji BTC koupit, tak nikdo ted kupovat nebude, jelikoz bude cekat az na kurs 1200 USD. Bitcoin ted potrebuje, aby lide zacli nakupovat / bez straseni z propadu/ a kurs zacal stoupat, jakmile uvidi, ze nastal uptrend, zacne do toho vstupovat cim dal vice investoru a my kteri Btc vidime jako budoucnost budeme spokojeni

Samuel Slavkovský
Člen

Bitcoin teraz potrebuje hlavne ešte aspoň rok akumulovať na nízkych hodnotách, než vystrelí vyššie.

Lofas
Host
Lofas

To je dobrá vyhlídka takže když to shrneme dohromady tak Bitcoin půjde akumulovať rok na pád 1 700 až 1 200 usd a další rok začne růst na hodnoty v podstatě které drží dnes 3 000 až 3 500 usd a pak budete psát jakou zrobil raketu a jak si to krásně frčí na horu ( přitom si řekneš rok zpátky byl na stejných hodnotách na jaké si to frčí dnes ).Ale nějak se mi nechce věřit že BTC bude padat a Etheremum XPR a další altcoiny si to pofrčí na měsíc za tím co pan Bitcoin bude v tranzu… Číst vice »

Khárl
Host
Khárl

BTC je riziková spekulace nikoli investice !

Khárl
Host
Khárl

půjde pod 1000 USD ….

Nejnovější články

[Polední zprávy] • TRON zpět v top 10 • Gemini spouští pojišťovnu pod jménem Nakamoto • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v...

[Přehled trhu] 17.01 Bitcoin padá a altcoiny s ním • Ethereum Classic téměř na ročním maximu.

Bitcoin padá a altcoiny s ním. Po 16 dnech zaznamenáváme výraznější propad na altcoinech. Většina coinů z top 100 kapitalizace je ve ztrátě. Jen...

[Večerní souhrn článků] • Burza Liquid ruší prodej kryptoměny GRAM od Telegramu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete...

16.01.20 Technická analýza BTC, ETH • Bitcoin a Ethereum padá a trh táhne sebou!

V dnešní TA se podíváme jak vypadá Bitcoin a Ethereum  z pohledu nejnižších hodnot odrazů v roku 2020. Zastavíme se na současném supportu? Varovali...

Tým NBA Sacramento Kings vydává aukční platformu na bázi Etherea

Americký basketbalový tým Sacramento Kings vydává aukční platformu pro sportovní suvenýry, fungující na bázi Etherea, který využívá ConsenSys k vytvoření stopy záznamů pro dražební...

Doporučujeme

[Polední zprávy] • TRON zpět v top 10 • Gemini spouští pojišťovnu pod jménem Nakamoto • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě. Trhy Po kratší pauze včera se...

[Večerní souhrn článků] • Burza Liquid ruší prodej kryptoměny GRAM od Telegramu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete...

[Hot news] Fed údajně oznámí digitalizaci dolaru – tvrdí Anthony Pompliano

Kolují zvěsti, že Federální rezervní systém (FED) plánuje ohlásit digitalizaci amerického dolaru. Na svém Twitteru to prohlásil spoluzakladatel Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano. Pompliano říká,...

[Hot news] Policie pátrá po podvodnících s Bitcoiny

Pražští kriminalisté pátrají po poškozených, kteří naletěli a nakoupili si Bitcoin na stránkách kryptofox.net. Pražští kriminalisté vyšetřují podvod s BTC Kriminalisté z krajského ředitelství hlavního města...